Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a jó házasság titka?...

Mi a jó házasság titka? Hogyan tartható meg egy egész életen át a fogadalom amit teszel az esküvődön, hogy jóban-rosszban stb?

Figyelt kérdés

Elég féltékeny tipusuak vagyunk,a férjem kissé goromba ember(másokkal szemben,néha velem is),no de én így szeretem ahogy van.nem vagyunk sem bulizosak,sem túl barátkozóak.van 3 gyermekünk,munka stb.valahogy lefoglal minket ez.nem szeretünk egymás nélkül menni sehová sem.

Meg persze a gyerekek nélkül sem(nem mintha tudnánk,segitség nincs)


Hogyan lehet boldog két ember no meg persze egy család élete a fiatal szerelemtöl az öreg korig egymás mellett?Mi a jó házasság titka?praktikák?tapasztalatok?


Nagyapámék 40 éven keresztül házasok voltak,szerették egymást.(pedig a mamám egész életében elég házsártos volt)gondolom most is együtt lennênek ha papám nem halt volna meg.


2011. jún. 3. 06:26
 1/5 anonim ***** válasza:

Van egy olyan szó,hogy a házaspár "összecsiszolódik".

Szerintem ez a lényege...

Ahogy telnek az évek,évtizedek,sok mindenen mennek keresztül közösen,sok problémát megoldanak,együtt örülnek,együtt sírnak,segítenek a másiknak,ha rossz passzban van stb...Közben pedig folyamatosan formálják egymást....


Én ezt tarom a házasságomban a legfontosabb dolognak,hogy bármi történik is velünk együtt oldjuk meg,ha változunk akkor azt úgy tesszük,hogy a másik fél ugyan úgy elfogadjon...Szerintem ha ezt betartjuk,akkor nem lesz gondunk.


35/N,40/F 10 év házasság..

2011. jún. 3. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egy keleti mondás szerint: szeressetek dolgokat közösen.

Állítólag ennyi a titka. Lehet benne valami, ám szerintem elengedhetetlen a másik tisztelete és a tolerancia.

Még valami: ha egy házaspár úgymond "egy irányba megy", tehát közösek a célok, az álmok, akkor talán könnyebb. Példának a szekér elé fogott lovakat szoktam felhozni: ha egyik erre, a másik arra indul, nem lesz belőle semmi. De ha egy irányba húznak, szalad a szekér.

2011. jún. 3. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem szólókkal...

..plusz szerintem a még szinte egyik legfontosabb, hogy egy-egy probléma elől nem menekülni kell, hanem megoldani őket.. tudjanak és akarjanak a házasságukért harcolni, és akarják kisöpörni a belekerülő homokszemeket...

(persze mindezekhez az alap a szerelem, majd szeretet, tisztelet és megbecsülés..)

2011. jún. 3. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mi viccesen ugy szoktuk mondani rosszban es rosszban.

9eve vagyunk egyutt ebbol 7ev volt eleg katasztrofalis.

az elso evunk volt szep es jo,aztan jott 6ev betegseg(depresszio+meddoseg)es egy ev volt mikor az osszes szulo lebetegedett(agytumor,szivinfarkt,epeko,amputacio,rak)

Szoval igazabol nem tudom milyen az mikor valami istenigazabol jo,szeretjuk egymast,kitatunk egymas mellet barmi is jon ezutan.

2011. jún. 3. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A kapcsolatok nem úgy működnek, mint a TV-ben, vagy a filmeken.

10-ből 9-nek vége, mert már az elejétől nem illettek össze, és akik összeházasodnak, úgyis elválnak, vagy eltölthetnek együtt egy hosszú, boldogtalan életet.

De az összeillő párok is végigszenvedik ugyanazt, mint a többiek azzal a különbséggel, hogy nem teszik tönkre egymást. Az egyikőjük mindig hajlandó harcolni a kapcsolatért, ha összeillenek, és ha szerencsések.

2011. jún. 3. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!