Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit reagálnál, hogy éreznél,...

Mit reagálnál, hogy éreznél, ha a szüleidet mondjuk hetente, kéthetente látnád részegen? (45-50év közötti szülők)

Figyelt kérdés
2011. jún. 3. 21:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
54%

Egy apukától a nagyon ritka berúgást elnézném,szerintem az poén. Egy anyukától nem. Nagyon csúnya,ha részeg egy nő, egy férfit másképp látunk. Persze szülő,de szerintem még inkább durvább egy anya részegen, mint egy apa. Viszont hetente az nagyon sok, legyen szó bármelyik szülőről.

Sajnálom :(

2011. jún. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%
ez gáz...menekülj!!!!
2011. jún. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Darcy01 ***** válasza:
76%

Talán megpróbálnék beszélni velük, hogy ne csinálják ezt!

Nagyon rosszul érezném magamat...hetente lerészegedni nagy gáz, akár nő akár férfi az illető. Az más, hogyha néha valaki kicsit becsiccsent mondjuk egy baráti összejövetelen. Szerintem minden életkorban elfogadhatatlan, ha valaki annyit iszik, hogy nem tud magáról.

2011. jún. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
76%
apámat heti kétszer látom hót kokin, anyámat 2 hetente, de mérgesebb vagyok anyámra ezért a 2heti 1 alkalomért, mintha apám minden nap részeg lenne.
2011. jún. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Figyi én ezt nem értem.

Ha hetente- két hetente az hidd el nem gáz,márha:általában hétvégére esik, baráti társasággal vagy alakalomból történik és egyébként szépen éltek.Tisztességesek és nincsenek ennek következményei.Ha így eresztik ki a gőzt, akkor az hidd el hogy oké.ha az a hetente-kéthetente napi szintű lenne, akkor az gáz.

Mi fiatalok(magam nevében szólok)is iszunk ilyen időközönként, minket sem szeretnének a szüleink így látni, de lazítunk, barátokkal stb.Szóval hacsak ennyi, ez nem hogy gáz, de szerintem helyén van.

2011. jún. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Nem úgy részegek, hogy dülöngélnek meg ilyesmi...hanem összevissza minden hülyeséget beszélnek. Megkértek, hogy menjek el értük, egy barátjuknál voltak (2 hetente összejárnak velük vagy itt vagy náluk)és visszafelé a kocsiban arról vitatkoztak h melyik sávba menjek, hol kapcsoljam fel a világítást, mikor töröljem az ablakot...

Apám azért zavar, mert 1 évvel ezelőtt volt egy olyan berúgása, hogy egy egyszerű beszólásomért 2 pofont kaptam tőle, amire másnap már nem emlékezett. Akkor azt mondta,nem iszik többet töményet, ezzel szemben van amikor minden estére megvesz egy 2 decis konyakot(tudom nem sok, de akkor is minden este).

Anyát meg elhiszem, hogy nyomasztja a munkahely, de ő még sose látott engem részegen. Mindig megadom azt a tiszteletet, hogy ő ne lásson így engem, mint ahogy én látom őt elég gyakran.

A legnagyobb problémám, hogy nem érzem, hogy valamiért is fel tudnék nézni rájuk vagy tisztelni tudnám őket ilyenkor.

2011. jún. 3. 21:53
 7/13 anonim ***** válasza:
Menekülnék. Amilyen gyorsan csak lehet. Ha elég idős vagy, hogy a magad lábára állj, tedd meg, csak nyerhetsz rajta. Persze az sem mindegy, hogy viselkednek részegen, ha agresszívek, egy újabb ok a menekülésre, ha nem, akkor próbálj beszéli velük, és elmagyarázni, hogy neked ez nem jó, illetve, ha látod, hogy függők, megértetni velük, hogy segítségre van szükségük.
2011. jún. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Akár férfi akár nő undorító,és most nem a buliban kicsit beittamról beszélek,az más tészta,de ha valaki akár férfi akár nő kéthetente takony részeg annak valami lelki oka van,amire nem az alkohol az igazi megoldás.
2011. jún. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A megértő vagyok.Aha ez így gáz.

Akkor is orvosolni kell, mert a szüleid a szüleid maradnak, és ha simán lelépsz, ezektől a dolgoktól nem szabadulsz akkor sem, attól még nyomaszt, ha nem látod, mert nélkül is tudod.A jogsiból ítélve már elmúltál tizennyolc, mint felnőttként kell meghallgatnia....anyukádnak.Csakis nála kezd, ha apukád már megírte, nem ment, ráadásul ő gyakrabban látja a poharat, akkor nyukád az, akin keresztül tudnál még hatni.Ő meg apukádra.vagy ha más nem magára.nagyon komolyan ültesd le, és mondd el hogy nem csak az a baj, hogy ezt szégyelned kell, hanem hogy ezzel hosszútávon kivégzik a családi életet.Neked meg ártanak.Ne engedd hogy végig tagadásban legyen, vagy elbagatelizálja, eleve nem kis dolog.Ne engedd hogy úgy terelje a beszélgetést, hogy azt sugallja, hogy ez nekik jár.Mondd el, ha csak egyik szülőd lenne, akkor a másikra még számíthatnál, de ha mindkettő tintás, te mire számíthatsz?Mondd el, hogy így nem szeretnél hazavinni egy fiút/lányt, mert nem akarod hogy ezt lássa.Ha munkahelyi vagy egyéb gondja van, és ettől stresszes, akkor állsz rendelkezésére, beszélgetésben oldja fel, vagy a segítségeddel, de nem az italba, az olcsó indok.

Kérdezd meg mi lenne, ha egy kisebb baleset érne, behínánk a szüleidet akik pont el vannak ázva, azt se tudnák megmondani, mi a vércsoportod.Mondd el, hogy teljesen egyedül érzed magad emiatt.

Úgy érzem nincs testvéred, mert róla nem írtál, ha lenne könnyítene, ketten lennétek a meggyőzésre, de ha egyedül vagy, akkor legyen ez a meggyőző érv, hogy egyszem gyerek vagy, vigyázzanak rád.Mondd el hogy te segítesz, de ez csak úgy megy, hamindketten akarjátok.


Hátha anyudból jobban előjönnek a belátás jelei és ő talán hathat apukádra.


Kitartást!

2011. jún. 3. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én látom apámat így évek óta, és gyűlölőm, utálom ilyenkor! Gusztustalan, idegesítő, büdös, sorolhatnám napestig!

21/L

2011. jún. 4. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!