Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit reagálnál, hogy éreznél,...

Mit reagálnál, hogy éreznél, ha a szüleidet mondjuk hetente, kéthetente látnád részegen? (45-50év közötti szülők)

Figyelt kérdés
2011. jún. 3. 21:39
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Már elmúltam 20 éves, vagy egy öcsém, de ő még nagyon nem érett...

Sajnos mindig ez jön ki, amit te is mondtál, hogy ennyi munka után ez nekik "jár". Szerencsére anyámat még úgy nem láttam h járni alig tudna, inkább ő összevissza beszél vagy esetleg megbotlik,aztán idétlenül röhög...nemtudom, hogy tudok e hatni rá, félek egy beszélgetéstől, mostanában amúgy se olyan jó a kapcsolatunk mint volt.Olyan mintha valami kapuzárási pánikjuk lenne, mert folyton eljárnak itthonról. Szinte minden hétvégén. Hol ehhez a barátjukhoz, hol ahhoz, vagy koncertre, közös buliba egy bérelt helységben,stb. Csak sajnos ezek a legtöbbször úgy végződnek, hogy vagy az egyik van becsípve enyhén vagy nagyon, vagy a másik, vagy esetleg mindkettő. Emiatt én már nagyon mérges vagyok rájuk, nem tudom megérteni őket, főleg, ha kérek pár száz forintot tőlük például dezodorra, visszakérdeznek h miért neked nincs pénzed? És csak nagyon vonakodva adják ide.Pár százasnál többet nem merek kérni tőlük.(Nincs keresetem, tanulok még)

2011. jún. 4. 08:53
 12/13 anonim ***** válasza:

Szia!Az vagyok aki a bezségetést írta.

Értem hogy elakarod kerülni a nagy lelkizés, de lehet hogy ez nem fog menni.Jó alkalmat keress, amikor adja magát a téma,de ne támadj, mert azonnal letámadnak.

Elméletben még nem látok rosszat abban, hogy lazítanak, csak hát írtad, hogy volt már ebből rock&roll.

Lemondani erről-persze nem ismerem őket-nem fognak.Talán abban hathatnál, hogy a szokásosig ne fajuljon a helyzet.De jelezned kell, mert ha nem azt senki nem hívja fel a figyelmüket a hibáikra.Akkor amikor ezt megteszed, talán veszekedésig is fajulhat, mindenki utálja ha ráolvassák a hibáit, de hat tétlen maradsz, lehet hogy mire az öcséd lesz 20 éves,addigra ez tetőződik.Ajajaj, nem egy hálás szerep.Talán várj ki és keresd az alkalmat.A pénz dolog meg hát...erre most nem lehet mit mondani, egy-két év múlva keresni fogsz, nem leszel ilyen helyzetben.nagyon sok kitartást kívánok.

2011. jún. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Lelkizős napot tartok, akkor én is.

Nekem apám alkoholista volt, mára belehalt. Áldom édesanyámat, hogy otthagyta időben, mert nem lehet őket megváltoztatni, nekik mindig az alkohol lesz az első, és,, amikor már a család vagyonát kezdik el az ilyenek felélni, antiszociálissá változnak, nem lehet velük beszélni, ha meglátogatod őket, akkor be vannak b@szva, és anyit nem érsz nekik, hogy arra a kis időre józanok legyenek, akkor te nem tehetsz semmit. Nem kell senkit megváltanod, foglalkozz magaddal, a jövőddel, és ne hagyd, hogy lehúzzanak magukkal.

2011. jún. 4. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!