Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Be lehet zárni egy ajtót...

Be lehet zárni egy ajtót véletlenül?

Figyelt kérdés

A szitu a következő: Van a férjem, 1 éves kisfiam és a férjem előző kapcsolatából egy 9 éves kisfiú.

A hétvégi házban vagyunk négyen. Este a kisfiam néha nehezen alszik el, énekelek neki, altatom, nyugtatgatom. Ma este is ilyen volt. Amikor félálomban van, kijövök.

Azám, de ma nem tudtam kijönni, mert az ajtó be volt zárva.

Várok egy kicsit míg elalszik teljesen a manóm, majd redőny föl, ablakon kiugrás. Na persze felébredt és nagy sírásba kezdett, gondolom megijedt. Vissza a szobába, ami kívülről kulccsal volt bezárva. Visszaaltattam, persze belül remegtem, és igazából már nekem volt szükségem az ő közelségére, nem is fordítva.

Majd behívtam a 9 éves féltesóját és az apját a nappaliba és mondtam, hogy a kisfiú szeretne valamit elmesélni.

Ő úgy tett, mint aki semmiről nem tud. Végül én meséltem el a történetet, erre ő azt reagálta, hogy csak elfordította a zárban a kulcsot és utána vissza is fordította.

Az apja nem igazán tudja elképzelni, hogy direkt csinálta volna, én meg nem igazán tudom elképzelni, hogy egy 9 éves ne tudná hogyan kell kinyitni egy ajtót, miután bezárta.

A hangulat pocsék, szeretném ha a hétvége nem így telne, de azt mondtam a kisfiúnak felidnulásomban, hogy nem akarok róla hallani a hétvégén és felejtsük el elmást.

Hogyan tovább?

Bocsi, hogy hosszú lett, de én most nem tudok érzelemmentesen gondolkodni, segítségre lenne szükségem. Ez most így mindenkinek rossz.


2011. jún. 3. 22:10
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
63%
Néha mindenki tesz olyat, amiről elfeledkezik, vagy azt hitte megtette. 9 éves, nem 20, hogy haragudnod kelljen rá. Akár mérgében is csinálhatta, de ez akkor sem ok arra,hogy ne akarj hallani róla. Egy kisbaba sírása felnőtt embereket is felmérgel, gyerekeket még inkább.
2011. jún. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
61%
9 éves. Játszott a zárral. Te pedig belekötöttél, mintha felnőtt lenne. Nagyon fáj neked, hogy ott van, ugye?Nem érzed eléggé nyeregben magad, és rúgsz egyet egy kisgyereken.
2011. jún. 3. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%
Azért ne nézzük hülyének a 9 éves gyereket sem! Nyilván itt konfliktus van az anya és a gyerek között, talán féltékeny lehet a kistestvérre. Ezt a konfliktust kell megbeszélnétek az ő szintjén. Persze nem üvöltözve, indulatosan, hanem nyugodtan.
2011. jún. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
70%

"szeretném ha a hétvége nem így telne"

Akkor lépj túl rajta. Egy 9 éves gyerektől van szó.

2011. jún. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
Eszem ágában sincs "rúgni a gyereken", a rosszindulatú megjegyzésektől kíméljetek. Segítséget kértem nem ítélkezést.
2011. jún. 3. 22:20
 6/30 anonim ***** válasza:
48%
Először is kérj bocsánatot a kisfiútól! Ez így nem fog menni már bocsi. 9 éves lehet hogy teljesen véletlenül csinálta, velem is előfordul ilyesmi hidd el pedig 19 éves vagyok! Nem hiszem hogy direkt tette volna, ha meg igen, akkor maximum hirtelen felindulásból, amit egy szülőnek meg kell tanulni elnézni!Gondolkoztál te már azon hogy milyen lehet neki? Azért neki sem lehet könnyű. Szerintem kérj bocsánatot, még az is lehet ha bocsánatot kérsz akkor meglágyul és bevallja hogy dikerkt csinálta, vagy majd ő kér bocsánatot hogy véletlenül csinálta és ne haragudj rá. Ne rontsd meg a viszonyt kettőtök közt, rossz lenne neki is és neked is.
2011. jún. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
64%
Igazából én emlékszem még rá saját gyerekkoromból, hogy az ember minden ártó szándék nélkül csinál olyat ennyi idősen, hogy "na most csinálok valamit, amit nem lenne szabad, hogy lássam, mi történik". Nem gondol abba bele minden esetben, hogy mi is a következménye annak, amit csinál. Persze meglehet az is, hogy szándékosan ki akart szúrni veled, de lehet az is, hogy a "lássuk, mi történik" című játékot játszotta.
2011. jún. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
49%

Meglátjuk, hogy a most 1 éves kisfiad 9 évesen milyen "felháborító" dolgokat fog csinálni.


Nyugodj le! Próbálj kedves lenni a gyerekkel, ne vágj be durcit egy ilyen kis semmiség miatt.

Én biztosan nevettem volna, ha az ablakon kell kiugranom ... :-)

2011. jún. 3. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
90%

Én megértelek. Valószínűleg féltékeny a fiú. Nem hinném teljesen tudatos volt a cselekvése, de ott volt benne az, h a testvérét ki kell zárni.

Egy ismerősöm férjének is van gyereke egy előző kapcsolatából is. Mindig monsta, h olyan feszült volt, mikor a kislány náluk töltötte a hétvégét. A lány mindig lökte el a féltesóját az apjuktól, mert "az az ő apukája".

Szerintem tedd félre a dühödet és próbálj meg vele játszani, mikor a kicsi ágyban van v nézzetek mesét együtt és beszéljetek róla. Az meg nem egy jó dolog, h az apja előtt vonod kérdőre. Gonolj bele neked, h esne, mikor valamit elrontasz a munkádba és a munkatársad odarángat a főnökhöz és elmondja, milyen hülye voltál, ahelyett, h félrehúzna és segítene megoldani a problémát.

Nagyon nehéz így. Gondolom a kisfiú anyukája sincs rá jó hatással.

2011. jún. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
49%
nézd, ez egy gyerek. 21 éves vagyok és olyan baromi szórakozott, h ilyet még nem láttál. tudok felelősségteljes döntéseket hozni, a hivatalos dolgaimmal nincs is gond, de pl szerencsétlenkedem, elhagyom a dolgaimat, majd megtaláltom tök más helyen. ez egy gyerek. legyél türelmesebb. nehéz, de próbáld meg...legyél te az okosabb. mellesleg, ha nem rossz szándékú a gyerek, akkor tuti véletlen volt. én ennyi idősen beszorultam a nyitott wc-be.
2011. jún. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!