Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Be lehet zárni egy ajtót...

Be lehet zárni egy ajtót véletlenül?

Figyelt kérdés

A szitu a következő: Van a férjem, 1 éves kisfiam és a férjem előző kapcsolatából egy 9 éves kisfiú.

A hétvégi házban vagyunk négyen. Este a kisfiam néha nehezen alszik el, énekelek neki, altatom, nyugtatgatom. Ma este is ilyen volt. Amikor félálomban van, kijövök.

Azám, de ma nem tudtam kijönni, mert az ajtó be volt zárva.

Várok egy kicsit míg elalszik teljesen a manóm, majd redőny föl, ablakon kiugrás. Na persze felébredt és nagy sírásba kezdett, gondolom megijedt. Vissza a szobába, ami kívülről kulccsal volt bezárva. Visszaaltattam, persze belül remegtem, és igazából már nekem volt szükségem az ő közelségére, nem is fordítva.

Majd behívtam a 9 éves féltesóját és az apját a nappaliba és mondtam, hogy a kisfiú szeretne valamit elmesélni.

Ő úgy tett, mint aki semmiről nem tud. Végül én meséltem el a történetet, erre ő azt reagálta, hogy csak elfordította a zárban a kulcsot és utána vissza is fordította.

Az apja nem igazán tudja elképzelni, hogy direkt csinálta volna, én meg nem igazán tudom elképzelni, hogy egy 9 éves ne tudná hogyan kell kinyitni egy ajtót, miután bezárta.

A hangulat pocsék, szeretném ha a hétvége nem így telne, de azt mondtam a kisfiúnak felidnulásomban, hogy nem akarok róla hallani a hétvégén és felejtsük el elmást.

Hogyan tovább?

Bocsi, hogy hosszú lett, de én most nem tudok érzelemmentesen gondolkodni, segítségre lenne szükségem. Ez most így mindenkinek rossz.


2011. jún. 3. 22:10
1 2 3
 21/30 Vree ***** válasza:

Na igen, nekem is az jön le a történetből, hogy a kicsi az a "kis manóm" a másikról meg nem is tudod hogy szándékosan rontott-e el valamit de elküldöd hogy nem is akarod látni.


Én szeretném ha őszinték tudnátok lenni egymással - magyarázd el neki hogy figyelmesebbnek kell lennie hogy mit csinál mert még ha véletlenül is de bajt okozhat neked is az apjának is. Nyugodtan túlozhatsz is szerintem egy picit, hogy mi van ha valami baj van és nem tudtok kimenni, pl. ő valami bajba kerül és nem tudzs neki segíteni (jó, ezen nem kell lovagolni, de értse meg hogy veszélyes dolgokat is csinálhat felelőtlenségből). Aztán lépjetek túl a dolgon, nem érdemes ilyesmiken rágódni.

2011. jún. 3. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
bocsi, hogy offolok, de ha már a redőnyre meg ezekre úgy is felébredne, miért nem kopogtál kifelé az ajtón?
2011. jún. 3. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:

23:00

Ja ez hatásos! De utáltam ha kicsinek anyám azt mondta mi van ha valami baj történik és én meg....??

2011. jún. 3. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
100%

Egy 9 éves esetében igen, be lehet zárni "véletlenül". Pontosabban úgy, hogy nem figyel oda a következményekre. Ha meg direkt csinálta, az sem óriási bűn. Egy 9 éves gyerekről van szó. Hidd el, a te "kis manód" sem lesz tökéletes és el fog követni hibákat az életben. Felnőttként ennyit igazán tudhatnál. Elég durva dolgokat vágtál a kisfiú fejéhez.

És bocs, de nekem ebből a történetből nagyon az jön le, hogy a te pici fiadnak mindent szabad, ő egy kis tündérbogár, a férjed másik fia pedig egy sz.rkeverő pokolfajzat, akit egyáltalán nem látsz szívesen.

2011. jún. 3. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem nagyon túlreagálod, ez egyáltalán nem olyan vészes dolog. Egy 9 éves gyerek még nem tud ilyesmit végiggondolni, te viszont felnőtt vagy, és szeretettel kéne a párod kisfia felé is fordulnod. Én 16 voltam mikor a féltestvérem született, és nagyon szerettem, meg előtte apukám új párját is, de teljesen kifordult magából, miután megszületett a húgom, a legkisebb gyereket ért érdeksérelemtől is hisztizett, állandóan a gyerek volt a középpontban, emlékszem az érettségi vacsorámon ott volt a család, és nagyjából addig voltam én a középpontban, amíg mindenki gratulált, utána VÉGIG a húgomról volt szó, hogy mennyit eszik, milyen ügyesen beszél, milyen szépen jár meg guggol, engem meg nagyon bántott, mert kitűnőre érettségiztem és mégis őt ajnározzák. Általában nem zavart, de akkor nagyon, szerettem volna kicsit én is középpontban lenni, de nem sikerült. Nagyon rosszul esett és dühített, pedig én akkor már 18 voltam. Ő pedig csak egy 9 éves kisfiú. Remélem ez kicsit segít megérteni, hogy ő mit érezhet, és ha szándékosan is tette, akkor miért. Sz.ar azt érezni, hogy te csak az utolsó lehetsz.
2011. jún. 3. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
23:17 Ott a pont!
2011. jún. 3. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
47%

Bakker! Te vagy a gonosz mostoha!

Mégis mit akarsz te egy 9 évestől?! Ha véletlenül is zárta be az ajtót, (ami lehetséges, ha kettőre zárta de utána csak egyet fordított vissza!), vagy direkt, szórakozásból, vagy maga sem tudja miért, akkor is hogy lehet így szembesíteni a gyereket? Ezek után majd biztos el fog téged fogadni.... A soraidból az jön át, hogy túlzásokba esel és helytelenül képzelsz nagyon negatív dolgokat egy kisgyerekről (akit én nem ismerek, és attól még lehet igazi kis roh@dék, de talán nem így van). Túlzott félelmed van, és a túlzott óvásod nyílt agresszív szembehelyezkedéshez vezetett a 9 éves gyerekkel szemben. Szerintem a saját félelmeidet vetíted ki rá, és küzdesz ellene, ami nem igazán jó ötlet, mivel egy kisgyerekről van szó.

Az egyéves meg, ha rosszul alszik, akkor rosszul alszik. Magától is föl fog kelni, és bömbölni fog egész este. Gyereke válogatja! Bár, talán tehetnél ellene, hogy este jól aludjon. Szabadlevegőn levés, sok foglalkoztatás, álompárna (gyógyfüvekkel tömött, ami nyugtató illatot áraszt) stb.

Szerintem nézz magadra, hogy mit csinálsz, és rájössz, hogy egy 9 éves gyerekkel veszekszel. Ez innen olvasva nevetséges!

2011. jún. 3. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

nekem is az a tippem, hogy igen, direkt csinálta, hogy apával lehessen kettesben. de 9 éves, még nem tudja lezongorázni a tettei következményét mielőtt megcsinálja a kis gyerek csínyét.

itt nagy többségben azt írták, hogy beszélj vele de ne veszekedj. ebben egyetértek de lehet az lenne a megoldás ha apjával többet lenne. ezt ti tudjátok, viszont ha így van, küldd el őket holnap horgászni vagy focizni, nehéz lehet neki ám, új "anyu", új tesó.

2011. jún. 4. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenki válaszát. Főleg, aki szívvel válaszolt nem pedig vádlón. Ha nem érdekelne a kisfiú akkor szerintetek kiírnék egy olyan kérdést, hogy hogyan tudnám megoldani? Egy egész történetet kerítettetek a fenti soraim köré, tiszta szappanopera egy-két válasz.

Hogy megnyugtassam a kedélyeket jó a kapcsolatom a kisfiúval, ezt is sikerült megbeszélnünk. Az 1 évesemmel is ugyanolyan szigorú vagyok, mint vele. Sokat játszunk együtt, kettesben is, építjük a bizalmat egymás iránt, még nem egy hosszú kapcsolat a miénk (nem velünk lakik). Ez szerintem szárnypróbálgatás lehetett a részéről és most azt gondolom, hogy nem szándékos. Rosszat nem akart. Elmondtam én, hogy látom, ő hogy ő hogyan gondolta stb. Sikeres volt, ma már együtt bicikliztünk és fürödtünk, úgy érzem még jobb a kapcsolatunk ezáltal, mint volt.

Köszönöm még1x azoknak, akik segíteni akartak, főleg aki a szeretettel való odafordulást írta.

A sok szappanoperás meg gondolkodjon el, hogy mit jelent az, segíteni.

2011. jún. 4. 21:33
 30/30 anonim ***** válasza:

tegnap 21:33


A segítség az ha ráébresztünk valamire, nem pedig az ha igazoljuk a durvaságodat!


Mellesleg olvasd el a VÁDLÓ kérdéscímet!!!!!

2011. jún. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!