Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Be lehet zárni egy ajtót...

Be lehet zárni egy ajtót véletlenül?

Figyelt kérdés

A szitu a következő: Van a férjem, 1 éves kisfiam és a férjem előző kapcsolatából egy 9 éves kisfiú.

A hétvégi házban vagyunk négyen. Este a kisfiam néha nehezen alszik el, énekelek neki, altatom, nyugtatgatom. Ma este is ilyen volt. Amikor félálomban van, kijövök.

Azám, de ma nem tudtam kijönni, mert az ajtó be volt zárva.

Várok egy kicsit míg elalszik teljesen a manóm, majd redőny föl, ablakon kiugrás. Na persze felébredt és nagy sírásba kezdett, gondolom megijedt. Vissza a szobába, ami kívülről kulccsal volt bezárva. Visszaaltattam, persze belül remegtem, és igazából már nekem volt szükségem az ő közelségére, nem is fordítva.

Majd behívtam a 9 éves féltesóját és az apját a nappaliba és mondtam, hogy a kisfiú szeretne valamit elmesélni.

Ő úgy tett, mint aki semmiről nem tud. Végül én meséltem el a történetet, erre ő azt reagálta, hogy csak elfordította a zárban a kulcsot és utána vissza is fordította.

Az apja nem igazán tudja elképzelni, hogy direkt csinálta volna, én meg nem igazán tudom elképzelni, hogy egy 9 éves ne tudná hogyan kell kinyitni egy ajtót, miután bezárta.

A hangulat pocsék, szeretném ha a hétvége nem így telne, de azt mondtam a kisfiúnak felidnulásomban, hogy nem akarok róla hallani a hétvégén és felejtsük el elmást.

Hogyan tovább?

Bocsi, hogy hosszú lett, de én most nem tudok érzelemmentesen gondolkodni, segítségre lenne szükségem. Ez most így mindenkinek rossz.


2011. jún. 3. 22:10
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat.

Lehet, hogy a nevetés lett volna a legjobb, de nem tudtam.

A kisfiú is tudja jól, hogy ha nehezen alszik el az 1 éves, akkor hosszú ideig kell altatni, hogy sikerüljön neki. Az, hogy felhúzom a redőnyt és kiugrom az ablakon, az szinte biztos felébredés a részéről.

2011. jún. 3. 22:27
 12/30 anonim ***** válasza:
100%
Van erre egyszerű megoldás. A szoba ajtókba ne tartsatok kulcsot, kivéve a wc ajtón de azt is max belül. Meg persze a bejárati ajtókon.
2011. jún. 3. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
100%

"A kisfiú is tudja jól, hogy ha nehezen alszik el az 1 éves, akkor hosszú ideig kell altatni, hogy sikerüljön neki. Az, hogy felhúzom a redőnyt és kiugrom az ablakon, az szinte biztos felébredés a részéről."


Nem hiszem, hogy ezt ő így átgondolta, hogy na jól bezárom és húzhatja fel a redőnyt és ugorhat ki az ablakon, hogy kezdhesse elölről az egészet.

2011. jún. 3. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
100%
Akármilyen szándékból tette is a kiskölyök, nem vagytok egyenrangúak. Csak szeretettel és szeretettel! Még ha nem is teljesen véletlen volt a gyerek részéről a bezárás, akkor is fordulj felé szeretettel, és meglátod, hogy ő is szeretettel fog feléd fordulni. Ha jól vettem ki ebből a leírásból (és bocsánat, ha tévedek), nem 100%-osan jó a viszonyod a kis mostohafiaddal (nem a mostani esetre vonatkoztatva értem ezt, hanem úgy általánosságban). De mindegy is, milyen a kapcsolat, ha szeretettel fordulsz felé, csak javulni fog a helyzet. Hajrá!
2011. jún. 3. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
100%
Na igen, ez közben eszembe jutott. Amíg gyerek voltam, a szüleim sem tartottak kulcsot a zárakban, pont azért, hogy nehogy véletlenül (vagy direkt) bezárjak másokat vagy magamat valahova.
2011. jún. 3. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
100%

Megértem, ideges lettél. Emberek vagyunk.

Előfordulhat hogy direkt, de az is hogy véletlenül. Akár még most is, menj be hozzá, kérj bocsánatot amiért ledurrogtad, és kérd meg szépen hogy legközelebb ne játszon a zárral, mert nagyon megijedtél, hogy bentszorulsz.

Jobb is hogyha a gyerek tudja, hogy a felnőtt, a szülő nem valamiféle "istenlény", hanem tévedésre, ingerültségre hajlamos "egyszeri halandó".

2011. jún. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
100%

Jó azért gondolom nem gondolta végig,hogy most ezzel tényleg ártani fog a kicsinek csak féltékeny és meg akart tréfálni vagy fel akart bosszantani téged.

Beszéljétek meg. Talán direkt volt de ez nem jeleni azt,hogy rossz gyerek. Biztos volt rá oka.

2011. jún. 3. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem pedig direkt csinálta. Gondolj bele a helyzetébe. Az apjával akart lenni, hogy csak vele foglalkozzon, téged pedig a babával "kizárni" az ő kis világából. Azért nem lehet neki se könnyű. Szerintem ne kérj bocsánatot, mert azzal azt érezteted vele hogy te hibáztál és lehet feljogosultnak érzi magát egyéb csínyek elkövetésére.

Csak mond azt neki, hogy felejtsük el a dolgot és szeretnéd, ha többet nem ismétlődne meg ilyen vagy hasonló ellened és a kisteso ellen irányuló dolog.

Azt pedig soha nem szabad elfelejtened, hogy így mentél bele ebbe a kapcsolatba, a férjednek gyereke van és ő mindig ott lesz. Te nehezített pályán játszol, nem lehetsz meggondolatlan. És semmiképp se hagyd, hogy ilyen maradjon a hangulat. Sok sikert.

2011. jún. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
100%
az szerintem is kizárt hogy neki lejátszódott a tudatában hogy ez az végre elaltatta a kicsit most bezárom az ajtót, mert ha be van zárva akkor majd az ablakon fog kiugrani, és a redőny felhúzásával meg az ablaknyitogatásával tuti fel kell a kicsi és előről kezdhet mindent... ugyan már 9 éves! én több mint 2szer annyi vagyok még sem forog ennyire pengén az agyam hogy ezt kitaláljam.
2011. jún. 3. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
75%

Be.



:-)

2011. jún. 3. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!