Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek h minél hamarabb...

Mit tegyek h minél hamarabb legyen pénz a telómon? L/14

Figyelt kérdés
A barátommal beszélünk rendesen élőben, msn. De jó lenne már sms-ben is mert ő elég sokszor van távol főleg így a nyári szünetben. Kártyás telóm van csak sajnos ha anyuéknak mondom hogy töltsenek rá pénzt akkor arra sokat kell várni :/ Pedig nem vagyunk szegények... Csak nekik nem fekszik ez a dolog. Mit csináljak hogy mihamarabb legyen pénz a telefonomon?
2011. jún. 4. 17:14
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Dolgozz. Vagy kérj zsebpénzt, és gyűjtsd össze. Bár nem értem, miért nem jó az msn, én a telefonomat nagyon ritkán használom, pedig előfizus, és már 22 éves vagyok.


Vagy csak benőtt a fejem lágya?

2011. jún. 4. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
Én 15 évesen kaptam mobilt (idősebb vagyok, na, akkor még így volt), és 3 havonta kaptam rá 3000ret. Szóval havonta jutott 1000 forint, azt kellett beosztani. Neked mennyi jut? Ha elfogyott, akkor kopp volt, vártam, hogy leteljen az idő. Mikor lett barátom (18 voltam) akkor ilyen vészhelyzetben ő küldött 3-5 smsre való pénzt.
2011. jún. 4. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Én akkor kaptam rá utoljára amikor megvették a tavaly nyáron azaz a telefonhoz tartozó 1000 Ft. kb azóta semmi
2011. jún. 4. 17:35
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
Így nehéz... és mivel 14 vagy, a meló-ügy se könnyű, legalábbis az én időmben ilyen korban még nehéz volt rendes nyári melót találni. Mikor mi nem tudunk tényleg sehogy értekezni( mondjuk nekem gépem nem volt, csak mikor egyetemre mentem) szóval akkor mindkettőnknek volt egy füzet, amiben leírt, amit gondolt. Mikor talizunk, cseréltünk, jó volt olvasgatni. Aztán abba írtunk tovább, ami nálunk volt, így mindkét füzet betelt rövid időn belül. 12 ilyen füzet van emlékbe, imádom olvasni...
2011. jún. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem nem kell hogy ennyire össze legyetek nőve, mások hónapokat várnak hogy találkozzanak a párjukkal, a barátod nem hiszem hogy egész nyárra eltűnik aztán nyár végére előkerül. Ha meg kell rá pénz akkor gyűjtögess, beszéld meg a szüleiddel hogy adjanak zsebpénzt, én anno a te korodban heti 500ft-ot kaptam, pedig mi nem vagyunk gazdagok, akkor is épp hogy meg tudtunk lenni.

A szüleid se veszítenének sokat, ha számításba vesszük, hogy lassan tényleg meg kell tanulnod a pénz értékét és hogy hogy kell vele bánni (van is mit ha az a legnagyobb problémája az embernek hogy nincs feltöltve a telója - ha munka miatt lenne még megérteném), és ha szerencséd van illetve a szüleidnek szerencséje van akkor 16-18 éves korodra nem piára fogod minden pénzed költeni csak hogy jó legyen a buli.

Aki meg azt írta hogy dolgozzon, megjegyzem hogy nem tudna, legálisan legalábbis, mert diákmunkától is 16 felett mehetne, max nyáron 15-től.

2011. jún. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Köszi a választ :)
2011. jún. 4. 17:43
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
Most mit piszkáljátok, hogy dolgozzon? 15 év alattiak még nyáron sem, szülői engedéllyel sem dolgozhatnak.
2011. jún. 4. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem szegények akkor igazán nem nagy kérés, hogy kicsit töltsék fel a telefonját ha már tavaly óta nem volt.. Ráadásul nem is dolgozhatna még, akkor meg hogy szerezzen pénzt?
2011. jún. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
3%
Igaza van az apukádnak. Én is fizettem a fiaimnak a több-tízezerforintos telefonszámláit. Hiába magyaráztam, hogy annak a pénznek jobb helye is lehetne. Ők sem értették meg. Tudod, majd ha neked kell megkeresned rá a pénzt, te is hasonlókat fogsz a gyerekednek mondani. Tudod, ez a "Pedig nem vagyunk szegények" szemtelen egy kifejezés. Azt a pénzt nem te teremtetted meg, és nem is arra kell, hogy eltrécseld.
2011. jún. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
55%
Azért csak látja az anyagi helyzetüket, hogy mit vesznek meg még akkor is ha gyerek. Azt meg nem hiszem el, hogy egy év alatt nem tudnak rá neki tölteni egy ezrest. Nem minden hónapban kér rá többezret, igazán nem sokat kér szerintem. Ráadásul minek vettek neki telefont ha nem tud róla telefonálni? Csak nehogy majd a szülő lássa meg a kárát amikor történik valami a gyerekkel és majd nem tud hazaszólni..
2011. jún. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!