Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért jegyzik meg a nagymamák...

Miért jegyzik meg a nagymamák rosszallóan az unokáikra ( lehet az 2-22 éves ) h milyen soványak?

Figyelt kérdés
2011. jún. 4. 17:54
 1/8 anonim ***** válasza:
62%
mert az öregek szeretnek kötekedni és ha másba nem ebbe bele tudnak kötni mivel a mai szülők nem szalonnán nevelik a gyereküket!
2011. jún. 4. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom nagyanyjától csak azt hallom milyen kövér a gyerek újszülött kora óta.

4 kilósan született, most 8 hós és 9 kiló. nem a legkisebb baba, de annnyira nem vészes.

2011. jún. 4. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ismerős. Nekem férjemre jött a nagyapjától ilyen "dicséret", hogy mit etetek a drága unokájával, hogy ilyen sovány? Férjem leintette, és mondta, hogy ne is magyarázzam, hogy ő egyfolytában eszik, csak ilyen az alkata, mert nagypapa ilyen. Idegesíteni akart, ahogy mindig mindenkit.
2011. jún. 4. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mert vannak emberek, főleg idősebb korosztályból, akiknek a felfogása szerint a kövérség az egészség jele.
2011. jún. 4. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem rosszból mondják, általában:) csak az ő idejükben még esetleg nem mindig jutott annyi ennivaló az asztalra, amennyinek kellett volna, így 'központi' kérdés nekik még mindig, hogy eszik-e a gyerek, mert ha eszik és van rajt 'hús', akkor biztos egészséges is, és mi más lenne fontosabb egy nagyszülőnek, mint hogy egészséges-e az unoka?:) én mondjuk világéletemben azt hallgattam a sajátomtól, hogy kövér vagyok:D
2011. jún. 4. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az enyém azért mondja, mert a háború alatt járta ki a gimnáziumot, és az volt a divat, ha valaki testesebb, mert azt jelentette, hogy elégségesen táplálkozik. Am. vicces, mert mikor már évtizedekkel később dolgozott és akár mennyit is ehetett volna, akkor sem hízott meg, ennek ellenére mindig mondja, hogy egyek többet :-) Amúgy angyali nő :-)


15/L

2011. jún. 4. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mert soványak?

Mit mondjanak egy sovány gyerekre? Hogy jó húsban van, jól néz ki? Ha soványak, hát csak azt tudják mondani, milyen sovány ez a gyerek. Persze nem feltétlenül kéne a táplálkozással összefüggésbe hozni a dolgot.

2011. jún. 4. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az o fiatalkorukban mas volt a szepsegideal. Azert tartanak minden fiatalt sovanynak.
2011. jún. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!