Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Engem miért nem lehet szeretni...

Engem miért nem lehet szeretni? Miért nem kellek senkinek?

Figyelt kérdés

19 éves lány vagyok. Leéltem 19 évet és ez a 19 év egy merő nagy semmi, üresség volt. Kicsi óvodás, kisiskolás korom óta küzdök a barátok kérdéssel. Egyszerűen hiába vagyok nyitott nem kellek senkinek, nem tudom miért nem lehetek jó társaság?? vagy nem tudom, mindenesetre nincs egyetlen egy igaz barátom se.

Fiúk: még soha nem volt barátom. Lehetett vna, de vagy én vagy a fiú visszakozott. Alapjáraton (szerintem) amúgy üldözöm magam elől őket, nem kellek egyiknek se. Pedig bármit megtennék neki, ha lenne egy barátom. Teljesen önzetlenül, tiszta szívemből szeretném és mindenben számíthatna rám.


Család: Anyukám és Apukám nem szeret, ez tény, el kell fogadnom. Jobb lenne nekik, ha én nem lennék és ezt éreztetik is velem.Anyukám szint én egy haszontalan ember vagyok, aki semmire nem jó és csak a pofája nagy. 19 é alatt egyszer nem emlékszem, h mondta vna, h szeret. Neki én csak egy nagy probléma halom vagyok.


Apukám: Nem egyszer hallgattam végig olyan veszekedést, miszerint, amióta megszülettem nincs szexuális élete a szüleimnek. Ő az akinek komolyan fel sem tűnne ha nem lennék. Tökéletes élete van a tv-vel és a könyveivel együtt. Anyukámmal hol jóba vannak, hol nem. Az érdek köti össze őket.


Nővérem: szeretem őt és ő s engem, de nagyon sok gondja van. Próbálok neki segíteni, de egyiküknek sem könnyű. Ő elmenekült itthonról Bp-n él.

19 éves vagyok és egy hatalmas nagy kövér 0-nak érzem magam.Gyűlölök élni, utálom magam, h én itt vagyok egészségesen egy szar élettel, mások pedig meghalnak pedig még annyi minden vára rájuk. Hányingerem van magamtól, undorító piócának tartom magam, ahogy anyum is mondta. Haszontalan vagyok és sem tanulásba, sem sportban, semmiben nem jeleskedem.

Van egy párnám, elég régóta vele alszom, több, mint 10 éve. De ha vmi gondom van, ha vmi bántja a lelkem csak őt tudom megszorongatni, senki máshoz nem fordulhatok segítségért. Ha anyumhoz fordulnék

megint azzal jönne, h gond van velem. És h neki ott a munkahely, hagyjam én őt békén. magányos vagyok és elkeseredett, nagyon egyedül érzem magam. És már egyre jobban elviselhetetlen.


2011. jún. 5. 15:44
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Nem tudnal otthonrol elkoltozni egy uj varosba? Pl tanulni? Igy nem kellene a szuleiddel szenvedned, es egy uj helyen ujrakezdhetnel elni ugy az eletedet ahogy neked jo.
2011. jún. 5. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen családot. Olvass be nekik aztán húzás otthonról. Sokkal jobb életet érdemelsz. Kezdj el tanulni valamit, tanfolyam, besegítő munkák, legyen pénzed... Aztán go go..otthon ne maradj!!
2011. jún. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Szia!

Így ismeretlenbe nehéz bármit is mondani, de azt hiszem, hiába írnánk most akárhányan biztató, jó tanácsokat neked, ezt elsősorban magadban kell lerendezned. Valamint úgy látom, hogy sajnos te lelkileg nagyon összetörtél, nincsen önbizalmad, önértékelésed. De ezeken persze lehet változtatni sőt kell is! Tudod van egy olyan mondás, hogy amíg magunkkal nem vagyunk jóban, és magunkat nem szeretjük, tiszteljük, addig mások sem fognak minket. Hidd el nem azért nem találsz barátokat, mert ne lennél jó ember vagy hasonlók, egyszerűen lelkileg vagy teljesen bezárkózva és valószínű akaratlanul is ezt sugárzod ki. Tanulsz még? Nővéred mit csinál? Ha szeretitek egymást nem tudtok esetleg összeköltözni, te is keresnél valami munkát, amennyiben leérettségiztél már, és akkor a tesódnak is könnyebb lenne pénzügyileg.

Egyébként meg, ha van rá anyagi keretetek és a szüleid nem nagyon kérdezik, hogy mire kell pénz, ha kérsz, én ajánlanám próbálkozz meg egy pszichológussal. És most ne arra gondolj, hogy azért mert beteg vagy vagy hasonló, hanem simán csak azért, hogy őszintén beszélgethess valakivel, és ő szakember valószínű tudni fog segíteni, miben változtass és hogyan indulj el.

2011. jún. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Attól, h barátai vannak az embernek, nem lesz jobb a dolog. Mindenkinek magát kell felküzdeni a mélyből. Én is így tettem. Habár a családi hátterem más volt, de a többi az szinte 100%-ig ugyanaz volt. Teljes önsajnálatba merültem, így sokmindenről lemaradtam. Ma már pótoltam bizonyos dolgokat. És sajnos arra is ráeszméltem, h bizony voltak körülöttem barátok, de nem vettem észre a köldököm körül való forgás miatt. Még fiatal vagy, most eszmélj fel. A szüleidet te is otthagyhatod, megváltoztatni őket úgysem tudod. A nővéreddel karöltve biztos sikerőlni fog.
2011. jún. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Azért érzed magad így, mert a szüleid mindig ezt éreztették veled, és te el is hitted. Kár, hogy egyes szülők a saját fusztrációjukat vagy elcseszett életük miatti szomorúságot úgy élik meg, hogy annak a gyermek látja kárát.

Valószínűleg azért nem tudsz közel kerülni senkihez, mert nem láttál példát, mintát, hogyan kell - ismét a szüleid fogyatékossága.

Át kellene gondolnod az életedet (akár pszichológus is segíthetne ezeket feltárni), hogy mégis milyen dolgok, a szüleid egyes cselekedetei hogyan befolyásoltál azt, hogy most ilyen vagy. Az első lépés a felismerés, amikor rádöbbensz, hogyan determinál a család. Aztán tudatosan megpróbálsz kilépni belőle, és saját életet élni.

Nem kell magadat utálni, bizonyára nem vagy rossz ember, csak még nem élhetted át, milyen egy szerető közeg. 19 éves vagy, még fiatal, sosem késő váltani.

Amúgy én is az elszakadást, külön költözést, célok kitűzését (pl. tanulás, jövőkép) javasolnám. Hajrá hajrá, légy erős, neked kell végigcsinálni.

2011. jún. 5. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Ha csak sajnáltatod magad és magadbaroskadsz, persze, hogy nem szivesen van körülötted senki. Légy vidám, vicces, jókedvű és egyből a közeledben akarnak majd lenni az emberek. Azt próbáld elérni, hogy azért szeressenek, mert jó veled lenni, nem azért, mert neked szükséged van rájuk!
2011. jún. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim válasza:
100%

Én is megszenvedtem a barátkozással fiatal koromban. Ott álltam érettségi után egy darab barát nélkül. Én senkinek sem fogok hiányozni a gimiből...

Ekkor döntöttem el, hogy változtatok. Egyből a mély vízbe ugrottam, mert nem tudtam már tovább szenvedni otthon egyedül. Messzi városba jelentkeztem kollégistának. Életem legjobb döntése volt. Egy koliban egymásra vagytok utalva, közösen élitek át a nagy mókákat, a vizsgákat. A legtöbb ember nyitott, kedves. Nincsenek előítéleteik, hiszen nem tudják milyen életem volt előtte. Nem mondom, hogy első nap a party közepe lettem, de BOLDOG vagyok. Szeretem ezeket az embereket, összetartunk.

Szánd rá te is magad valami NAGYRA! Koli az ország másik végén, külföldi diákmunka a nyárra, csatlakozz valamilyen jótékonysági szervezethez. Ők mindig örülnek az új tagoknak és te is hasznosabbnak érezheted magad. Az első lépés valami nagy változás. Sok szerencsét:)

2011. jún. 5. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Úgy tűnik, a "nem kellek senkinek" csak nálam jelent mást, mint "versengnek ugyan értem, de nekem senki sem elég jó",
2011. jún. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim válasza:
Úristen, most mit panaszkodsz, meg mit sajnáltatod magad, vannak akik ezerszer rosszabbul élnek, mint te! Persze, most elég sz*r helyzetben vagy, na de azért mégsem annyira! Mert a nővéred ott van neked, rá számíthatsz, ha már apádékra nem is, és ez nagyon nagy kincs! Költözz fel te is hozzá, szerezz munkát, tartsd el magad, iratkozz be főiskolára, okj-s tanfolyamra, hány fiatal él így, hogy a szülei nem tolnak semmit a feneke alá, mégis van mit enniük, vannak barátaik, lehetőségeik stb! Ez kell neked is, egy kis környezetváltozás! Szedd össze magad, mert ördögi kör ez, sajnos bármennyire fáj, egy olyan ember, aki nem él jól egyedül, akinek a lelki világa romokban hever, nem képes teljes értékű emberi kapcsolatokat kialakítani, nem képes élni bennük. Aki testileg és lelkileg is egészséges, nem fog jó partnert találni egy lelki sérültben. Túl sokat foglalkozol magaddal, persze, mindenkinek vannak sérelmei, de ezeken túl kell lépni, mert egy egész életen keresztül beleroskadsz, ha folyton a múlton rágódsz!!! Még fiatal vagy, és ha nem látod be idejében, hogy te magad zárkózol el az élettől, a lehetőségektől, hogy változtathass, akkor nagyon csúnya jövő vár rád. Változtass az életminőségeden! Sok sikert kívánok Nhozzá!
2011. jún. 5. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Nézd, én nem kezdem el neked bizonygatni, hogy de biztos van aki szeret, meg milyen értékes ember vagy, stb-stb, hiszen nem ismerlek.

Én csak egy tanácsot tudok neked adni. Ha úgy érzed, magadra maradtál, akkor abból kell kihozni a legjobbat. Igen, lehet, hogy bármennyire is vágysz rá, mégsem vagy kifejezetten társaslény. Na és? Akkor már rögtön meg is kell halni? Dehogy!

Tanulsz még, egy csomó mindent olcsóbban el tudsz érni. Ilyen a könyvtár, rengeteg kiállítás. Írtad, hogy nem jeleskedsz a sportokban. Pedig nagyon sok önbizalmat adna, ha vmilyen küzdősportba belevágnál. Ne aggódj, rengetegen kezdenek karatézni, stb felnőtt fejjel, és te még csak idős sem vagy. Vagy aerobic, bármi jó.

Egy szó mint száz, tedd teljessé az életed úgy, hogy egyedül vagy. Amint te magad kiegyensúlyozott leszel, megbékélsz a világgal és magaddal, értelmes véleményed lesz aktuális, a világban történt eseményekről, minőségi könyveket olvasol, és esetleg egy kis sporttól még kiállásod is lesz, nem fog sokáig váratni magára a társaság. Plusz hiába csinálod majd a programokat egyedül, közben emberek között leszel. Épp ezen a fórumon olvastam valamikor: ha valaki kiegyensúlyozott, lehet akár féllábú bányarém is, akkor is rá fog találni egy társ. Szóval én azt javaslom, első körben magadat tedd rendbe, és fogadd el, hogy egyedül is boldogulnod kell az életben. Ez még jól fog később jönni, higgy nekem.

Hajráhajrá :)

2011. jún. 5. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!