Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukámé lesz-e a kert, vagy...

Anyukámé lesz-e a kert, vagy az enyém? Ki örökli?

Figyelt kérdés
Apukám meghalt és legjobb tudomásom szerint én örököltem szüleim lakásának a felét, valamint egy kertet amit apukám a válásuk után vásárolt és apukámé volt teljes egészében. Anyukám igényt tarthat-e a kertre úgy hogy ők elváltak már 28 éve, de egy lakásban éltek. Özvegyi nyugdíjat is fog kapni utána, mert erre még így is jogosult (mivel közös volt a lakcímük 1966. óta) Élettársként örökölhet-e apukám után, vagy ilyenkor csak a bejegyzett élettársi kapcsolat számít, de azok pedig nem voltak.
2011. jún. 7. 07:40
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha törvényesen elváltak,akkor nem jár az özvegyi nyugdíj.
2011. jún. 7. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem vagyok teljes hozzáértő, de mikor Anyum meghalt, akkor minden ingatlant, ami a nevén volt, mi gyerekek örököltünk. Pedig ott Apummal házasságban éltek, így nem tudom milyen alapon örökölhetne Anyud vagy tarthatna rá igényt bármire is. Özvegyi nyugdíjnál sem tudtam, hogy a közös lakcím ennyit számít, hiába elváltak már lassan három évtizede... ez nekem új. Ha bizonytalan vagy, mindenképp keress fel egy ügyvédet, vagy jogi fórumokat.
2011. jún. 7. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
De jár az özvegyi nyugdíj!Nagyanyám kapja a mai napig, pedig 1975-ben vált el nagyapámtól, aki 90-ben halt meg!
2011. jún. 7. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem mondtam, hogy nem lehetséges, csak hogy nekem ez új. :)

(bocsi, az offért, második voltam.)

2011. jún. 7. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igen, jár az özvegyi nyugdíj, csak 2 tanúval kell bizonyítani, hogy együtt laktak a válás után is folyamatosan. Az önkormányzathoz kell bemenni és hatósági bizonyítványt kell kiállíttatni és a nyugdíjfolyósítóhoz kell benyújtani az özvegyi nyugdíj igényléséhez szóló nyomtatványt, amit az önkormányzatnál lepecsételnek.
2011. jún. 7. 11:24
 6/9 anonim ***** válasza:

Jah akkor ez ami furcsa volt nekem, hogy válás után miért élnek együtt még olyan sokáig...

(persze értem én, hogy biztos megvolt az ok, de gondolom nem gyakori dolog az ilyen)

2011. jún. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem élt együtt a nagyim egy percig sem a válás után a nagyapámmal.Sőt, a nagyapám újra nősült.És amikor meghalt, akkor- amíg élt az új felesége,- addig megosztottan kapták az özvegyi nyugdíjat, a két nő.Amikor az a nő meghalt, akkor az egész járt nagyinak, és jár a mai napig is.
2011. jún. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Te öröklöd a kertet, ahhoz anyukádnak semmi köze.

Mivel akkor már elváltak, amikor a kertet megvásárolta így anyukád még haszonélvezetet sem örököl rá.

Egyébként meg a házastárs mindannak a vagyonnak a haszonélvezetét örökli, amit egyébként nem örököl, de értelemszerűen ha a házasság már nem áll fenn, nem örököl.

Másik meg bejegyzett élettársi kapcsolat külön tészta, azonos neműeknél van rá lehetőség, külön neműek maximum nyilvántartásba vetethetik, hogy élettársi kapcsolatban élnek, azonban sem ez, sem a szimpla együttélés öröklés-jogi igényt nem támaszt.

2011. jún. 7. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Házastárs nem örököl ha van gyerek. Tiéd a kert teljes mértékben.
2011. jún. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!