Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családon belül nem akarnak...

Családon belül nem akarnak 4,5 millio ftot visszaadni. Mit tehetnek? Nincs papir csak egy utalási lap es erre mondjak majd azt mondjak hogy ajándékba lett adva. Mit tegyünk?

Figyelt kérdés
2011. jún. 7. 11:11
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
a lényeg: lakást vett a lány mi adtunk kölcsön a mi számlánkrol utaltuk annak akitől vette. ennyi csak a bizonyitekunk. erre mondjak majd ök azt hazudják hogy ajándékba adtuk...teljesen kivagyunk hogy igy átvertek
2011. jún. 7. 12:20
 12/17 anonim ***** válasza:
Nem értem, hogy lehet valaki ilyen felelőtlen.Tudom, a család...Mondjuk, én pont lesz@rom, hogy ki kér, akár családtag is lehet, senkinek egy kanyit nem adok.Pont ezért.Sértődjön meg Ő nyugodtan, de az én pénzem legyen csak az én birtokomban.Nekem is volt már ilyen, hogy csak egy órára utaljak a számlájára x összeget, hogy ha az megjelenik ott, akkor kap valamennyi hitelt, és egy óra múlva már ki is leszek fizetve kamatostul.Ez is egy családtag volt.Na, tudod mikor...
2011. jún. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Mondd neki, hogy mikor az adósoknál feljelented, akkor neki kell papírral igazolni, hogy honnan van az összeg (ajándékba kapta). Arról meg neki kellene, hogy legyen ajándékozási szerződése. Persze, ezt csak akkor, ha nálad minden rendben van ilyen szempontból.
2011. jún. 7. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Ptk. 201.§ - A szerződéssel kikötött szolgáltatásért - ha a szerződésekből vagy a körülményekből már nem következik - ellenszolgáltatás jár.

Esetleg ezen a címen megpróbálhatod bíróságon, de mivel papírod nincs róla, ezért gyakorlatilag az esélye, hogy egy fillért is látsz még abból... nos 0.

Sajnállak, de aki hülye, az haljon meg. Család, nem család, ennél sokkal kisebb értékről is hiteles okmányt kell kiállítani.

Amit tehetsz, hogy keresel egy marha jó ügyvédet és megkérdezed, milyen esélyekkel, mit tehetsz.

2011. jún. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Egyébként az ajándékot is vissza lehet követelni, tehát nyugodtan mondják azt. Nem tudom mi a pontos megnevezése ennek, de a lényege az, hogy méltatlan az ajándékra, pl jópofa volt addig, utána meg kis ge*ci.
2011. jún. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

itt a megfelelő (verő)embereket kell megtalálni, akik lehetne romák is, sőt az még sörért is elvállalja.

felfogadsz egy 10-15 darabot, azt meguszod tegyükfel legfeljebb 30 ezerből.

megmondod hogy ezek ideköltöznek, ha nem adod, vagy pedig csúnya vége lesz.

ha hatással volt rá akkor visszaadja

2011. jún. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Hát ha nincs neki pénze akkor küldhetsz rá verő legényt akkor sem tudja visszaadni.
2011. júl. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!