Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem ritka béna vigasztalá...

A férjem ritka béna vigasztalásban, mit tehetnék ez ellen?

Figyelt kérdés

Most frissiben volt egy szituáció, ami miatt kicsit letörtem.

Gyorsan hozzátenném, hogy nem vagyok egy búslakodó típus, ha kudarc ér, akkor néhány órán át lógatom az orrom, aztán másnapra elfelejtem. De abban a néhány órában jól jön bár biztató szó.

De ő ilyenkor sablonszövegeket mond, néha száraz statisztikákat, hogy "ez most nem sikerült, de úgyis vagy százszor meg kell próbálni, hogy egyszer sikerüljön".

Sokszor valós és igaz tényeket mond, de nem érti meg, hogy nem egy hivatal vagyok, aki számokat szeretne hallani, hanem emberi lény, akinek eg ykis bátorítás kellene.


Fordított esetben én is megvigasztalom, ha valami kudarc éri, de inkább a "lelki tréning" részére megyek rá. Ha hülyének érzi magát egy kudarc miatt, akkor kiemelem, hogy ebben-abban milyen okos volt és LEGKÖZELEBB menni fog. Ő is tudja, én is tudom, hogy legközelebb is bebukhatja, de legalább visszajön az önbizalma és szerintem ez a vigasztalás előszámú célja.


Jobb híján ilyenkor apámat hívom fel, ő tényleg azt mondja, amitől jobb kedvem lesz és visszajön az életerőm.


Egyszóval az a gondom, hogy ha le vagyok törve és vigasztalni próbál a férjem, akkor nem felvidít, hanem mond valami olyat, mitől még jobban nekibúsulok és meg kevesebbnek érzem magam.


Egyszer demonstrációképpen én is hasonlóan reagáltam, amikor ő volt padlón - kaptam is a fejemre, hogy ne húzzam le még jobban a hangulatát, ő biztatást várt volna. Mondtam, hogy na üdv a világomban, te is ezt csinálod, erről beszéltem.


De mégsincs változás. Nem rosszindulatból teszi, azért is írtam, hogy "béna" hozzá. Minden más szempontból mondhatni tökéletes, de ezt nagyon rosszul kezeli.


Van valakinek ilyenben tapasztalata?


2011. jún. 7. 12:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A párom :) Ő nemhogy béna hozzá, hanem semmi érzéke sincs az ilyesmihez.

Ha valami bajom van akkor nem mer hozzám se szólni, inkább elfoglalja magát, és csendben megvárja amíg én leszek jókedvű.

Nem bunkóságból csinálja, csak kifejezetten férfi társaságban volt eddig, és az ilyesmit egyszerűen képtelen kezelni.

Így nekem már bevált trükk, ha valamiért rossz kedvem van rögtön hozzábújok, az a legjobb vígasz :)

2011. jún. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én sem tudok megvigasztalni senkit, ha valaki szomorú a környezetemben hagyom inkább a francba. Annyit tehetsz ellene hogy nem tőle vársz vigasztalást hanem pl. felhívod apádat.
2011. jún. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Engem például, ha nagyon szomorú vagyok meg sem lehet vigasztalni. Akkor inkább ne szóljon hozzám senki. A kapcsolatunk elején még próbálkozott, hogy "nyugi, nem lesz baj" vagy "minden rendben lesz" és a többi. Az elején még elment, aztán nekem is mindig ugyanezeket mondta, és emiatt összekaptunk sokszor. Mondtam neki, hogy ne nyugtatgasson, mert épp ez az, hogy nem vagyok nyugodt, és ne mondja, hogy minden rendben van, mikor semmi sincs úgy. Azóta megsimogat egyszer-kétszer, magához húz, és én a vállára rakom a fejem. Lefekszünk és csak vagyunk. Pár perc (sajna néha 1óra is) múlva jobb lesz, és akkor már igénylem a szavait, és ezt ő is tudja! :) Ilyenkor olyan aranyos. Szóval beszéld meg vele mik az igényeid, és biztosan meg próbálja teljesíteni azokat! :) Sok sikert hozzá!
2011. jún. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
23%
Ne hisztizz annyit.
2011. jún. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha egyébként nagyjából tökéletes, akkor mit vársz tőle? Ne legyen hibája? Neked nincs? Ilyen, ilyennek kell elfogadni,ha már hozzá mentél. Ettől vannak sokkal rosszabb tulajdonságok is. Örülj, hogy neked csak ennyi jutott. Vagy a másik lehetőség, hogy nem is olyan tökéletes, csak itt borul ki a bili.
2011. jún. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én is csak azt tudom javasolni, hogy ne hisztizz annyit!
2012. jan. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Szövegértés terén kihívással küszködőknek jelezném, hogy írtam, hogy ritka az ilyen pillanat, nála többször fordul elő és se ő, se én nem hisztizünk. Ha megengeditek, egy rosszul sikerült vizsga vagy egy haláleset miatt merészelnék néha rosszkedvű és letört lenni.
2012. jan. 31. 09:36
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem engedjük meg.

Ne hisztizz, nem lesz béna vigasztalás. (Mert még csak a béna vigasztalást sem érdemled meg, két nagy pofon, aztán irány vissza a konyhába.)

2012. jan. 31. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!