Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek ezzel javulhat...

Szerintetek ezzel javulhat valamit a kapcsolatunk anyóssal?

Figyelt kérdés

Rögtön az elején elismerem, hülye voltam :)

Anyósommal az elejétől fogva szinte anya-lánya viszonyban voltunk. Így mikor fél életnyi hezitálás után úgy döntöttem nem tűröm tovább anyám terrorját, megkért, költözzek hozzájuk.

Persze én örömmel mondtam igent. Még tanulóként, apám után járó árvajáradékból békésen eléldegéltem, apósom kért havi 3000ret a rezsire (nem fogyasztok sokat).

Fél év alatt kiderült, apósomnál én csak "eltűrt" pozícióban vagyok, mivel anyósom - hogy engedje hogy beköltözzek - azt hazudta neki, hogy anyám kidobott, és be kell fogadniuk.

Én már nem láttam értelmét vitázni, a párom felvetette hogy nem pont így esett a dolog, de apósom ragaszkodik az igazához, és ez persze a hozzáállásán is látszik: semmibe vesz engem, gyakorlatilag a jelenlétében meg se szólalhatnék - én azért nem szeretem ha ezt csinálják velem, így nem vagyunk túl jóban :)


Eleinte még takarítottam, mint a kisangyal. Állandóan mocsok van, így feltételeztem, sokat segítek anyósomnak.

Ez abból állt, hogy én iskola előtt (átlagosan 11től kezdődött első félévben) kitakarítottam az egész lakást, majd mikor anyósék hazaértek, újra összedzsuváztak mindent, mire én hazaértem, ugyanúgy nézett ki minden mint reggel.

Ezt addig játszottuk, amíg el nem csíptem anyósom vendéglátásán egy fél mondatot, miszerint ő főz mos takarít egész nap, mi meg a párommal nem csinálunk semmit.

Itt úgy döntöttem, ráhagyom, csinálja csak nyugodtan :)

Innentől úgy 2hetente tartottam egy alap takarítást, hogy azért mégiscsak kinézzen valahogy a dolog, plusz a suli is komolyodott, nem volt annyi szabadidőm.

Közben egyre több pénzt költöttem rájuk, volt, hogy az összes bevételem rájuk ment.

Egy alkalommal átvállaltam a nagybevásárlást, emellett adtam apósomnak 5000ret benzinre. Így értelemszerűen nem perkáltam ki a 3000ret - mert ugye fizettem helyette 15öt - 2 nap múlva közölte párommal, hogy mit képzelek én magamról SOSE fizetem a pénzt.

Itt a párom sokallt be, megmondta hogy nem fizetünk többet lakbért, kaptak már tőlem 3x annyit mint ami a tervben szerepelt.


Mostanában kezd anyósom is terhessé válni számomra. Meguntam hogy mindekit csak kibeszél, kevesebb lett a beszélgetés, így most engem beszél ki másoknak, plusz a páromnak panaszkodik, hogy ellenséges vagyok.

Megtanultam főzni, jobban megy mint neki, így ezért is irigykedik.


Anyámhoz nem mehetek vissza - nem is alacsonyodom odáig hogy kaparásszam a küszöböt :)

Albérletre iskola mellett egyelőre nem telik.

Felvettem 200k diákhitelt, vettem bútorokat, és párommal felújítjuk, berendezzük háznak a kis gyümölcstárolót, amit anyjáék amúgy is neki szántak "ház" néven.

Így nagyjából elszakadunk, fizetjük a rezsi ránk eső részét.

Szándékosan heti egyszer szeretnék anyóssal találkozni, a többi nap inkább kerülném.

Így vajon rendeződik kissé a kapcsolatunk? tudom, jobb lenne minél messzebb, rajta vagyunk az ügyön, hiszen én sem szeretnék senkinek a terhére lenni... de párom munkanélküli pályakezdő, én meg csak a diákmunkából, és árvajáradékból gazdálkodom.


2011. jún. 7. 13:01
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Utolsó Kommentelő köszönöm, azért így is jól esett :)

Utolsó előtti Kommentelő: nem is mondtam, hogy én ne lennék hibás hiszen rögtön azzal kezdtem hogy hülye voltam, és ezt komolyan is gondoltam.

Sajnos anyámmal már azelőtt is rengeteg nézeteltérésünk, vitánk volt - ráadásul úgy, hogy nemhogy hétköznapi hanem kifejezetten visszahúzódó csaj voltam, mégis én voltam a k.va ha késett 5 percet a vonat :)

Kb. 10 alkalommal mentem úgy haza, hogy össze voltak csomagolva a cuccaim, és közölte anyám hogy húzzak a búsba. Persze mikor már élveztem a szabadságot értem jött, és fenyegetett hogy rámhívja a rendőröket ha nem megyek haza. Szóval még ennél is bonyolultabb volt :)

Sajnos most az egyedüli kiutat abban látom, hogy telken belül különválunk a családtól. Amennyire tudjuk, eltartjuk magunkat, és kész.

Sajnos ezt én nem tudtam hogy apósnál eltűrt vagyok :(

Neki azt hazudta anyós hogy jönnöm kell, nekem meg azt, hogy após is szívesen vár (jól játszotta a szerepet az elején).

2011. jún. 8. 20:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!