Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire fogadjátok meg a...

Mennyire fogadjátok meg a tanácsot?

Figyelt kérdés

Sokaknak vannak problémái nekem is szokott lenni.

Van aki felírja a baját/gondját és érdekelne hogy mennyire fogadjátok meg a tanácsokat na és hogy mennyire viselitek a negatív kritikát?Kort/Nemet


2011. jún. 7. 16:53
 1/6 Darcy01 ***** válasza:
100%

Ha valami problémám van, akkor én mindig kikérem a hozzám közel állók véleményét (családom, vőlegényem), hiszen lehetséges, hogy olyan szempontból közelítik meg a kérdést amire én nem is gondoltam volna. A negatív, vagy nekem nem tetsző véleményeket is abszolút el tudom fogadni, ha érvekkel van alátámasztva. Miután úgy gondoltam, hogy minden lehetőséget végignéztem, azután döntök csak.


24/N

2011. jún. 7. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Attól függ, kiét... Anyukám még rosszat nekem nem tanácsolt, rá általában hallgatok, és nem szoktam megbánni. De van, hogy a saját fejem után megyek. A negatív kritikát se sok embertől viselem el. Viszont ha igaz, akkor elfogadom. 17/L
2011. jún. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én általában egyedül oldom meg a problémáimat, esetleg kérek anyámtól segítséget benne (mármint nem a megoldásban, hanem a megvalósításban), de hogy mi legyen azt én szoktam kitalálni. 20n
2011. jún. 7. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én nem tanácsot, hanem véleményt kérek, és utána a különféle nézöpontokat átgondolva döntöm el, hogy ÉN mit teszek.

Senkinek a tanácsát nem tudnám egy az egyben elfogadni, CSAK akkor, ha az az én véleményemmel egyezik. De a legtöbb esetben jót tesz, ha több emberrel beszélsz egy dologról, mert egy kivülálló sok mindent máshogy lát - nem biztos, hogy jobban, de mindenesetre elindithatja azt, hogy még egyszer átgondoljam a helyzetet.

2011. jún. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Fontosabb dolgokban csak azoktól kérek tanácsot, akikről tudom, hogy szeretnek és jót akarnak nekem. Ezt általában meg is fogadom, de ők a negatív kritikát is szeretettel mondják.
2011. jún. 7. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy ki ad tanácsot és miben. A kritikával is így vagyok. A kritikán mindig elgondolkozok, ha nem olyan ember mondja, aki bort iszik és vizet prédikál. Megfogadni nem mindig fogadom meg, de általában ilyenkor az eredmény engem igazol, természetesen nem mindig, de ki nem szokott hibázni? Az tényleg igaz, hogy a saját hibáinkból tanulunk a legtöbbet.

22/N

2011. jún. 7. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!