Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nincs családom?

Miért nincs családom?

Figyelt kérdés

Olyan rossz, majdhogynem egyedül vagyok.

Nem szó szerint, de igazából alig van olyan családtagom akivel normális a kapcsolatom.

Nem az én hibám.

Egyszerűen mindenki eltávolodik mindenkitől.

Apámmal csak gyerekkori éleményeim voltak, de már több mint 10 éve alkoholista, rengeteg pénzt elszór cigire, alkoholra, azt sem tudta hogy hanyadik születésnapom van!

Nem is szeretek vele beszélgetni, mert folyton árad belőle piaszag, borzalmas, és amúgy is nem a "mai világban él" semmiről semmi elképzelése nincsen. Azt sem tudja hova jártam/járok suliba. Soha nem is érdeklődik felőlem. De igazából kevés olyan pillanata van, amikor beszámítható.

Anyámban nem lehet megbízni, mindent kipletykál, azonkívül bele van őrülve tesómba, folyton csak róla beszél, ő meg a maradék pénzt rá költi. Anyám mindenemre azt mondja hogy sz*r, mindent amit csinálok sz*r. (mosogatástól kezdve virágöntözésig, én mindent sz*rul csinálok)

Tesóm még gyereke, de úgy el van kényeztetve, semmi elképzelése semmiről, ha anyám nem foglalkozna vele, még az 5. osztályt sem tudná befejezni.

Keresztszüleim messze laknak, szegények és ők is alkoholisták :S

Anyám testvéreék elég furcsa emberek, mindenre féltékenyek, folyton csipkelődnek. Nagyon hangulatemberek meg önzőek.

Nagyszüleim az egyedüli támaszom, feltétel nélkül szeretnek, alig várják hogy dédunokájuk legyen, már most gyűjtenek a lagzira, világ életemben ők segítettek, nagyon féltem őket, főlen nagyapámat, már 70 felett van és nem túl jo az egészségi állapotuk.

Barátommal az utóbbi időben újra nagyon jó a kapcsolatunk, azt mondhatnám, hogy több mint 5 év után újra szerelmes vagyok, remélem így marad.

A környékbeli lányok közül van néhány, aki a családom miatt engem is h*lyének tart (egy kalap alá vesz velük) úgyhogy már velük sem tartom a kapcsolatot, egyébként ezek a volt "barátnők" féltékenyek is rám, mert hogy nekem már stabil kapcsolatom van ilyen hosszú ideje, és párom elég tehetős.

De annyira szomorú hogy nincs szerető családom, anyám apám. A messzebb élő barátnőim mindig mesélik, hogy az apjukkal voltak vásárolni, vagy nyaralni, vagy hogy az esküvőjére 500 e ft-ot gyűjtött.

Most annyira szomorú vagyok :(

Sosincs egy normális családi ebéd, vagy egy nyugodt hétvége, sosem volt még ilyen! Olyan sem hogy együtt mentünk volna bevásárolni.

Apám a kocsiját is félti tőlem. Pl volt hogy elment itthonról és 2 hétig messze dolgozott, és el akartam menni kocsival valahova (kb heti 1x használom) és csodálkoztam miért nem indul be. Hát barátom jött és látta, hogy az aksi ki volt csavarozva vagy valami ilyesmi..

Alig várom hogy elköltözzek itthonról, csak olyan rossz környéken élünk, nehéz találni munkát is :(


2011. jún. 7. 17:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Ó én már 20 éve ezt kérdezem, bár nem pont ilyen háttérrel, de a lényegen mit sem változtat.

Az elköltözésre gyúrok... és abban bízok, talán nekem lesz saját családom, amiben nem én vagyok az alárendelt gyerek, hanem az egyenrangú családtag...

Kitartást!

30N

2011. jún. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
30/N te a szüleiddel laksz még?
2011. jún. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Én azt mondom amire vágysz neked kell előteremtened.....a te saját családod!Azt ami van,az tényleg nem mondható családnak!!Ne sajnáld!!!Nézd a dolgok jó oldalát,van előtted egy példa,hogy milyen ne legyen a te családod....Ilyenben van részed,gyúrj egy jobbra,ahol a szeretet és az őszinteség a legfontosabb!!!Én is így voltam....államigondozottként intézetben nevelkedtem,soha nem volt családom,pedig nagyon vágytam rá.Férjhez mentem,lett két gyermekem,de rosszul választottam.A tökéletes család képe kártyavárként omlott össze bennem,de nem adtam fel....5 év egyedüllét után megismerkedtem a párommal,aki mellett megkaptam mindazt amire vágytam,a családot.Olyant,amilyenre vágytam.Légy türelemmel és meglátod megkapod amire vágysz.Ha a te szüleid rokonaid úgy érzed nem megfelelőek....barátkozz.Ismerj meg embereket,sokszor egy idegen,többet ér ezer rokonnál....aztán ha itt az idő teremts magadnak olyan családot,amire mindig vágytál...sok sikert:)
2011. jún. 7. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
58%

OFF

"30/N te a szüleiddel laksz még?"


Igen. Tudom, erre sokan rávágják, hogy gyerekes és kényelmes dolog, meg hogy fel kéne nőni...


De mit tehetnék, ha nincs még annyi pénzem, hogy saját lakást vegyek?


Ja persze, mondják erre mások:

1/ Költözz albérletbe! (Igen, de úgy még messzebb kerülök attól, hogy saját lakásom legyen, ha minden pénzem albérletre megy.)

2/ Keress egy gazdag pasit, akinek van lakása! (Na köszi, én inkább nem süllyednék az érdeknők szintjére. Nem a vagyonáért fogok bárkibe is beleszeretni.)

3/ Vegyél fel hitelt! (Amíg bizonytalannak érzem a munkahelyemet, addig hitelt sem veszek fel. Nem fogok aztán segélyekért bőgni az önkormányzatnál, odáig sem süllyednék.)

4/ Más javaslat most nem ugrik be...


Tehát lehet nevetséges 30 évesként szülőknél lakni, viszont az imént felsorolt lehetőségek mindegyike felelőtlenség. Inkább tűnjek gyerekesnek, de nem fogom felelőtlenül elherdálni az eddigi megtakarításomat és eltartatni sem fogom magam valami gazdag hapsival.

Otthon lakva gazdaságosabban kijövünk, hely is van számomra és a segítségem is jól jön a "családnak". (Csak tűrni kell a szokásokat és jobb ha nem akarok beújítani, ennyi.)


Miért, más nem lakik 30 évesen még a szüleivel?

2011. jún. 8. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!