Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van esélyem az életre? Családo...

Van esélyem az életre? Családom szerint nincs. Valóban?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, idén érettségizem. Apukám azt mondja, ha továbbtanulok lesz egy diplomám, de akkoris elmehetek vele egy bevásárlóközpontba eladónak, a neonfénybe, havi 80 ezerért gürizni. Ha nem tanulok tovább, életem végéig kitörölhettem a seggem a rabszolgaként megkeresett 70-80 ezer forinttal ugyancsak. Ha külföldre megyek még emberszámba se fognak venni, mert nyugaton egy kis keleti senki leszek akit ott megaláznak ahol csak lehet. Szóval szerinte az életem esélytelen.

Anyukám egyetért vele, sőt még azt is mondja, hogy ráadásul elkényeztetett is vagyok szóval tényleg egyáltalán nem ismerem mi az az "élet".

Nem tudom mennyire vagyok elkényeztetett. Apukámmal élek havi olyan 260 ezerből aminek nagyrésze elmegy a panellakásunk fenntartására. Nincs LCD tévénk, sem laptopom. Nem öltözködöm az Andrássy út-ról, és 50 ezres órát sem hordok. És állami suliba járok. De azért bármikor megengedhetem magamnak, hogy beüljek egy gyorsétterembe vagy egy ezresért moziba.

El vagyok kényeztetve Szerinted?

FÉLEK, SŐT RETTEGEK, HOGY IGAZUK VAN ÉS ÓRIÁSI NÉLKÜLÖZÉSEK ÉS CSALÓDÁSOK ELŐTT ÁLLOK. ÉS AKKOR INKÁBB MEGHALOK!!!!


2010. nov. 3. 17:39
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
85%

Ahelyett, hogy oltogatnak, inkább motiválnának.

Ez itt a baj, az állandó "naénmegmondom", "semmi nem lesz belőled" csak lehúz és az önbecsülésed a végén a béka feneke alatt lesz.

2010. nov. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
96%

Szia!

Egyáltalán nem vagy rossz helyzetben, a mai világban mindenkire ez vár..

2010. nov. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
94%
Hát a szüleidnek van valami kisebbségi komplexuma. Amúgy 260e nem kevés pénz.
2010. nov. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim ***** válasza:
83%
Utolsó mondatodból látszik, hogy elkényeztetett vagy. Pontosabban az utolsó kettőből.
2010. nov. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim ***** válasza:
94%

Ne haragudj, de amit a szüleid csinálnak az elég abnormális. Az ember a gyerekét (meg általában bárkit) biztatni szokott, meg segíteni ötletekkel.


Nem vagy elkényeztetett. Persze sokan a mozit sem engedhetik meg maguknak, de ezzel az erővel pl. szomjaztatni kellene magadat, mert sokan a világban nem jutnak tiszta ivóvízhez.


Különben tényleg nehéz elhelyezkedni, sok nehézség van a munkával kapcsolatban, de sokan dolgoznak olyat, ami érdekli őket, sokakat megbecsülnek. És még valami: én dolgoztam külföldön (Anglia, USA), hidd el ezeken a helyeken a takarítót is megbecsülik, mert tudják, hogy szükség van a munkájára.


Amit írtál, abból számomra az a legdöbbenetesebb, hogy a saját szüleid nem biztatnak, csak lenyomnak lelkileg.

2010. nov. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 anonim ***** válasza:
98%
Ha már lesz valami kis és nagy csalódásod akkor már inkább meghalsz?? Érdekes felfogás. Az élet elég szar és mindig vannak akadályok benne...
2010. nov. 3. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 anonim ***** válasza:
93%

Hát ha így fogod fel akkor nem árt ha meghalsz!

Tény és való.hogy nem könnyű az élet.Soha senki ne mondta,hogy minden szép és jó lesz.De.hogy esélyed is legyen egy jobb életre azt neked kell előteremteni,megoldani..

Sok ember van aki diplomás,és nincs állása,képtelen kihasználni a diploma előnyeit.Van akinek diplomával sokkal több sikere lett.Ismerek embereket akik diplomásan gyárban güriznek,és olyanokat is akiknek csak szakmájuk van,de sikeres emberek az életben.Ismerek olyanokat akik szakmai képzésben részesültek,se diploma-se nyelvtudás mégis külföldön sikeresen élnek,dolgoznak.Ismerek diplomásokat akik külföldön is gyárban dolgoznak..Ez mind tőlünk függ,hogy mit akarunk elérni az életünkben.Ha csak ülünk,és sírunk,és "Jaj! ha nem leszek életképes én öngyilkos leszek" Akkor tegye..

Ha élni akar,ha többet akar akkor tegyen is érte meg mindent..

< Angliában dolgozó szakmunkás>

2010. nov. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:
87%

Hát akkor el is kezdheted már boccs.


Ez ilyen. Talpraesettnek kell lenni és tele kell lenni protekcióval ahhoz, hogy 80ezer felett keress, vagy baromi szerencsésnek kell lenni hozzá, de mint tudjuk, az a ritkábbik eset


Valahol igaza van a szüleidnek. 24 éves vagyok, újságírónak tanultam, az is lettem. Nem volt protekcióm sehol, mindenhol meglátták a papíromon, hogy pályakezdő vagyok, aztán arra csak annyit mondtak, hogy nekünk tapasztalt ember kell, nem kezdő. Bumm. Amióta kiestem az iskolapadból, azóta pultosként dolgozom egy sörözőben, ahol örülök hogy megkapom a 70ezret, úgy hogy éjt nappallá téve, hétvégén, ünnepen dolgozom, és nem csak napi 8 órát. Össze tehetem a két kezem, hogy legalább van munkahelyem. Senkit nem hat meg, hogy te mennyit tanultál vagy sem. Szerencse vagy protekció ez a titka...

2010. nov. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:
78%
Még valami: miért kellene egy tizenévesnek tudnia, milyen az élet?!? Persze, pl. ha egy alkoholista kurv@ gyerekeként nőtt fel és 12 évesen átesett pl. egy leukémián, akkor tudja, de talán nem is baj, ha valaki tizenévesen nem sokat tud az életről.
2010. nov. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 anonim ***** válasza:
93%
Ennyi erővel több millióan lennének így rajtad kívül,szóval nem,biztos h nem így van,ahogy a szüleid mondják..nem is értem hogy mondhatnak ilyet,hogy vehetik el így a kedved...Biztosan találsz majd valami neked megfelelő munkát,egyáltalán nem biztos,hogy bevásárlóközpontba,ezen kívül ezer féle munkahely létezik,ahol elhelyezkedhetsz,és amit kedvvel is csinálsz.Az alapján amiket leírtál,nem hinném hogy annyira el lennél kényeztetve,ennyit szinte minden fiatal megengedhet magának a mai világba.Szóval fel a fejjel,ne hallgass a szüleidre,rajtad áll,hogy alakul majd az életed!
2010. nov. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!