Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most akkor mit tegyek?

Most akkor mit tegyek?

Figyelt kérdés

Ma felhívott az anyósom, hogy mit szólnánk hozzá, ha a sógornőm oda költözne hozzánk?

Párommal Pestre költöztünk vissza, így vettünk itt egy lakást (2 szoba+ nappali). Anyósomék vidéken laknak és, mint tudjuk a munkanélküliség elég nagy. Sógornőm másfél éve nem talál munkát, igazából, amit mondanak neki (rokonok), az nem nem nyeri el tetszését (pl. bolti eladó).

Mi anno megállapodtunk párommal, hogy senkit se fogadunk be. Se időm, se energiám, se kedvem senkit eltartani. Ráadásul sógornőmnek semmi megtakarított pénze nincs, mert felélte (bár nem értem hogyan, mikor még anyósékkal lakik) és gondolom elszórakozta (bár ez nem az én dolgom).

Megkérdeztem anyósomat, hogy mégis ezt hogyan gondolja?! Mert egy hónap múlva szülök és nem hinném, hogy ez megfelelő megoldás lenne a család problémájára!

Közölte, hogy 3 szobás a lakás, ezért elférne ott bőven a sógornőm. Ez még ésszerű is, de nem egy csecsemő mellett...

Arra a kérdésemre, hogy meddig kéne ott laknia a sógornőmnek, annyit mondott, hogy: "Legalább 1-2 évig, amíg összeszedi magát anyagilag".

Beszéltem utána sógornőmmel is, kérdeztem, hogy van-e valami konkrét munkahely, ahova behívták esetleg? Annyit mondott, hogy nincsen. Nem nézelődött, úgy gondolja, hogy ha majd fent lesz, akkor ráér nézelődni akkor.


Én azt hittem, hogy sokkot kapok ... Ti mit csinálnátok? Páromat még nem tájékoztattam erről az elmés ötletről.

Őszintén megszólva én nem szeretnék senkit 'befogadni'. Nincs rossz kapcsolatom anyósékkal, sógornőmet is imádom, de nincs felesleges havi 20-30 ezrem még őt is eltartani.


2011. jún. 7. 18:32
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%
Hozzám tuti nem jöhetne. Baba ide, baba oda. Soha nem szabadulnátok tőle, és csak belepiszkitana az életetekbe. kell az neked? Nagyszerü hivatkozás, hogy mondjuk nem engedi meg a tulaj. Nyugodtan mondhatod, ugyanis ehhez az ő engedélye is kell.
2011. jún. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:

Ha nem lenne babánk és lenne megtakarított pénze, akár csak 2 hónapra való, lehet azt mondanám, hogy jöjjön és segítünk neki abban, hogy elszállásoljuk.

De mivel nem felel meg neki egy mezei eladói állás (kevés pénz miatt), így esélytelen lenne!!!

Tisztában vagyok vele, hogy Pesten is alig lehet munkát találni, független, hogy eladó-e az ember vagy valami más.

Mire találna valamit az legalább fél év lenne. Utána mire összeszedné magát anyagilag plusz fél év. És már 1 évnél tartunk, ha van baba, ha nincs ...

2011. jún. 7. 18:53
 13/27 anonim ***** válasza:
100%

Semmiképp nem jöhetne.

Pici babával kerülgetni,bosszankodni hogy nem keres melót,esetleg házimunkába se segit be,plussz pénzt se ad,mert "épp szedi össze magát anyagilag"


nah nem,biztos hogy nem

2011. jún. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%
Büdös neki a munka ááá,innen fúj hát a szél,otthon meg ő lett büdös,anyós átlökné a ti nyakatokra a koloncot.De akinek egy mezei állás nem jó annak semmilyen, mert dolgzni nem akar az ilyen,kényelmesebb élősködni,persze azokon akik hagyják,ti ne legyetek ilyenek.
2011. jún. 7. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%
A felháborodásod jogos de azért valahogy segíthetnél neki, nem mondom hogy költözzön oda csak valahogy. Én pl 3 hónapja vagyok munkanélküli és kérdeztem haverokat tudnának e valami melót amit mondjuk nem hirdettek vagy ilyenek, egyik se segít ne aggódj, nekik van munkájuk, nekem nincs, szóval le vagyok ejtve. Pedig jól jönne a segítség. Szerintem segíts ahol tudsz és húzz egy határt.
2011. jún. 7. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%

Egy baba mellett kell a pénz!Pelus esetleg tápszer ruha...

Na meg a kelengye(tudom mert 5hós a fiam).

Nem kell kolonc!semmiképp ne menj bele

2011. jún. 7. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:

Segítettem már neki nem keveset, amíg lent laktunk vidéken.

2 hetet bírt ott dolgozni, annál a cégnél, ahol én dolgozom 4 éve, mert nem bírja a stresszt.. asztal mögött ült 8 órában, papírokat rendezgetett, etc..

Már egyszer volt nálunk 3hétig munkalesőben. 3 hét alatt kb. 2× volt interjún (fű alatti meghirdetés volt) és kb. 24 órából 10-t aludt, 30 percet foglalkozott munkanézéssel a neten, a többit a pesti barátaival töltötte. Éjszaka elment szórakozni, stb ...

2011. jún. 7. 19:21
 18/27 anonim ***** válasza:
100%
Pároddal beszéljétek meg, de én tuti, hogy nem engedném a baba mellé! Szedje össze magát otthon, és majd utána a saját albérletét is tudja fizetni! Nehogy már rajtatok éljen! A legtöbb ember örül, ha a lakóhelyéhez közel talál állást, ő pedig még válogat... hát, no comment :S
2011. jún. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés, hogy a párodnak is lesz-e annyi lélekjelenléte, és bátorsága, hogy kerek-perec nemet mondjon az anyukája és a testvére elképzelésére.

Ha kitör a "háború", lehet, hogy áthidaló megoldásként felvethetnétek a következőt.

A sógornőd OTTHONRÓL szervezze meg az álláskeresést magának, telefonon, interneten stb. Gyűjtse össze a "lejárható" címeket, cégeket úgy, hogy az állásinterjúk beleférjenek max 1 hétbe, 10 napba. Erre az időre hajlandóak vagytok őt "pesztrálni", hogy ne kelljen naponta ingáznia, vagy a híd alatt aludnia. Ha talál valami számára elfogadható megoldást, akkor segítetek neki egy olcsó albérletet találni. Ennyit tudtok felajánlani, ennél többet nem, mert nem tudtok sem szállást, sem eltartást biztosítani a lakásotokban egy felnőtt embernek. A család dobja neki össze az új életkezdés költségeit, és törlessze nekik a tartozást, ne rajtatok akarja megspórolni.

Nagyobb összegem van rá, hogy a sógornőd nem fog sem állást keresni, sem állást találni ilyen módon. Egy felnőtt ember, ha másfél éve nincs munkája és jövedelme, akkor nem válogat, és nem húzza az orrát, ha lenne lehetősége elhelyezkedni. A sógornődnek eszében sincs dolgozni, anyósodéknak meg eszében sincs már eltartani. Nektek meg eszetekbe ne jusson egy ilyen "szívességbe" belemenni...

2011. jún. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%
Ő nem a munkakeresés miatt menne hozzátok az tuti,hanem Pesten szórakozna a ti kontotokra,mi lenne ha esténéknt buliból részergen menne haza felverné a babátokat,erre gondolj,mielőtt odaveszed.
2011. jún. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!