Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most akkor mit tegyek?

Most akkor mit tegyek?

Figyelt kérdés

Ma felhívott az anyósom, hogy mit szólnánk hozzá, ha a sógornőm oda költözne hozzánk?

Párommal Pestre költöztünk vissza, így vettünk itt egy lakást (2 szoba+ nappali). Anyósomék vidéken laknak és, mint tudjuk a munkanélküliség elég nagy. Sógornőm másfél éve nem talál munkát, igazából, amit mondanak neki (rokonok), az nem nem nyeri el tetszését (pl. bolti eladó).

Mi anno megállapodtunk párommal, hogy senkit se fogadunk be. Se időm, se energiám, se kedvem senkit eltartani. Ráadásul sógornőmnek semmi megtakarított pénze nincs, mert felélte (bár nem értem hogyan, mikor még anyósékkal lakik) és gondolom elszórakozta (bár ez nem az én dolgom).

Megkérdeztem anyósomat, hogy mégis ezt hogyan gondolja?! Mert egy hónap múlva szülök és nem hinném, hogy ez megfelelő megoldás lenne a család problémájára!

Közölte, hogy 3 szobás a lakás, ezért elférne ott bőven a sógornőm. Ez még ésszerű is, de nem egy csecsemő mellett...

Arra a kérdésemre, hogy meddig kéne ott laknia a sógornőmnek, annyit mondott, hogy: "Legalább 1-2 évig, amíg összeszedi magát anyagilag".

Beszéltem utána sógornőmmel is, kérdeztem, hogy van-e valami konkrét munkahely, ahova behívták esetleg? Annyit mondott, hogy nincsen. Nem nézelődött, úgy gondolja, hogy ha majd fent lesz, akkor ráér nézelődni akkor.


Én azt hittem, hogy sokkot kapok ... Ti mit csinálnátok? Páromat még nem tájékoztattam erről az elmés ötletről.

Őszintén megszólva én nem szeretnék senkit 'befogadni'. Nincs rossz kapcsolatom anyósékkal, sógornőmet is imádom, de nincs felesleges havi 20-30 ezrem még őt is eltartani.


2011. jún. 7. 18:32
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%
A férjed hogy ítéli meg a testvérét? Úgy, ahogyan te látod, vagy "jaj, a szegény kislány, segítsünk rajta" típus? Mert ha amellett fog kardoskodni, hogy vigyétek fel magatokhoz, akkor abból köztetek lesz majd a feszültség. És az így várandósan gondolom nem hiányzik.
2011. jún. 7. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%

Tipikus ingyenélő a csaj..

Család ide vagy oda,én megmondanám hogy nem jöhet.Nyúzza a bőrt anyosódékról,ha büdös neki a munka.

2011. jún. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%

véleményem már leirtam nemrég


ird majd meg a férjed mit reagált


mindenesetre ne stresszeld ezen magad,most az a fontos hogy a baba jól legyen és a helyén maradjon még 1 hónapot

2011. jún. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%
na én anyós miatt mentem szét a párommal annyira ideszoktott hogy egy nap 3x is feljött kioktatott hogy hogy kell takaritani meg wc t pucolni eggyáltalán nem vagyok koszos mindenap takaritok és 24 éves voltam akkor otthon mindent én csináltam 16 éves koromtól ez az eset 1.5 éve volt annyira kikészitett napi 3x feljött nekiált ruhátválogatni mosni a saját lakásomba a saját mosógépemmel meg leszolta mert felültöltős és whirlpool mondom neki boccs én ezt szeretem nekiált hisztizni énnekem vett anyukám egy 6 kgs arielt és teleöntötte a gép adagolóját amibe kb 3 adagolópohárnyi fér el elpocsékolta és lerakódott benne nemgyűztem sikálni elmentem dolgozni kitakaritottam jövök haza pasim a gép előtt anyós meg felmos azthittem megőrülök leültem beszélgetni párommal hogy állitsa le mert elegem van végre odajutottam a saját mosógépemhez kiment a konyhába a mosogatógéphez és agyon tette tablettával beletett 3 at láttam a kukába a papirt meg mikor leált csupa hab volt neki is van és azt is csak 1 el használja és a mosógépeét sem tömi tele mosoprral meg nem illatositja agyon a ruhákat mint nálam fél üveg öblitőt pazarolt öblitőstoppon volt a gép én bent leptopoztam a saját kis kuckómba és körülnézett hogy ott e vagyok a közelbe nem vett észre feltépte a mosógépem tetejét és bele egy fél üveg öblítőt majd leszakadt a pofám a többit meg hgy ne vegyem észre felvizezte és a végén már annyira kikészitett és gonoszkosdott anyukám vásárolt nekem ruhákat és a gonosznő felnyomta a mosógépet 90 fokra és utána meg hogy nem ő volt a párom csak kiröhögött én meg elkültem melegebb éghajlatra és azóta se lakik itt velem egy pasi sem csak tesóm aki 19 éves és még neki is több esze van mint volt anyósnak szerintem ne fogadj oda senkit de végülis te tudod de ha mégis befogadnád ne te tartdsd el!!!
2011. jún. 7. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
A pasid kiröhögött,na az ilyen az vegye el az anyját.
2011. jún. 7. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:

Párom este hazajött a munkából, már teljesen ki volt borulva. Kérdezte, hogy tudok -e a fantasztikus tervről?! Mondtam, hogy igen. Ki kérte a véleményem, leültünk megbeszéltük. Tartotta magát ahhoz, amit anno megbeszéltünk: Senkit nem fogadunk be!

Nem is akarta ezt erőltetni, tisztába van a dolgokkal ő is.

Elmondta, hogy mit beszélt édes anyjával. Tömören: Nincs felesleges hely, mert nem úgy alakítottuk ki a lakást, hogy egy vagy több embert × ideig befogadjunk. Most húzós időszak fog jönni, amikor minden perc csend aranyat fog érni.

Anyósom megértette, legalábbis annyit mondott páromnak telefonba, hogy csak egy felvetődött ötlet volt, mivel itt a sógornőm találhatna olyan munkát, ami megfelel neki.

Abban egyeztünk meg a párommal, hogy max 1 vagy 2 éjszakát tölthet itt, akkor is úgy, hogy abba az 1 vagy 2 napba belezsúfol minél több interjút! De hosszútávra semmi képen. Valamint még párom felajánlotta, hogy max 1 hónapot kifizet húgának az albérletre, ha találna ide fent munkát.


Kíváncsi leszek, hogy hogyan alakul majd ez az egész. Annyi biztos, hogy a következő 1 hónapban nézhetek munkát sógornőmnek. Legalább ennyiben betudok 'segíteni', de nem rajtam vagy rajtunk fog múlni a sikere. Dolgozni helyette én se fogok ...


Valaki kérdezte, hogy milyen a viszonya páromnak és a sógornőmnek?! Imádják egymást, nagyon jó a testvéri viszony köztük.

2011. jún. 8. 06:35
 27/27 anonim ***** válasza:
Jól döntöttetek. Más lenne ha tényleg tenne érte a lány, hogy legyen munkája, de így, jogos a döntésetek.
2011. jún. 8. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!