Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ciki albérletbe lakni?

Ciki albérletbe lakni?

Figyelt kérdés
Mi már laktunk a Párommal albérletben de most ismét megyünk. Olyan rossz a tudat h az másé. Nem ciki? Más h van vele?
2011. jún. 7. 23:24
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

persze,hogy adnának álomhiteleket.. meg megéri... aha, fogadjunk valami hiteles dologgal foglalkoztok...

ne vegyél fel hitelt!

25 év alatt azért nem adnak, mert nem alakult ki a pályád, hogy hol töltöd a munkádat, mivel fogsz foglalkozni, lehet hogy akkor is 25-65 éves korodig évente váltogatod munkahelyed, de 25 év alatt nem adnak hitelt, még ha 1 éves munkaviszonyod van akkor sem..... nem bíznak benned, milyen a tapasztalatod, mennyire leszel stabil munkás, és biztos hiteltörlesztő.

2011. jún. 8. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

Hát megáll az eszem hogy egy 23 éves felnőtt embert így lehet terelgetni a saját tulajdonában. Hát engem marhára nem érdekelne hogy a kedves mama mit szól ahhoz hogy a saját lakásomban rendezkedek szerintem nem kell az ő véleménye állj neki és kész. Miért mit fog csinálni? Megver mint egy taknyos gyereket? Maximun idegeskedik egy sort de legyen az ő baja nyugodtan mondd meg neki hogy nem fizetsz albérletet ha van saját lakás a fenébe is a húgod nemsokára pasizni fog mit akar a játékokkal? Ez mégis csak az anyád szégyene ha elterjeszted hát meglesz a vélemény róla ezeket azért megértetném vele.


Mellesleg: mi van akkor ha a húgod is segítene pakolni azzal a felkiáltással hogy már nem pisis már nem kell neki a sok játék?


Az én szobámban az anyám ruhái meg a vitrinben az ő bazári szarjai voltak hiába könyörögtem évekig, hogy vigye ki az öreg Istennek nem akarta, gőzerővel védte az elképzeléseit. Aztán egy nap kint találta a konyhában a dolgokat. Mondtam neki, hogy neked is van szekrényed nekem meg kell a szobám a saját cuccaimnak.

Erre közölte hogy miaz hogy az én szobám itt nincs olyan hogy enyém tied. Ja mondom én itt vendég vagyok nem lehet saját életem, saját zugom. Erre semmi értelmessel nem tudott érvelni csak azzal hogy már én akarok rendezkedni az egész lakásban és leveteti a tulajdonjogot a nevemről. Na akkor durrant el az agyam és közöltem vele, hogy huszon akárhány évig minden úgy volt ahogy ő akarta nekem semmi beleszólásom nem volt mert őrmesterként rendezkedett az én cuccaim közt is úgyhogy ne ragozzuk azt hogy ki uralkodik meg rendezkedik mert ezt eddig te csináltad én meg elviseltem és most is csak egy kis helyet akarok.

A tulajdonjog megvonást meg rohadtul meg kell ám indokolni ami marha sok pénzbe kerül, pláne ha az ember pszichiátriai kezelés alatt áll akkor nem sok jóra számíthat. Mellesleg utána kereshet egy vadidegent aki egy pillanatig sem fogja szeretni magasról tesz majd rá és csak azt fogja lesni mikor dobja fel a pacskert. És macerás utódokkal rendelkező öregasszonyokat nem szoktak eltartani úgyhogy nyugodtan csináld csak a hülyeségeidet. Na onnantól kezdve csend van. Azóta barátok vagyunk. És tudja hogy van füldugóm is. Haha. Azóta lehiggadt mégis csak mi vagyunk ketten egymásnak, nyugodj meg a tied is lehiggad miután szépen megcsináltátok a helyeteket csak ne légy már ilyen nyuszi igenis foglald el a téged megillető helyet ne hagyd a nyakadra mászni.

2011. jún. 8. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
Édesapátok már nem él ugye? Azért lehet fele-fele a lakásnak a 2 gyerek nevén. De rossz hírem van, ugyanis édesanyátoknak holtig tartó haszonélvezete van a lakásra, ami sokkal erősebb jog a tulajdonosnál.Így ott csak az lakhat, és csak az történhet, amit anyud megenged.Ha ő nem akarja, hogy odamenjetek lakni, akkor ha a fejed tetejére állsz, akkor sem mehetsz.Ez van.
2011. jún. 8. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:
De él. Annak idején elváltak így féltesóm van az ö apujával élünk 4en. Annak idején vettek egy házat amit a mi nevünkre írattak, és abba szeretnék a Párommal menni. Csakhát nem engedi.
2011. jún. 8. 08:27
 25/26 anonim ***** válasza:

Itt egy nagy kérdés van. A ház tulajdoni lapján, ahova menni szeretnél, szerepel-e anyád neve, mint haszonélvező? Mert ha igen, akkor valóban megszabhatja hogy odamehetsz-e vagy sem. Ha nincs, akkor viszont semmi köze hozzá. Te mint tulajdonos bármikor kikérheted a tulajdoni lapot.

Nem értem milyen ember az aki tényleg a saját gyerekét albérletbe kényszerítené, mert neki a szarjainak a raktározására kell egy egész ingatlan. Normális anyád amúgy? Vagy valami mentális baja van? Én ezt így ahogy van belemondanám a képébe. Szégyellje magát.

Ha meg nem haszonélvező, akkor meg egyszerűen odamennék, kiszórnám a sok vackot, és beköltöznék. Ennyi.


Kérdező! MIÉRT HAGYOD HOGY HÜLYÉT CSINÁLJANAK BELŐLED????

De tényleg. Erre válaszolj. Ennyire nem lehetsz életképtelen, hogy hagyod hogy dróton rángassanak...

2011. jún. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Ha a hitelt fizeted akkor a kamat az "ablakon kidobott pénz".

Egy albérlet sokkal olcsóbb. Plusz az önrész még kamatozik is a bankban. Ezt sem szabad figyelmen kívül hagyni. Viszont, hogy ha ezt a pénzt bele ölöd a saját lakásba akkor NUKU megtakarítás, NUKU kamatok.


Egy kis számolás. Tegyük fel, hogy nincs önrész és minden hitelből van. Mondjuk szülők lakása a többi fedezet.


Vidéken számolok nem pesten. Ott nyilván mások az árak.

10misi hitel törlesztője 110e Ft

Albérlet:

50e-ből már nagyon jó albit kapsz. Ez máris 60e különbség amiből rakhatsz félre nyugdíjra és egyéb megtakarításra.

Ha 20 év múlva tiéd is lesz a lakás akkor abból nem tudsz pénzhez jutni. Mégis mit csinálsz, eladod az egyik szobát, hogy ha pénzre van szükséged?

Ráadásul a 10 milliós hitelre kifizetsz kb 25milliót. És igencsak kérdéses, hogy fog-e annyit érni a lakás 20 év múlva. Ha az elmúlt 8-10 évet nézzük akkor az ingatlanok értéke még az inflációval sem növekedett, sőt az elmúlt 3 évben csökkent. 99-2001-ben voltak nagyobb ugrások, de utána szinte alig volt mozgás.

Külföldön ahol stabil gazdaság van teljesen más a helyzet ott növekednek az árak.


Egy másik helyzet ha van egy komolyabb megtakarításod, amit önrészre használsz.


Legyen mondjuk 4millió

6 millió hiteltörlesztő 66e Ft kb.


Vagy

Fizeted az albit ami 50e. és még van a 4 misid ami kamatozik a bankban. A 4 millió havi kamatja kb 23e Ft vagyis havi 23e Ft passzív jövedelmed van. Persze ezt nem veszed ki hanem hagyod kamatozni. Így 10 évente megduplázódik a pénzed és 20 év múlva lesz 16 milliód.


Itt már nyilván jobb a helyzet (csak 16e az eltérés), mint az előző esetben.

A kérdés csak az, hogy honnan szerzed meg a 4 millió önrészt? Havi 16e-rel nagyon sokára jön össze és azt a biztonságot is elveszted amit a megtakarítás ad.

Mit csinálsz ha kirúgnak? Mi történik, hogy ha bunkó szomszéd költözik mellétek.

Vagy ne adj isten ha az egyik szülő meghal? Mondjuk biztosítás nélkül nem is szabad hitelt felvenni, sőt a legtöbb bank nem is hagyja, de ha mindkét vagy akár az egyik szülőre van biztosítás akkor már jelentősen drágul a hitel.


Ha tudsz megtakarítani és van még tőkéd is és nagyon nagy vágyad egy saját lakás akkor vegyél. Én biztos nem tenném ki a családot olyan kiszolgáltatott helyzetbe, hogy kirakhasson minket a bank.

A tulaj ellen is jobban véd a törvény, mint a bank ellen. Sajnos ez van. Ráadásul az elmúlt 9 évben én egy olyan tulajjal sem találkoztam aki ki akart volna rakni, vagy nagyon bunkó lett volna. Nem is nagyon hallottam még róla. És nyilván vannak akik leírják, hogy ilyen történt velük, de ha szembe állítjuk azzal, hogy hány normális tulaj van akkor nyilván sokkal több a normális, mint a bunkó. Az én esetemben 9/1 az arány.


Amit én tapasztaltam, hogy minél drágább lakást/házat bérelsz annál olcsóbb az albérlet az ingatlan árához képest. Pl egy 30 milliós felújított házat tudsz bérelni 80-100e-ért is, de egy 10milliós lakást meg csak 45-50e-ért. Pedig elvileg a harmadának kellene lenni a bérleti díjnak.


Én most lakom a 10. albérletben. A suliban minden évben máshová költöztem valamilyen oknál fogva.

Amikor elkezdtem dolgozni akkor költöztem egy felújított szép házba, de ott a tulaj nem igazán tartotta be a szerződésben foglaltakat. 2 hét után leléptem kerestem mást a helyemre. De volt olyan ahonnan a bunkó szomszédok miatt költöztem el.

Ezt egy saját lakásnál nem nagyon tudod megtenni és simán vehetsz olyan helyen lakást ahol bunkó szomszédok vannak.

Most egy nagyon csendes belvárosi utcában lakunk. Közel van minden, jó fej a tulaj.


Felújítás javítás kérdése:

A hatályos jogszabályok szerint a bérlő fizeti a felújítást pl festés, tapétázás és a bérbeadó fizeti a cseréket pl: fűtőtestek, egyéb berendezések

Ezektől szerződésben el lehet térni. Nálunk mindent a tulaj fizet. :) Most lesz festés és olyanra festetjük a szobákat amilyenre akarjuk. :)

2011. jún. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!