Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kitehet a házból? Örököltünk...

Kitehet a házból? Örököltünk egy házat apu halála után 1/4rész enyém 1/4rész bátyámé 1/2 anyámé és haszonélvezet is van rajta. Milyen és mennyi jogom van?

Figyelt kérdés
Szakítottam a barátommal anyám felajánlotta,hogy költözzek oda a házba és most összevesztem vele és azt mondta kirakat a házból.Egyedül élek ott előtte bátyám lakott de elköltözött.
2011. jún. 8. 10:35
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
64%
11:11 Ha egy anyának van gyomra egy életen át éreztetni a gyerekével,hogy nem kívánatos a jelenléte ebben a világban,akkor a gyereknek kutya kötelessége,ott keresztbe tenni,ahol tud.....Ha nincs ilyen tapasztalatod akkor,inkább maradj csendben!!!!!
2011. jún. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%

3. vagyok.

A tulajdonossal szemben valóban megilleti a védelem a haszonélvezőt, de a tulajdonos élhet a birtoklás, a használat és hasznok szedésének jogával, amennyiben a haszonélvező haszonélvezeti jogával nem él.Láthatóan nem él.

De egyébként ha jól értem, annyira kevés isőről beszélünk, amíg te ott leszel, hogy szerintem ügyvédig se kell jutnod, meg ő sem fog lépni semmit.Most komolyan hogy akar kitenni, mert ha törvényes úton, akkor előtte neki kell egy végrehajtható határozat, amit akár évekig is elhúzható perrel szerez meg.Másik megoldás, hogy odaküld két verőlegényt és kiraknak???Zárat cserél a lánya ellen?pár hétről, max egy hónapról van szó, szerintem simán mondd meg neki, el fogja érni, amit akar, mert el fogsz menni onnan, de most max a híd alá tudnál, tehát várja ki szépen, hiszen mi az amit egy hónap alatt most hasznosítani tudna a házból, amit eddig nem tett meg?Sok sikert, kitartást.

2011. jún. 8. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
89%
Az ilyen nem anya.
2011. jún. 8. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm az utolsó 3 hozzáoszlónak.Nem is tekintek rá úgy mint anya,mióta apám meghalt azóta semmi nem köt ide és azért kell megvárnom a rutint mert utána megyek másik megyébe innen minél messzebb, új életet kezdeni.Köszönöm nektek.
2011. jún. 8. 14:19
 25/25 anonim ***** válasza:
11:47-es vagyok. Nincs mit.Engem csak apám utál 2-3 éves korom óta.Valószínű,mert nem én lettem beteg,öcsém helyett.Együtt érzek.Sok sikert a vizsgákhoz,aztán irány a nagyvilág...:) 33/N
2011. jún. 8. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!