Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kitehet a házból? Örököltünk...

Kitehet a házból? Örököltünk egy házat apu halála után 1/4rész enyém 1/4rész bátyámé 1/2 anyámé és haszonélvezet is van rajta. Milyen és mennyi jogom van?

Figyelt kérdés
Szakítottam a barátommal anyám felajánlotta,hogy költözzek oda a házba és most összevesztem vele és azt mondta kirakat a házból.Egyedül élek ott előtte bátyám lakott de elköltözött.
2011. jún. 8. 10:35
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem vagy-e már nagykorú ? Tanulsz esetleg még ?
2011. jún. 8. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
Dehogy akarok én ott lakni csak addig míg meg nincs a rutin vizsgám utána elköltözök, 3 óra van még gyakorlás meg a vizsga csak arra az időre akarok ott maradni.
2011. jún. 8. 11:06
 13/25 A kérdező kommentje:
24 éves vagyok és dolgozom már 4 éve.16 évesen költöztem el otthonról.
2011. jún. 8. 11:07
 14/25 anonim ***** válasza:
79%

"Minden tulajdonostársat megillett a dologra vonatkozóan használat"


Nem igaz! A haszonélvezőnek kizárólagos joga a használat! Másnak csak a tulajdoni bejegyzése marad!

2011. jún. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
5%

*Énis úgy tudom kitehet mert erősebb de nyilván ügyvédhez megyek mert nem hagyom magam.


Mondjuk te se vagy különb anyádnál. A házat a szüleid építették a saját munkájukért kapott fizetésből, igaz, hogy jogilag jár az örökség, de neked egy filléred nincs abban a házban. Ha van gyomrod pereskedni anyáddal, hát tedd.

2011. jún. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

*Mondjuk te se vagy különb anyádnál. A házat a szüleid építették a saját munkájukért kapott fizetésből, igaz, hogy jogilag jár az örökség, de neked egy filléred nincs abban a házban. Ha van gyomrod pereskedni anyáddal, hát tedd.


Te aztán tudhatod milyen vagyok semmit nem tudsz az életemről,hogy jössz te ahhoz hogy ilyet kijelents???

Apám vette meg nem építették.Nekem nem a pénzről szól ha előre olvasol láthatod a jogsi miatt érdekel a dolog azért nem hagyom magam.Még bátyámnak kifizeti a 97ezer forintos invitel számláját én minden egyes vasért megdolgoztam.Amit eddig elértem egyedül tettem,mellettem nem állt ott mint bátyám mellett.

2011. jún. 8. 11:17
 17/25 anonim ***** válasza:
Ismerős helyzet sajnos , kitartás kedves kérdező (üdv a 2.) :)
2011. jún. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm valahogy kihúzom de hiába sietettem az oktatóm a meló miatt ennél gyorsabban nem megy.Köszönöm még 1x
2011. jún. 8. 11:26
 19/25 anonim ***** válasza:
0%

Te aztán tudhatod milyen vagyok semmit nem tudsz az életemről,hogy jössz te ahhoz hogy ilyet kijelents???


Itt mindeni csak annyit tud amennyit te leírtál. És igen ha ide írsz akkor számítani kell az ilyen válaszokra is.

2011. jún. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
51%
Ezt a hülye kérdést kár volt feltenned! Már, ha tényleg csak pár napról-hétről szól a fáma! Igen, kitehet a lakásból, mert a haszonélvezet az övé ! Ha már ilyen jó viszonyban vagytok, megvan a maga oka nyilván,de mégis csak az anyád! Ha nem megy tépj el onnét neked is nyugisabb lesz az életed!
2011. jún. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!