Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elegem van hogy a pénz kifolyi...

Elegem van hogy a pénz kifolyik a keze közül, lehet valamit tenni?

Figyelt kérdés
Több mint 1 éve együtt élünk, a kezdeti anyagi nehézségeiben én nagyon próbáltam segíteni, új munkahelyet találni, mindez sikerült, összejött. Azt hittem, ha végre nem lesz tartozása és normális munkahelye lesz, akkor nem lesz semmi gond De van! Sajnos. Most 85-t keres, jövő hónaptól 110-et,de egyszerűen félek hogy az is el fog tűnni,hiába keres többet. Az albérlet csak 20 e Ft,ha hozzászámolom a kaját és telefont, akkor az úgy kb 40 e ft,és itt még a fizetése felének meg kéne lennie..és ekkor jönnek a gondok! Ugyanis minden hónapban van valami szarság amit a gépéhez vesz,több 10 e Ft-ok,hol egy hűtő, hol ventillátor,hol meg anyám kínja. És nem mondom hogy sajnálom tőle,mert nem,de én folyamatosan meglepem őt, veszek neki könyvet, csokit,a kedvencét készítem,én meg "csak" az alkalmakkor kerülök terítékre (szülinap,névnap),amúgy évközben sosincs semmi figyelmesség. Amit még túl is élnék,de amikor 1,5-2 héttel fizu előtt egy 10es van összvissz a konyhapénzből az igenis sz*r érzés,mert én nagyon szeretném ha ő is elkezdeni félrerakni,gyűjteni,nem pedig állandóan felélni a pénzét. Amit legutóbb is félrerakott,50000 ft-ot,kivette a bankból és gépre költötte. ÉS sz*r érzés az is,hogy én mikor érem meg valaha is,hogy a töredékét rám költse... nagyon nagyon fáj. És még én vagyok a köcs*g ha néha elmondom hogy ez nekem rossz és talán nem kéne minden pénzt elherdálni.Ok,persze örülhetnék hogy nem kocsmára költi, de 1-ről 2-re így se lehet jutni..sehogy.... :(
2011. jún. 9. 14:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%
Nő vagyok, de mostmár kezdem megérteni, miért gondolják a férfiak, hogy a legtöbb nő pénzéhes pics@..
2011. jún. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

És, ha ez téged ilyen mértékben zavar (amit ne csodálok, független, hogy vesz neked vmi apróságot vagy nem), akkor mi a pics@ért vagy még vele?

Látod te is, hogy nem rak félre, tapasztalod hónapról hónapra. Ennek nincs jövője, már bocsi.

Vagy mindig mindent te akarsz majd fizetni a spórolt pénzedből? Meg gyűjtögetni, amit ő felél?!

2011. jún. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

elsőnek

Igenis kell spórolni, félrekell tenni.Nem lehet mindent felélni. Talán lehetne házra is gyűjteni, esetleg esküvőre.A pénzéhes nem itt kezdődik.

Kedves kérdező ez nagy probléma, mert ha így megy az életben nem lesz semmitek. Szerintem vagy te oszd be a pénzt, vagy ha ez nem megy akkor külön kassza.

2011. jún. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Pénzéhes pic*sa vagyok,azért mert egy normális kiegyensúlyozott jövő akarok a lehetőségekhez képest???? Nem palotát akarok személyzettel,hanem 10 év múlva egy lakást és talán gyereket is,ami mind-mind pénz és ha egyedül én spórolok és én nézem a kib*szott újságokat hogy hol vásároljak hogy olcsóbb legyen minden, akkor hol beszélünk minderről?
2011. jún. 9. 14:57
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Rohadtul nem értem az elsőt! Azért lesz valaki pénzéhes, mert nem akar egyik napról a másikra élni? Hát akkor én is az vagyok!

Kérdező a gép a munkájához kell egyébként? Közös kasszán vagytok?

2011. jún. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Tudjátok az a legnagyobb baj,hogy nagyon szeretem, de ez egy állandó probléma az életünkben. És ilyenkor én jövök ki az egészből rosszul,hogy "korlátozom" meg nekem "minden a pénzről szól"...pedig nem erről van szó. De ha én kibírom és nem veszek minden héten ruhát,újságot,bármit (amúgy se vennék),akkor ő miért nem bírja ki? Ezt nem értem...és ő sem ért engem.
2011. jún. 9. 15:00
 7/16 anonim ***** válasza:
76%

Sajnos nem nagyon fog változni, aki ilyen, annak ez a génjeiben van. Szerencsée én is és párom is tudunk spórolni, de anyósom pont ez a kategória, amit leírtál.

Én már csak azt szoktam mondani, hogy anyakönyv helyett is a BARlistára vezették :D

Állandóan csak gyűjti a tartozást, ha egytől megszabadul, jön a következő. Képtelen értelmes dolgokra költeni, ha beszabadul a boltba képes 20k-t elkölteni, és normális kaja nincs is a kosárban. Emellett folyamatosan ezt-azt vesz magának, mikor nem futja rá. Így hónap közepén 20k körüli adósságban van, következő hónap elején a 40k fizetéséből - mert a végtelenig tiltják ugye - már nem tudja az adósságát megadni, így mástól kér kölcsön, és abból törleszti a tartozását. Ahogy lehetővé válik számára, felveszi a hitelkártyás maximális pénzt is, aztán az is megy a nyakára.

Kb. 10 éve nem volt egy olyan napja, mikor ne lett volna tartozása valahova, és ráadásul már a behajtónál van a 10millió banki adóssága is. Egyszerűen képtelenség segíteni neki, vagy leállítani.


Gondolom a párod nem ilyen brutális, de készülj fel, hogy nem nagyo fog változni a dolog, tehát ha most ennyire nem jó, akkor próbálj meg továbblépni.

2011. jún. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha együtt éltek, akkor bizonyos szabályokat illik betartani.Ez az, hogy a számlák ki legyenek fizetve,persze az albérlet is, és a kaja is legyen közös. Én hó elején elkérném a havi kosztpénzt, és nem kell akkor hó végén fillérezni. Azt a pénzt kezeld te, ha amúgy te vásárolsz.

Amúgy a többi az ő pénze, arra költi, amire akarja. Ha ez nem tetszik, és nem is hajlandó változtatni, akkor még nem késő lépni. Ha ezt szokja meg, nehezen fog változtatni rajta. (Mondjuk az a normális, ha valaki tartalékol, és nem éli fel a pénzét egyik napról a másikra...de nem vagyunk egyformák.)


Üdv!

2011. jún. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

A gép a JÁTÉKOKhoz,a nagybetűs játékokhoz kell. Napi 3-4 óra legalább :( Ja igen,másik gond: miért nem játszok vele? Miért nem érdekelnek engem az ő játékai? (megjegyezném,van ami szépen kidolgozott és pl, középkori,nem öldöklős,meg világvégés,meg mindenféle undorító lényes,ott részt veszek...de amúgy nagyon nagy hibának tartom hogy ennyi játék van a piacon és ennyien függnek tőlük :( ).

Közös kasszán vagyunk,én még diák vagyok,szüleimtől nem kapok sokat,de azt mindig félre rakom,meg hétvégente ennivalót kapunk. Most a nyarat is végig akarom dolgozni,hogy félre rakhassak a számlámra, tavaly is így csináltam..

2011. jún. 9. 15:04
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Az anyósos vagyok.

Sajnos akkor itt komolyabb gondok is vannak. Az én párom is ilyen játékőrült volt, de az én kedvemért visszavett, és megtanult spórolni is.

Pl. arra is sikerült rávennem, hogy most, vizsga után ha talál munkát, akkor tegyünk félre, és lehetőleg ne 200k-s gépet vegyen belőle magának, mert azért harapok :)

Értem én hogy jó játszani néha, de ha valaki felnőttnek tartja magát annyira hogy saját (közös) háztartásba költözzön, akkor tanuljon is meg gazdálkodni a pénzzel, és nem hülyeségekre költeni.

Én is baromi sok mindent szeretnék venni magamnak, de ha nincs rá keret, nincs rá keret :) És nekem pl. a törött, használhatatlan telefonom helyett kéne új, és nem a 2éves gépem helyett egy jobb.

2011. jún. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!