Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak az én szüleim ilyen...

Csak az én szüleim ilyen normálatlanok?

Figyelt kérdés

úgyvolt, hogy kellett nekem bankkártya diákmunkához és bementem mindkét szülővel külön.


na anyám:

mindent ötvenszer megkérdez, azt mondja hogy nem tud figyelni mert nagyon fáradt, és hülyeségeket kérdez.

pl.: van három kártyatípus annál a banknál, és megkérdezi miért három? miért nem egy? vagy akkor már öt? és kb megbolondulok ha velevagyok


apám:

miután beérünk elkezdi kioktatni a csajt akivel intézzük a dolgot a banknál hogy mi hozza a tőkéket meg mittudomén és én meg égek mint a trágyadomb : //



de most komolyan. sokan mondják hogy a kamaszkornak a jellegzetessége, hogy a gyerek gáznak tartja a szüleit, vagy ilyesmi. de minden szülő ilyen??


meg azt is bírom, hogy anyám azt mondta hogy "..csak ne vegyél napszemüvegeket meg ökörségeket a pénzeden.."

és erre mondom neki "egy: eszembe se volt. kettő: nem te fogod megszabni, hogy mit veszek én azon a pénzen amit én kerestem meg és én dolgoztam meg érte"

és én vagyok lecseszve, hogy hogy beszélek a saját anyámmal.... mindig ezt csinálja mikor igazam van és fáj neki : / miért nem tudja elviselni a szülő ha egyszer az életben a gyereknek is van igaza?


lehet belémkötni, de amiért én dolgozom meg abból én azt veszek amit akarok, nem azért dolgozom mert azt akarom venni amit anyám mond, hanem azért járok keményen napi 8 órát a tescoba raktározásra, hogy végre legyen egy olyan szabadságom, hogy azt veszek a pénzből amit akarok. mert addig teljesen megértem amíg ő adja nekem a pénzt, de ha már én keresem meg, akkor nehogymár megmondja mit ne és mit vegyek belőle.


2011. jún. 10. 13:17
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
amúgy 16/f
2011. jún. 10. 13:21
 2/20 anonim ***** válasza:
68%

Valóban nincs beleszólása hogy mit vegyél rajta ha csak nem ütközik törvénybe..:)

egyébként mi9ért nem máész egyedül a bankba?? miért kell ahhoz szülő?

2011. jún. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Miért foglalkozol ezzel? Nyugi a banki ügyintézők ennél sokkal rosszabb esettel is találkoztak már.

A másik: "nem te fogod megszabni, mit veszek" - ne beszélj ilyen bunkó stílusban és máris nem lesz semmi gond. Annyit mondasz, hogy igen, anya, igyekezni fogom értelmes dologra költeni a pénzem, és mindenki boldog.

2011. jún. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Azért nem megy egyedül, mert még nem nagykorú.


A szülők meg időnként tényleg ilyenek. Cikik meg minden. De te is megpróbálhatsz kissé toleránsabb lenni velük. Mégis a szüleid és már nagyon sok mindent kaptál tőlük, most is tőlük függsz, el kell nézni a hülyeségeiket:) Így kezdesz egyre inkább felnőtt lenni.

2011. jún. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Szia. Szerintem pár éven belül örülni fogsz bárminek, ami a szüleiddel kapcsolatos. Hadd kérdezzék meg hatszor, amit akarnak, nem hiszem, hogy égő lenne, és megint mondom, pár év múlva mindenek lesznek, csak égők nem. Azzal, hogy "beleszólnak" mit vegyél, próbálnak az életre nevelni, hogy tanulj spórolni, okosabb dolgokra költeni. Valószínűleg kezdetben nem így teszel majd, de hidd el, emlékezni fogsz ezekre a tanácsokra később, és jól fognak jönni. Ez egyik sem nagy tragédia, mindenki átéli.
2011. jún. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
0%

Teljesen igazad van! A szülők azt hiszik mindig nekik van igazuk,sőt általában minden felnőttnek igaza van a gyerekkel szemben. Ebbe bele kell sajnos törődnöd,de ne foglalkozz vele! Ha ezen rágódsz csak idegeled magad.

Te dolgozol meg a pénzedért és azt veszel belőle amit akarsz,szerintem anyukád csak attól fél hogy hülyeségekre fogod költeni,de majd ha látja hogy nem így van megnyugszik.

Nekem szerencsére nem ilyenek a szüleim,mint nekem,de amikor annyi idős voltam mint te sokkal gázabbnak tartottam őket.

Pl. ha elhívtam egy barátnőmet/barátomat akkor anyukám úgy csinált mintha hozzá jött volna,mintha az ő barátja lenne. Elkezdett vele beszélgetni a nappaliban és ha fel akartunk jönni akkor szóval tartotta az illetőt. Szerintem ezt csak vendégszeretetből csinálja,de akkor is ha hozzám jön valaki ne vele kelljen már szerencsétlennek beszélgetnie. Ezt megoldottam,nem hívok magunkhoz senkit,most azon van kiakadva hogy miért nem hívom el a barátaimat...

Igaz amit a te szüleid csinálnak az sokkal rosszabb,de ezzel a viselkedéssel magukat égetik,nem téged!

2011. jún. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Ez legyen a legnagyobb bajod az életben. A szüleid szeretnek és törődnek veled, az ilyen dolgokat meg el kell nézned nekik.


Az én apámnak is vannak ilyen marhaságai, meg rögeszméi, ami manapság már kicsit ciki- pl. nem kell neki számítógép mert attól rákot lehet kapni meg ilynek. De attól még imád engem és a kezét is levágatná értem.


A szüleim, akik bár kicsit régimódiak és vannak ilyen-olyan rigolyáik szép számmal, mégiscsak a szüleim, felneveltek, szerettek ahogy tőlük tellett.

2011. jún. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nagytatám szokott mindenhol mindenkit mindenről megkérdezni az üzletben mindig mindent megnézni, megvizsgálni s elmondani a privát véleményét...Eleinte én is égőnek találtam, ma már aranyosnak találom és mindig is nagyon szerettem:)
2011. jún. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Negyedik vagyok, és az utolsóval nem értek egyet. Nekem SOHA nem volt ciki az anyukám, a barátimat mindig áthívtam, elcseverésztünk, később bevonultunk a szobámba másról dumcsizni, anya meg pl. főzött tovább. Az anyukád szólt meg, nevelt fel, és cikinek érzed a barátaid előtt??? Ez gáz. Valószínűleg még fiatalok vagytok.
2011. jún. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Nem az utolsóval, de gondolom értitek.
2011. jún. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!