Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire lehet a férfiakat...

Mennyire lehet a férfiakat rávenni a házimunkára? Ha a férjem egyáltalán nem segít a házimunkába az normális, vagy így fogadjam el?

Figyelt kérdés
Otthon annyit csinál hogy a fűvet levágja, és ha valami elromlik, akkor megcsinálja (ha tudja). Én meg takarítok, mosok, főzök. A műhelyét is én takarítom ki. stb.
2011. jún. 10. 18:51
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
9%
Fogadd el így,ha ilyen volt mindig is ,akkor már nem fog változni...de a házimunka alapból a mi dolgunk,ha néha besegít,annak örüljünk,de hagyjuk békén,gondolom a te férjed is keményen dolgozik...nem kell őket piszkálni...
2011. jún. 10. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
56%
Mielőtt hozzámentél már tudhattad hogy ilyen. Megkérted már hogy segítsen? Ha kérésre sem hajlandó akkor ez már nem is fog megváltozni. Én tuti nem mennék hozzá egy ilyen fickóhoz.
2011. jún. 10. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
71%

Változtass rajta!

Beszélj vele, hogy segítsen neked mert sok ez neked. (ha tényleg sok).

Ha nem hallgat rád az azt jelenti h elkényeztetted.

Mondd meg neki hogy takarítsa ki a műhelyét!

A cuccait ne pakold el utána! Ha zavar rúgd félre és mondd neki hogy csináljon rendet!


Én nem értem miért kell olyan emberrel házasságot kötni aki kihasználja a másikat!


Én nem is álltam volna össze ilyen emberrel!

Van vőlegényem és ő mindent megcsinál, mindent megosztunk!

27N

2011. jún. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
79%
Na azért hogy alapból a mi dolgunk lenne az nem egészen van így. Abban az esetben a nő dolga teljesen ha otthon van háztartásbeliként. De ha ugyanúgy dolgozik mint a férfi akkor hol van az előírva hogy kizárólag a nő nyakába szakadjon még a házimunka is?
2011. jún. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
89%

Az én párom segít bármiben amire csak megkérem. Sokszor kérni se kell, takarít magától...de ha megkérem vásárol, sepreget, rendet tesz, ágyneműt húz...mondjuk ő ezeket a dolgokat otthonról hozza (anyósom nagy ajándékot adott nekem) :D


Szerintem ezt vagy hozza egy férfi vagy nem. Ha nem, akkor jöhet a Jó Isten is, akkor sem fog megváltozni...

21-L

2011. jún. 10. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 A kérdező kommentje:

Az elején még segített, mosogatott néha stb. Később már nem,de csak ezért még nem hagytam el.

Elsőnek: én is dolgozom, ráadásul terhes vagyok. Dolgozik ő sokat, de hétvégén csak a hobbijával foglalkozik. Igazából az érdekelne, hogy hogyan lehetne ezen változtatni.

2011. jún. 10. 19:01
 7/42 anonim ***** válasza:
91%

Íme egy kulcs a férfi-segítőkészséghez: ne elvárj (s duzzogj) hanem kérj!

Én is férfi vagyok, párkapcsolatban élek, és sajnos magam is hozom azt a közhelyesen tipikus férfitulajdonságot, hogy képes vagyok sokáig elnézni az el nem végzett házimunkát. De nem azért, mert egy bunkó paraszt vagyok, aki ki akarja használni és cselédként csicskáztatni az asszonyt, hanem egyszerűen figyelmetlen. De a páromnak elég csak annyit mondania, hogy fáradt, vagy hogy jöjjek segíteni és azonnal kapható vagyok bármire, ami fizikailag nem haladja meg a képességeimet. Akár mosogatás, főzés, takarítás, mosógép ki-betöltés, teregetés, bármi. Persze a házkörüli férfimunkákban is számíthat rám, a kocsiját mindig mosom, tankolom, guminyomásellenőrzöm, szervízbe viszem, vagy amit itthon tudok, megcsinálok rajta. A dolog titka, hogy a nőnek ne legyen zsenánt kérnie a férfitól, illetve a másik: nálunk sosincsen túlfontoskodva a házimunka. Nem is beszélünk róla sokat, egy mellékes rezsitevékenységnek tekintjük, amiben mindenki teszi a dolgát, hogy mielőbb meglegyen, hogy együtt lehessünk, szórakozzunk stb stb. De nem győzöm hangsúlyozni: a férfinak szólni kell, hogy mozduljon, magától nem fog nekiállni. De nem hibából, csak így vagyunk szoftverezve. :) A baj az az, hogyha kérésre sem csinál semmit a pasi. De ez nem rólam szól már.

2011. jún. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
2%

A válasz írója 83%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 18:56


Nem vagyok háztartásbeli,nincs még gyerekünk,de párom rengeteget dolgozik,így szerintem nem várhatom el,és nem is akarom elvárni,hogy elkezdjen otthon takarítani...Ha össze kell valamit szerelni(pl szekrény),akkor ő sem mondja,hogy márpedig jössz és segítesz,nem baj,ha neked az nehéz,különben nem veszlek el feleségül,mert nem kérhetek ennyit sem...önzőek vagytok ez a véleményem...

2011. jún. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 A kérdező kommentje:
Hát lehet hogy elkényeztettem, de én szeretem a rendet és zavar, ha minden szanaszét van. De nyilván hallgatok rátok, és nem csinálom meg, majd meglátjuk mi lesz.
2011. jún. 10. 19:05
 10/42 anonim ***** válasza:
11%
Ha tetszik ha nem, a nőknek kell megcsinálni a házimunka nagy részét. Lehet hogy maradi vagyok, de ennek így kell lennie. Valaki előttem írta hogy a házasságban mindent közösen csinálnak stb. Na ez az ami nem igaz! Az egyik fél(általában a férfi) jön ki rosszul a dolgokból. Pl. feleségem mondja hogy csináltassuk újra a fürdőt, mert "nekünk" nem tetszik. Persze. Csak neki nem. Nekem igenis tetszik.
2011. jún. 10. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!