Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogyan segítsek...

Mit tegyek, hogyan segítsek anyukámon? Vagy hagyjam menni a saját feje után?

Figyelt kérdés

Nagyon sok betegsége van, komolyak. Szív, magas vérnyomás, pajzsmirigy, rákja is volt 4 éve, a tüdeje nagyon rossz állapotban van, (45 éve cigizik!) bőrbetegsége van, nem tud koncentrálni, szétszórt, aludni sem tud, ha tud akkor sem éjszaka, inkább nappal. Az egész élete számomra nem elfogadható, főleg a láncdohányzás miatt. Legszívesebben ott dohányzik ahol rájön, nem szereti figyelembe venni, hogy az unokáira fújja a füstöt. Emiatt nem is viszem őket szívesen oda, max. pár óra. Az meg hogy semmit sem takarít, (én kitakarítok neki hetente) persze azért van, mert "nincs jól". Ami igaz is. DE AKKOR MIÉRT NEM MEGY ORVOSHOZ?????????Egyszerűen nem bírom rávenni, hogy orvoshoz menjen, max. kihívja a háziorvost, az felírja a szokásos recepteket, (elteszi a jattot!) és kész. Nekem meg ott a lelkiismeret furdalásom, hogy nem tudom rávenni, pedig lehet hogy kapna valami jó, új gyógyszert, amitől tényleg jobban lenne.

Ráadásul, teljesen kikészül ha megemlítem: Ne szekírozz kislányom, majd elmegyek ha lesz kedvem!

Tényleg ne szekírozzam?

Köszönettel!


2009. márc. 20. 20:15
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

még ő maga sincs felkészülve arra h szembesüljön a ténnyel h ennyi betegsége van. emiatt halogatja.

hol ott tudja vhol az igazságot.

Rosszat nem teszel ha tovább piszkálod. lehet jóra vezet majd.

De ne hagyd magára.

2009. márc. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
92%
Hát sajnos rágni kell a fülét, hisz szereted édesanyádat, te csak jót akarsz neki, valahogy meg kell vele értetni, hogy ez így nem mehet tovább. az én anyám ivott,(15 évig) sajnos elég sokat, ráment a gyerek korom. Utána a sarkamra álltam, szó szoros értelemben lehordtam minden alkoholista kur..vának, majdnem neki is mentem. Ez így telt vagy 1 évig, és azóta nem iszik, és hálás, hogy annak idején nagyon kegyetlen voltam vele, mert megjavult. De fájt, amikor ordítottam vele, de tudtam másképp nem megy, mert a szép szóra nem hallgatott.
2009. márc. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Keress egy jó orvost, és vidd el!Esetleg az orvost hozzá.

Olvasd el ezt: [link]

[link]

Lehet, neki jobb lenne egy homeopata orvos, aki az egész embert egyben nézi.

2009. márc. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Ne piszkálgasd, vidd el és punktum! Mondd, hogy eddig te fogadtál szót, most egyszer ő fog. Határozottan! Legyen meg az időpont, álljon kocsi a ház előtt!
2009. márc. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Az a baj, hogy eddig még csak csak sikerült, amikor szabit vettem ki, mindig elcipeltem valahova. De most, direkt miatta semmi programot nem csináltam, naponta elmentem hozzá és könyörögtem, meg rimánkodtam. Nem. Nem sikerült. Teljes csőd és még össze is vesztünk. Aztán elegem lett és azt mondtam,hogy én több könnyet nem fogok miattad ejteni, ha majd el akarsz menni akkor szólsz és elviszlek, ha nem, akkor nem. Megharagudtam.

Nekem két kisgyerekem van, komoly munkám és nem tudok bármikor csak úgy "lógni". Csak fáj, hogy nem hallgat rám. :(

2009. márc. 20. 20:48
 6/21 anonim ***** válasza:
90%

Könyörögni nem érdemes. Ez úgy hangzik, mint valami játszma, mintha a könyörgésért csinálná. Vagy elviszed rögtön, vagy ne beszélj róla.

Őt csak lerohanásos rohammal lehet "legyőzni"

Ne menj bele a huzavonába. Ez a sok betegség is olyan, mintha a tudatalatti ápolásigénye produkálná a testében.

Vagy van valami alapbetegség, ami a többit hozza.

Nem is orvos kéne, hanem beutaló és alapos kivizsgálás.

nem töltheted azzal az időd, hogy neki könyörögsz eredménytelenül. Ezt nem lehet elvárni. menjen és értse meg, hogy neked más kötelezettséged is van, és a vonakodásával csak a te béketőrésedet teszi próbára. És figyelembe vehetné, hogy a családodtól von el a makacsságával. És mi az, hogy cigizik az unoka előtt? Ő is legyen azért tekintettel rád! A betegség nem kifogás mindenre, főleg, ha magát teszi beteggé. Nem akarom megbántani, de így látom.

2009. márc. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
90%

Ja, és Te nem vagy a gyámja. Anyukád, de ha semmire nem hallgat, azt nem várhatja el ő sem, hogy örökké neki könyörögj, és a saját életed áldozd. Ha nem hallgat, mondd meg, hogy te itt vagy, ha meggondolja, szól, elkiséred. és lezárva. De akkor a takarításnak is vége, és nem panaszkodhat többet, és nem is hivatkozhat a betegségére. Dontse el! Most keménynek Kell lenni.

Legyél Csernus! Szembesítsd a tette következményével!

2009. márc. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
81%
Bocs, most olvastam el rendesen, elnézést! A legjobbat tetted! Ne takaríts, míg nem megy el!
2009. márc. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
91%

Ez nem fog könnyen menni, semmilyen módszerrel.

A szeretet az egyedüli amivel "operálhatsz".

Akkor lesz majd a "fordulat" amikor már nem gyújt rá-innen kezdődik az igazi betegség.

Valószinűnek tartom, hogy alkoholizál is.

A gyerekeket kevés időre tedd ki a füstnek. Amig nem lesz jó idő-ne vidd oda őket, csak akkor amikor már ablakot lehet nyitni, legalább fél órára.

Kitartás és szeretet!

Az orvos nem tudja ezt a kérdést megoldani, és ha adnak fogadd el, ha ütnek szaladj el-vagyis a jattot, ha elfogadja , akkor elfogadja-ne adj neki, ha úgy érzed nem érdemli.

2009. márc. 20. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
88%
A türelmet már próbáltad. Bevált???
2009. márc. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!