Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan segítsek anyukámon?

Hogyan segítsek anyukámon?

Figyelt kérdés

most nem akarok egy hosszú sztorit írni(tudnék miről), de a lényeg hogy anyukámtól, akit nagyon féltek mert agyondolgozza magát és sokszor nincs jól, mindig megkapom (na nem így direktbe, de lényegében) hogy tönkreteszem őt, miattam van annyit rosszul és nagyon nagyon nehéz engem elviselni és velem élnie(közben pedig ő is félt, nem engedne el 1 napra sem sehova. Ennek mondjuk van alapja, mivel évek óta anorex vagyok és nagyon gyenge a szerveztem).

Iszonyat lelkifurdalásom van emiatt, hogy az anorexel és az idegeskedésemmel ennyire anyám terhére vagyok, mikor én csak segíteni szeretnék neki...mit tegyek???


2010. márc. 17. 21:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Engem megérintett az írásod, hisz valahol sorstársad vagyok.

A legjobb, ha leültök beszélni a dologról, és közösen köttök egy kompromisszumot, mely mindkettőtöknek megfelel.

És vigyázz anyudra, hisz nagyon szeret!

u.i. sajnos a családi tragédiák nagy száma az anyagi helyzettől is függ, és egy társ hiányától.


29/F

2010. márc. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
jársz orvoshoz?
2010. márc. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyél erősödj meg és vegyél részt a caaldf életében. Ehhez voszont fogadj el mindne segítséget még a pszichoterápiát is!!!
2010. márc. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Éreztesd vele, hogy szükséged van rá, kérd a segítségét, mondd meg neki, hogy szereted, és hogy nem széndékosan vagy vele ilyen amilyen. Az anyák értékelik, hogyha kifejezzük a szeretetünket!

Jah, és egyél rendesen... nem csoda, hogy aggódik. TEdd rendbe a lelki világodat, ne akarj fogyózni, foglald el magad, legyél őszinte mindenkivel, és szép lassan kezdd el összeszedni magad, és vess véget tudatosan az anorexiának! Csak elhatározás kérdése, legyél erős! Hajrá! :-)

2010. márc. 17. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem csodalkozom rajta,hiszen az anyukad is nagyon félt,probalj meg nyugisabb lenni vele!
2010. márc. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
voltál már a betegségeddel orvosnál?és ő tudott segíteni?mert ha anorexiás vagy az komoly lelki okok miatt is lehet.és nem értem,hogy anyud mért tesz rá azzal egy lapáttal,hogy ilyeneket mondd.mért is teszed tönkre az életét?hisz te vagy a gyermeke ha beteg vagy ha nem. azt hiszem komolyan le kéne ülnetek beszélni és valami megoldást találni a problémára de közösen.
2010. márc. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Egy nagy és őszinte beszélgetés mindkettőtök részéről szerintem sokat segítene a kapcsolaton. Próbálj meg kicsit felelősség teljesebben viselkedni, foglalkozz magaddal, szedd össze magad, hogy lássa megváltoztál. Legalább nem fog annyit idegeskedni, nem kell állandóan félelemben élnie. Érezze hogy szereted, hiszen ő is nagyon szeret.
2010. márc. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
50%
Talán elmehetnél DOLGOZNI, akkor megjönne az étvágyad is és nem lenne időd a kilókat számolgatni..
2010. márc. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

21:57: középiskolás vagyok, dolgozni még ráérek.

Am már rengeteget voltam orvosnál, pszichodokinál, mindenkinél és nem használt, nem változtam meg, ezért is van így kibukva anyu.

És beszélni, na pont azt nem lehet vele! akkor csak ideges lesz és rosszul lesz:( a családunkban egyébként is "hagyomány" hogy semmilyen problémát nem lehet megbeszélni (többek között ezért is váltak el a szüleim).

Gondoltam hogy lehetnék egy kicsit távolságtartóbb, hátha akkor nem lesz ilyen rossz a helyzet, de az meg lehet hogy rosszul esne neki. Anyukák, nektek rosszul esne ha a lányotok távolságtartó lenne veletek?

2010. márc. 17. 22:13
 10/14 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon rosszul esne, ha távolságtartó lenne a lányom. Szerintem már az is egy nagy lépés, hogy felismerted, hogy valami nem stimmel, és szeretnél változtatni rajta. Egy próbát megér, hogy leüljél, hívjad oda anyukádat, és mondd neki, hogy szeretnél vele őszintén beszélni. Nem hiszem, hogy elutasítana. De csak olyankor, amikor nyugis a helyzet, ha lehet csak ketten legyetek. Próbálj meg megnyílni előtte, lássa, hogy komolyan beszélsz. Utána pedig bizonyítsd be, hogy amit mondtál azt úgy is gondoltad. Változz meg, és idővel észreveszi, és még az is előfordulhat, hogy bízni fog benned. De ne verd át! Csak olyat mondjál, amit úgy is gondolsz, és véghez is viszed! Sok sikert.
2010. márc. 17. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!