Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogyan segítsek...

Mit tegyek, hogyan segítsek anyukámon? Vagy hagyjam menni a saját feje után?

Figyelt kérdés

Nagyon sok betegsége van, komolyak. Szív, magas vérnyomás, pajzsmirigy, rákja is volt 4 éve, a tüdeje nagyon rossz állapotban van, (45 éve cigizik!) bőrbetegsége van, nem tud koncentrálni, szétszórt, aludni sem tud, ha tud akkor sem éjszaka, inkább nappal. Az egész élete számomra nem elfogadható, főleg a láncdohányzás miatt. Legszívesebben ott dohányzik ahol rájön, nem szereti figyelembe venni, hogy az unokáira fújja a füstöt. Emiatt nem is viszem őket szívesen oda, max. pár óra. Az meg hogy semmit sem takarít, (én kitakarítok neki hetente) persze azért van, mert "nincs jól". Ami igaz is. DE AKKOR MIÉRT NEM MEGY ORVOSHOZ?????????Egyszerűen nem bírom rávenni, hogy orvoshoz menjen, max. kihívja a háziorvost, az felírja a szokásos recepteket, (elteszi a jattot!) és kész. Nekem meg ott a lelkiismeret furdalásom, hogy nem tudom rávenni, pedig lehet hogy kapna valami jó, új gyógyszert, amitől tényleg jobban lenne.

Ráadásul, teljesen kikészül ha megemlítem: Ne szekírozz kislányom, majd elmegyek ha lesz kedvem!

Tényleg ne szekírozzam?

Köszönettel!


2009. márc. 20. 20:15
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
a 20:41-tol kérdezném olvastad azokat a konyveket amiket ajánlottál?egy laikus is megérti ? van-e bennuk használható tanács vagy csak elméleti dolgok?
2009. márc. 20. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
82%
Én keményen kiosztanám,hogy ha már magára vagy rád nincs tekintettel,akkor legalább az unokái miatt észhez térhetne! Gondolom szereti őket. Kérdezd meg tőle,hogy szerinte két kicsi gyereknek azt kell néznie ahogy a nagyanyjuk elpusztítja önmagát!? Sajnos úgy látom a szép szó nála nem segít.
2009. márc. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nem fogja letenni a cigit. Tudod aki csak pl. 1 eve dohanyzik, annak nehez leszoknia. Hat aki az egesz eleteben!!! Az osszes betegsege a cigaretta miatt van. Oszinten mondom, meg csoda hogy el, csoda hogy a cigaretta nem olte meg.

Az egyik rokonom 51 evesen tudorakban halt meg, honapok alatt. Addig csak krakogott, sokszor majdnem megfulladt olyan kohogese volt, de o csak szivta, szivta, szivta. Aztan 51 evesen elment. Masnap a ferje letette a cigit, pedig egyutt szivtak rendesen. A ferje azota teljesen letette a cigit, sot biciklizni, setalni jar! Ez kellett ahhoz, hogy a ffi leszokjon a cigirol marol-holnapra, hogy a feleseget eltemesse tudorakban.

Anyukad nem fogja letenni a cigit, annyira megszokta a szervezete, hogy latod meg a sulyos, komoly betegsegektol sem riadt meg. Milyen tapaszt, tablettat szedett hogy leszokjon? Mennyit sziv naponta? 1 dobozzal? Amugy mennyi idos?

2009. márc. 20. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
83%

A fenti könyvek laikusaknak íródtak, a kérdésre válaszolva. Pontosabban direkt a betegeknek.

Mi abból gyógyulunk, ha valami kis szellő ér is.

És a Sürgősségi patika a léleknek c.-ből.

Én is laikus vagyok.

Válaszoltam már feljebb, hogy légy kemény.

Nem azt mondom, hogy ne szeresd, vagy nem önzésre buzdítalak. De ezzel, hogy belemégy a játékába, csak megerősíted ebben a nemkívánatod viselkedésformában.

A gyerekkel is szigorú vagy, ha muszáj, ha az az ő érdeke.Pl. a gyermeket lefognád, ha másképp nem lehetne beadni az életmentő gyógyszert.

Most az anyukád is gyerekként viselkedik. Megpróbálsz az anyukája lenni időlegesen, és elkísérni orvoshoz, miközben tiltakozik. De akkor legyél olyan szigorú, mint egy jó szülő!

Ha nem megy bele, - meg nem verheted, nem állíthatod sarokba - akkor tessék: legyen felnőtt!

Megpróbálsz segíteni, ha nem engedi, viselje a következményeket! Nincs takarítás, nincs panaszkodás, nem kifogás a betegség! Szembesüljön vele, hogy árt magának!

Azért írom le újra, mert próbálom elmagyarázni, hogy ez nem önzés, hanem szigorú szeretet. Lehet, hogy neki ez kell, hogy ráébressze, hogy felelős önmagáért, és értetetek!

Szerintem a könyörgés csak konzervélja ezt a helyzetet.

Szerintem, épp, ha szereted, keményebb lépés kell!

2009. márc. 21. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
83%

Pont most magyarázgatja a Buda Béla a dunán, hogy akit csak szertenek abból érzelmi szörnyeteg lesz. Félni is kell! Félni, hogy ha tartósan komiszul viselkedem, elveszthetem a nekem fontos személy szeretetét.

Az anyukád nem csak magának árt, visszaél a szeretetetekkel, és árt neked és az unokáinak, a férjednek is.

Mutasd meg neki, hogy a szereteted nem mindentől független. Neki is figyelembe kell vennie titeket!

2009. márc. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
74%
Ugysem tudsz rá hatni.Tudom mert apám is hasonló helyzetben van,sokszor próbáltam orvoshoz vinni,de csak lehülyézett és megsértődőtt.Inkább hagyom nem vitatkozok vele értelmetlen.
2009. márc. 21. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
lehet, hogy a te apukádnak és a te anyukádnak is inkább valamilyen barát,barátno esetleg lelki támasz kellene.sokszor az orvos sem tud segíteni , ha a beteg nem akarja.
2009. márc. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Nem tudsz rajta segiteni. Hiaba vinned el az orvoshoz, hiaba van tisztaba azzal, hogy az osszes betegsege a cigaretta miatt van, nem erdekli. Ennyi. Nem erdekli. Akarmennyire is bosszanto a csaladnak, az anyukad egyszeruen felelotlen. Nem vigyaz magara.

Es az egeszsegen kivul ami nem elhanyagolhato, mennyi penzt koltott el mar cigarettara!!!!! Kb. 1 lakas arat, vagy mar 2-et.

2009. márc. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
honnan tudod hogy minden betegsége a cigarettától van? a gyrekek mitol betegek és egy 19 éves fiú mitol hal meg aki se nem iszik és nem cigarettázik /vagyis már múlt idoben/
2009. márc. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Üdvözlet!


Hú, most még el is érzékenyültem, mert nem gondoltam volna, hogy ilyen jó válaszokat is kapok! Köszönöm nektek! Attól féltem, hogy majd mindenki csak letol, hogy béna vagyok, és nem tudom rávenni, de nálam a kemény kéz politika, (ami a gyerekeknél még simán bejön) anyunál nem jön be. Ha nagyon hisztizek, (szó szerint!) akkor megígér mindent, csak hogy hagyjam abba, de aztán másnap már megint nem. Én meg nem mindig vagyok olyan lelki állapotban, hogy sikerül kicsikarnom belőle legalább is egy ígéretet.

A cigiről egyszer leszokott, amikor kiderült hogy mellrákja van, (le is vették a mellét 4 éve) de kb. 1 hónapig bírta ki. Viszont olyan depressziós lett, és nem a rák miatt, hanem a cigi miatt, hogy még a háziorvos is azt mondta, jobb lenne neki a cigizés!!!!! Nem semmi. Egy mágneses rezonancia valamivel szokott le, és fel is hívtam őket, hogy okozhat-e derpessziót. Azt mondták, hogy igen, ha nem a saját kedvéért csinálja, hanem valaki kényszeríti!!! Szóval megint én voltam a hibás a dologban. Igazából, most úgy döntöttem, hagyom egy ideig. Tegnap felhívott, hogy 2 hét múlva el fog menni a tüdőgondozóba. Nem is kérdeztem semmit. Úgysem megy.

A takarítással nem tudom zsarolni, nem érdekli ha kosz van. Nem iszik szerencsére, egy kortyot sem. Csak azzal tudnám zsarolni, hogy nem hívom fel, vagy nem megyek hozzá, de ezt nem tudom megtenni.

A mási dolog, hogy ha ő nem akarja tudni, van-e betegsége, mert fél a ráktól, nekem jogom van-e szembesíteni egy esetleges komoly betegséggel? Ezt a háziorvostól is megkérdeztem, szerinte anyám el tudja dönteni mit akar. Olyan meg nincs, hogy ha beteg, akkor ne mondják meg neki, (mert ezt is megkérdeztem) mert a betegnek joga van tudni ha beteg.

Ki fogom nyomtatni (ha lehet) a válaszokat, nagyon tetszenek és sokat tanultam belőlük már eddig is.

Bocsi, hogy hosszú voltam.

Köszönettel.

2009. márc. 22. 23:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!