Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyerek kérdés. Párom azt...

Gyerek kérdés. Párom azt mondja, hogy nem fog várni még 6-7 évet rá. Most mi lesz?

Figyelt kérdés

22 vagyok, kb fél év múlva tudok elkezdeni dolgozni leghamarabb, de már nem bánnám ha ott tartanék, mert pénz nélkül, illetve kevés pénzből elleni anyámékkal elég rossz. Annyi van, ami éppen kell valamire.

Barátommal már 5 éve együtt vagyunk, a minap arról beszéltünk hogy miket tervez?

És azt mondta, hogy nem tud velem kapcsolatban semmit sem tervezni. Aztán pedig azt mondta, hogy egyszer, pár napig úgy érzi, hogy ideje lenne már eljegyzésnek, de néha meg úgy érzi, akár hónapokon át, hogy messze állunk mi még attól. Azt mondja, hogy nem biztos a kapcsolatunk, szóval nem stabil. Ezeket mondta.

Bennem is szoktak lenni ilyen időszakok, hogy egyszer úgy érzem, hogy el tudnám vele képzelni az életemet, máskor viszont úgy gondolom hogy nem. De olyat soha nem gondoltam, és nem is mondanék, hogy nem stabil a kapcsolatunk.

Ja és ő azt állítja, hogy szerelmes. Ami minden bizonnyal nem igaz, hiszen ha az lenne, akkor szeretne minden hibámmal együtt, ehhez képest, meg minden apró-cseprő dologban változzak meg arra kér! Igazából nem is tudok mik ezek a dolog, nem mondja úgy konkrétan, néha utalt rá. Olyanokban kellene változtatnom, hogy legyek maximálisan házias, kb ha időm van akkor én süssek-főzzek, ne pedig futni menjek, vagy megnézzek 1 nap 1 45 perces sorozatot. Ahelyett hogy félévente egyszer elmegyek fodrászhoz, inkább azt a pénzt (bnőm 2000 ft-ot kér el, amiért más fodrsázok 7000et) tegyem félre, sőt minden pénzt tegyek félre, ne menjek sehova (pl nyáron tóra barátnőimmel) hanem azt a pénzt is tegyem félre, gyűjtsek én is a közös jövőnkre. Az is a baja, hogy állítólag én nem mutatom ki eléggé hogy szeretem. Amikor meg szerelmes voltam belé nagyon, és egy nap 10x megöleltem, megpusziltam, akkor az volt a baja, hogy az meg már sok. Ezért visszavettem belőle, mára meg már ugye nincs az a nagy lángolás, 5 év után érthető. Most meg a napi 1-2 már kevés. őt egész nap simogatni kéne mint egy macskát, vagy nemtudom miért mondja azt hogy nem mutatom ki hogy szeretem.

Aztán mikor szóba jött a gyerek kérdés meg az egész jövőnk, én mondtam neki hogy kb 5 évet dolgozni akarok, csak utána akarok gyereket. És azt mondja erre hogy ő nem fog addig várni. És kérdeztem hogy ez mit jelent nálad? És azt mondja nemtudja. De most hogy ezt elmondtam, már tudja hogy milyen vagyok. Egyébként ő jövőre már 30, és régebben azt mondta, hogy 2 éven belül jó lenne ha lenne gyerekünk. De mást nem is tervez, folyton csak a gyerekkel van. Azt sosem hallom tőle, hogy majd ekkora vagy akkor elvesz, igy vagy úgy tervezi stb. Minden mással van terve, kocsivásárlás stb.

Tudni kell még, hogy az anyja, viszont szó szerint a s***ét nyalja, és szerintem ezért is nagyobbak az elvárásai velem szemben.

Van valaki hasonló helyzetben? Mit tegyek most, vagy vajon a barátom mit fog tenni? Miért mond ilyeneket és miért nem tervez velem?


Köszönöm hogy elolvastad, tudom kicsit hosszú lett


2011. jún. 12. 09:43
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
És egyébként szerintem ő is úgy van vele ahogy én, csak egyikünk sem mondja ki, hogy várunk még 1 évet, mert kb 3/4év múlva költöznénk össze, és akkor majd elválik, hogy tudunk-e együtt élni vagy sem, és még az összeköltözés is változtathat sokmindenen, az ő felfogásán, vagy az én gondolkozásomon is.
2011. jún. 12. 10:23
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
Örülj neki, hogy már ismered a gondolkodásmódját. Ez hidd el, nem fog megváltozni.Ennek ismeretében tedd fel magadnak a kérdést: le tudnál élni vele egy életet?
2011. jún. 12. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy önző alak, csak saját magára tud gondolni. Ez a leírásodból világosan lejön.

Csak aza fontos, hogy neki mi a jó, a te szempontjaid mellékesek. Bele se gondol a te helyzetedbe, nem empatikus, elvárja, hogy teljesítsd a kívánságait hisz te vagy a "párja", tehát, úgy érzi alanyi jogon jár ez neki és nem kiváltság.

Egy ilyen ember sosem fogja megérteni, hogy neked is vannak igényeid, neked is van nézőpontod. Az ilyen emberek a saját kis világukban élnek, csak a saját kényelmük érdekli őket.

Fölényeskedő lesz majd, és elégedetlen. Nem fogja tiszteletben tartani amit érte teszel, hisz már most sem tartja. e pedig már el is kezdted a tipikus hibákat elkövetni ("megcsinálom inkább neki, csak a fogja már be a pofáját").


Ha van eszed, akkor elhagyod és keresel mást, mert meg fogja keseríteni az életed.

2011. jún. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Erre a kérdésemre a válasz a barátom viselkedésétől függ. Tud úgy viselkedni, hogy olyankor azt gondolom, hogy ő az igazi, viszont úgy is tud viselkedni, hogy azt gondolom hogy már rég szakítanunk kellett volna.
2011. jún. 12. 10:34
 15/24 anonim ***** válasza:
10:32-nek igazat adok. Fel is pontoztam.
2011. jún. 12. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

én nem mennék hozzá és nem szülnék neki gyereket, főleg azért, mert a pénzügyekben így gondolkodik... majd nézhetsz amikor az otthonhoz vagy láncolva, nincs bevételed csak a gyes, és majd nem ad pénzt babakajára meg gyerekruhéra, mert oszd be, és akkor ugye lesz időd sütni főzni és ronda lesz a hajad meg a ruhád meg minden mert majd nem ad semmire, aztán előadja hogy mennyire nem adsz magadra és akkor majd megcsal.


sötét jövő tudom :D ne haragudj, de aki így gondolkodik a pénzről, azzal baj van.


amúgy Ő mennyir emutatja ki, hogy szeret téged??? érzed, vagy csak piszkál?

2011. jún. 12. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

Ki szokta mutani hogy szeret, pl reggel szinte mindig úgy megy el tőlem, hogy megölel, puszit ad, van hogy én még alszom. Persze ez a kedvétől is függ, nem mindig ilyen.

Aztán mikor találkozunk, látom hogy örül nekem, mosolyog.

2011. jún. 12. 11:16
 18/24 anonim ***** válasza:
57%

Csak a kezdő hozzászólásod olvastam el.


Szerintem ez egy baromi ingatag kapcsolat így. Azt sem tudja a pasi, hogy mit akar. Te pedig fiatal vagy, előtted az élet. Helyesen gondolod, hogy előbb talán dolgozni kéne, egy kicsi karrier nem árt, főleg ha ellátásokat is szeretnél, és nem egy "egyszer így gondolom egyszer úgy gondolom" pasitól függeni.


Lehet fáj, de én a helyedben még el is hagynám, ha ilyen. 5 éve vagytok együtt, ezek szerint se veled se nélküled kapcsolatban. Nekem ez jött le. NEM szülnék a fejemben meg sem fordulna. Ilyen embernek?

2011. jún. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 napietus ***** válasza:
100%
nektek semmi keersnivalótok egymás mellett. MOST MÉG nem is köt össze vele semmi, sem házasság, sem vagyon, sem gyerek. én kilépnék ebből az egészből, hiszen már csak teher mindkettőtök számára.
2011. jún. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
54%
Akkor is tudta hány éves vagy mikor össze jöttetek ahogy azt is hogy te még nem akarsz gyereket. Persze őt is meglehet érteni biztos nagyon vágyik már babaára. Üljetek le kössetek valami féle egyességet. 6-7 év talán tényég sok egy kicsit miért nem találjátok meg az aranyközép utat.
2011. jún. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!