Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyerek kérdés. Párom azt...

Gyerek kérdés. Párom azt mondja, hogy nem fog várni még 6-7 évet rá. Most mi lesz?

Figyelt kérdés

22 vagyok, kb fél év múlva tudok elkezdeni dolgozni leghamarabb, de már nem bánnám ha ott tartanék, mert pénz nélkül, illetve kevés pénzből elleni anyámékkal elég rossz. Annyi van, ami éppen kell valamire.

Barátommal már 5 éve együtt vagyunk, a minap arról beszéltünk hogy miket tervez?

És azt mondta, hogy nem tud velem kapcsolatban semmit sem tervezni. Aztán pedig azt mondta, hogy egyszer, pár napig úgy érzi, hogy ideje lenne már eljegyzésnek, de néha meg úgy érzi, akár hónapokon át, hogy messze állunk mi még attól. Azt mondja, hogy nem biztos a kapcsolatunk, szóval nem stabil. Ezeket mondta.

Bennem is szoktak lenni ilyen időszakok, hogy egyszer úgy érzem, hogy el tudnám vele képzelni az életemet, máskor viszont úgy gondolom hogy nem. De olyat soha nem gondoltam, és nem is mondanék, hogy nem stabil a kapcsolatunk.

Ja és ő azt állítja, hogy szerelmes. Ami minden bizonnyal nem igaz, hiszen ha az lenne, akkor szeretne minden hibámmal együtt, ehhez képest, meg minden apró-cseprő dologban változzak meg arra kér! Igazából nem is tudok mik ezek a dolog, nem mondja úgy konkrétan, néha utalt rá. Olyanokban kellene változtatnom, hogy legyek maximálisan házias, kb ha időm van akkor én süssek-főzzek, ne pedig futni menjek, vagy megnézzek 1 nap 1 45 perces sorozatot. Ahelyett hogy félévente egyszer elmegyek fodrászhoz, inkább azt a pénzt (bnőm 2000 ft-ot kér el, amiért más fodrsázok 7000et) tegyem félre, sőt minden pénzt tegyek félre, ne menjek sehova (pl nyáron tóra barátnőimmel) hanem azt a pénzt is tegyem félre, gyűjtsek én is a közös jövőnkre. Az is a baja, hogy állítólag én nem mutatom ki eléggé hogy szeretem. Amikor meg szerelmes voltam belé nagyon, és egy nap 10x megöleltem, megpusziltam, akkor az volt a baja, hogy az meg már sok. Ezért visszavettem belőle, mára meg már ugye nincs az a nagy lángolás, 5 év után érthető. Most meg a napi 1-2 már kevés. őt egész nap simogatni kéne mint egy macskát, vagy nemtudom miért mondja azt hogy nem mutatom ki hogy szeretem.

Aztán mikor szóba jött a gyerek kérdés meg az egész jövőnk, én mondtam neki hogy kb 5 évet dolgozni akarok, csak utána akarok gyereket. És azt mondja erre hogy ő nem fog addig várni. És kérdeztem hogy ez mit jelent nálad? És azt mondja nemtudja. De most hogy ezt elmondtam, már tudja hogy milyen vagyok. Egyébként ő jövőre már 30, és régebben azt mondta, hogy 2 éven belül jó lenne ha lenne gyerekünk. De mást nem is tervez, folyton csak a gyerekkel van. Azt sosem hallom tőle, hogy majd ekkora vagy akkor elvesz, igy vagy úgy tervezi stb. Minden mással van terve, kocsivásárlás stb.

Tudni kell még, hogy az anyja, viszont szó szerint a s***ét nyalja, és szerintem ezért is nagyobbak az elvárásai velem szemben.

Van valaki hasonló helyzetben? Mit tegyek most, vagy vajon a barátom mit fog tenni? Miért mond ilyeneket és miért nem tervez velem?


Köszönöm hogy elolvastad, tudom kicsit hosszú lett


2011. jún. 12. 09:43
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
86%
Ennyiből amit leírtál én egy dolgot vontam le: menekülnék ebből a kapcsolatból. Ez nagyon nem ideális kapcsolat, a barátod, ha szeret is téged, nem téged szeret, hanem azt szereti, akit a helyedbe képzel, és akivé neked változnod kéne. Ezek a dolgok később csak rosszabbak lesznek, ha együtt lesztek közös kasszán, ha már most a fodrásszal baja van, baja lesz azzal is, hogy új ruhát vettél, baja lesz azzal miért találkozol a barátnőiddel, stb. Nekem nagyon úgy tűnik, hogy ő ki akar sajátítani magának, és pótanyukát akar, aki főz, mos, takarít rá, neki meg nem kell semmit se csinálnia.
2011. jún. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%
Kedves Kérdező! Tudod, mit csinálsz? Felvetettél egy problémát, feltettél egy kérdést. Mi válaszoltunk rá, érveket hoztunk amellett, hogy menekülj a kapcsolatból. De akárki akármit mond, vagy mutat rá valamire, te lereagálod azzal, hogy de nem is olyan rossz, de szeret, de így, de úgy. Ezt hívják racionalizálásnak. Tulajdonképpen mentegeted a barátodat. Akkor minek kérdeztél minket, ha tudod, hogy nem fogsz lépni??
2011. jún. 12. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 Süti01 válasza:
Ez a kapcsolat teljesen kiégett. Miért félsz beismerni? Gyávaság amit csinálsz!
2012. jan. 15. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
100%

Az a helyzet, hogy ez a kapcsolat nem vezet sehová. Én pontosan ilyenből léptem ki lassan 6 hónapja. Nagyon sok gondolkodási időt hagytam és igyekeztem végül józanul átgondolni, így sikerült.

Ő is szeretett a maga módján, a viselkedése alapján a legtökéletesebb úriember, támogató, családapa lehetett volna, és védelmező, figyelmes partner. Mégis éreztem, hogy a dícséretek üresek, a kritikák viszont igaziak. Többet kéne foglalkozni a háztartással. Spóroljak ezen meg azon, te a fodrászt írod, neki is ez volt az egyik. Ne menjek fodrászhoz olyan sok pénzért, levágja ő, úgyis mindenhogy tetszem neki. Nem az számított, hogy én akarom,-e, hanem hogy ő mit gondol.

A családalapítás és gyerek kérdésben sem szabad feladnod azt, amit szeretnél. Ha van konkrét terved, de az ő szájhúzására vagy szakítással való fenyegetésére megváltoztatod, nem leszel boldog. Az, hogy elvenni nem akar, gyereket viszont igen, azt jelenti, hogy szaporodni jó vagy, de felvállalni már nem fog. Viselkedhet másképp, és mondhatja is, de az, hogy az 5 év alatt nem jutott el az eljegyzés gondolatáig, világosan mutatja ezt.

Az apró dolgaid megváltoztatása, illetve az igényeid figyelmen kívül hagyása egyetlen cél felé vezet: megváltoztatni a személyiséged, a gondolataid és az életképedet alapvetően az érzéseidre apellálva.

Az, hogy még van 3/4 év az összeköltözésig, nem jelent semmit. Nem fog megváltozni, és ha számon kéred, még ő fogja sérelmezni, hogy eddig hagyott NEKED időt, hogy megváltozz, hogy megértsd és teljesítsd az Ő kívánságait. Az együttlakásig sem fogtok eljutni. Én ezen a ponton léptem ki, mert megálltam és kértem, hogy akkor előre tisztázzuk a szabályokat, mielőtt összecsomagolom mindenemet. Messze nem egyezett a hosszú- és a rövidtávú tervünk sem, de azt az időt, amit te türelmi időnek szánsz, ő is ugyanarra használja veled szemben.

A legjobb, amit tehetsz, hogy konkrét kérdésekkel tisztázod először magadban, majd vele, aztán pedig továbblépsz, mert így élhettek mindketten boldogok.

Bocs, ha túl hosszú lett.

2013. okt. 22. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!