Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mitől jobb egy magas nőnek?

Mitől jobb egy magas nőnek?

Figyelt kérdés

A kategória szándékos, 28 éves nő vagyok, kérem a moderátort, ne helyezze át, ugyanis nem tizenévesek véleményét szeretném elsősorban olvasni! Köszönöm.


Olvastam tegnap itt egy kérdést, ami nagyon megfogott. Egy 154 magas lány szeretett volna megtudni lehetőségeket magasságnöveléssel kapcsolatban, és sok olyan válasz érkezett, ami azt taglalta, hogy alacsony nőnek lenni bizony jó dolog, és ne akarjon változtatni.

Az egyik válasz különösen nagy hatással volt rám, valaki írta, hogy a magasságnak mennyi hátránya van (bokáig érő nadrágok, cipő nincs megfelelő méretben, alacsonyabb férfiak stb stb).

Én 185 magas vagyok, és a kérdést azért tettem fel, mert emiatt régóta önértékelési zavaraim vannak. Nem volt még magasabb barátom, a tűsarkú kimaradt az életemből - holott nagyon tetszik, a "standard" ruhák soha nem álltak úgy rajtam, mint az átlag magas nőkre, akikre tervezték őket.

Szóval a kérdést az motiválta, hogy esetleg olvassak olyanokat is, hogy miért jó magasnak lenni, de aki más véleményen van, azt is szívesen olvasom.


2011. jún. 12. 10:32
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
100%
Ez pusztán csak a felszín mert szerintem tök mindegy hogy magas e egy nő vagy nem úgy is lehet szép vagy csúnya . És most nem lehet változtatni mert ez genetika . Szerintem ez pusztán csak kisugárzástól függ ! Ne küzdj önértékelési zavarokkal hisz minden ember különböző és ez így van rendjén és annak hogy magas van vannak előnyei is például egy alacsony nőből sosem lesz modell mert ott 175-180-tól kezdődnek a felvételek . Sőt neked kisebb az esély hogy elhízz . Járhatsz kosarazni is :) ami véleményem szerint jó sport ! És csak annyit tudok mondani hogy nem számít ,hogy kicsi vagy vagy nagy hanem az a lényeg hogy szeretni tudd magad !
2011. jún. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
Létrára nem kell állnod és a mély vízbe sem süllyedsz el és koncerten sokkal jobban rálátsz a színpadra is .
2011. jún. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
52%

Ennyi erővel mi előnye van annak, hogy valaki 150 centi..?

Itt inkább esztétikai szempontok miatt lehet különbséget tenni és mindenkinek más tetszik.


Számomra pl. sokkal szebb egy magas nő, mivel tetszenek a hosszú lábak, elegánsabban mutatnak és tudok rájuk nőként nézni. Egy nagyon alacsony nő esetében(pl. 155) sokkal inkább a lány jelző jut eszembe, mivel sok kisiskolás is magasabb náluk. Van egy kolléganőm, aki a vállamig ér. Hát nem igazán tudom komolyan venni, amikor elkezd valamiért "pattogni".


Úgyhogy számomra sokkal szebbek a magasabb nők. Bár azt elismerem, hogy a te magasságod már lehet engem is zavarna, főleg a párkeresés miatt.

2011. jún. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:

Na igen, a magasság.

177 cm vagyok, sokszor megkaptam én is, hogy "colos" ,pedig én annyira nem is vagyok magas.

Engem is sokszor zavar, mert hiába hosszú a lábam, mikor látom magam pl a boltok kirakataiban, akkor olyan furcsa. Sokszor nem tudok a kezemmel sem mit kezdeni, mert ugye a karjaim is elég hosszúak, és olyan sutának érzem magam járás közben. A tornasorban mikor ált.iskolás voltam, akkor én voltam a legmagasabb, és volt hogy összehúztam magam, hogy ne kelljen elöl állnom. Így visszagondolva vicces, mert 2 olyan lány állt előre, akik jópár centivel alacsonyabbak voltak nálam, de ők meg magasabbak akartak lenni, és vagánykodtak hogy ők a legnagyobbak. :)


Na de én az utóbbi időben már megbékéltem a magasságommal, bár én nem vágyom a magassarkú cipőkre, menni sem bírok bennük.


A polcokról meg annyit, hogy én pl már csak mosolygok rajta, mikor nagyim odahív hogy vegyek le valamit, mert nem akar széket hozni magának. Tény, hogy valahogy a jó kinézetű pasik alacsonyak, vagy olyasmik mint én, de azért van sok magas is. Nők közül meg sokszor azt veszem észre, hogy ha pl látok egy nálam magasabb lányt, akkor kihúzom magam. Nem tudom miért, csak úgy jön. :)


Igaz majdnem 10 centivel vagy nálam magasabb, szóval annyira még én sem tudom a helyzetedbe beleélni magam, de szerintem nem olyan rossz az ha magas valaki. És még annyit, hogy azért egy magas nőnek is oda kell figyelnie a kilókra, mert nem egyszer volt már, hogy láttam 180 centis lányt, és volt hozzá vagy 100 kg. Ha kecses, akkor az nagyon szép tud lenni, de ha el van hízva, akkor az nem túl esztétikus.

2011. jún. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
77%
Ki kell hoznod a magasságodból a maximumot. Engem is nagyon zavar a magasságom, mert sok begyepesedett majom úgy bámul mintha egy orvosi csoda lennék. Te megteheted, hogy úgy vonulj mint egy sztár: vegyél fel egy vádlit, feneket kiemelő magasabb sarkút (ne nagyon magasat) egy vagány maxiruhát és egy jó nagy keretes napszemüveget, a hajad meg tűzd fel egy laza kontyba. Én szoktam ezt néha, múltkor egy csapat külföldi pasas akart velem fotózkodni a Ráday utcában... azt hiszem ezzel mindent elmondtam.
2011. jún. 12. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
100%

Szokták mondani, hogy királynői termet.:-) Ha belegondolsz, az úrinőket valóban úgy szokták ábrázolni, hogy szép magasak, büszkén ki is húzzák magukat. Valóban tekintélyesebbek, mint a tömegben elvesző kisebb nők. Ahogy sokan mondták is, a hosszú combok, lábak, mindig szépek!

Nekem egyik kedvenc példám Bánfalvy Ágnes, ha láttad az Abigélben, hogy kimagaslott a többi lány közül, ha meg rákeresel a színésznőre megdöbbensz, hogy egy igazi díva. Úgyanígy előnyt kell kovácsolni abból, ha az ember már ilyen magasnak született!

2011. jún. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:

en is 165 cm vagyok es mindig szerettem volna magasabb lenni. Szerencsere ferjem 185 cm, es kislanyunk nagy novesu, remelem o magasabb lesz nalam...

nekem minden nadragot fel kell hajtanom, mert altalaban hosszuak. egyszoval en ugy lennek magasabb, de mar nem fogok noni....

2011. jún. 12. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

-egy magasabb ember könnyebben eléri a legfelsőbb polcokat szupermarketben, ruhaboltban, otthon... baromi nagy macera nekem a 159 centimmel, amikor a boltban az ckiós, jobb áru persze a legtetején van a polcnak, és vadidegent vagy árust megkérni, hogy segítsen levenni...

ja meg a metrófogantyú... agyhalál... ha nem magassarkúban vagyok (ami metrózáshoz nem épp ideális, főleg a mozgólépcsők miat), és nincs ülőhely, akkor teljesen kifeszülnek a karizmaim, mrt túl magasan van, és utána egy napig izomlázam van

-a magasabb embereknek ált. hosszabb, szebb lábuk is van, nem kell ahhoz magassarkú, hogy egy szebb ruhában, szoknyában formásan mutassanak... meg a ruhák esése is jobb rajtuk, mert a megfizethetőbb konfekciócuccok nem az alacsony embereknek készülnek (főleg hosszban), a háromnegyedes nadrág tényleg háromnegyedes rajtuk, nem pedig vmi bokavillantós izé... meg egy hosszabb nyaklánc sem nyomja őket össze

-könnyebben hordhatnak hosszabb szárú csizmát is, az sem nyomja őket össze; egyik fajta csíkozás vagy szín sem szélesíti őket annyira, hogy még alacsonyabbnak tűnjenek

-nincs rá túl sok esély, hogy egy tömött bárban, a pult előtt álló tömegben ne vegyék őket észre a csaposok... nekem ezzel mindig problémám van, főleg ahol a pult irreálisan magasan van, ott kell kézzel-lábbal rángatóznom, hogy végre sorra kerüljek, mikor már egy csomó olyat kiszolgáltak, aki később jött...

2011. jún. 12. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
Te még alacsony vagy, egy lány ismerősöm 210 cm volt! És hordott magassarkút is, jól állt neki. :) A hapsik ragadtak rá, igaz nem sok vele egy magas volt, de ez nem zavarta őket soha.
2011. jún. 12. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

akkor szerintem én vagyok az abszolút rekorder. 150 cm vagyok, és talán még kerekítettem is. sajnos túlsúllyal küszködöm. bár ez az én akaraterőmön múlik. de ha 20-25 cm-vel magasabb lennék, lehet, hogy ez sem lenne annyira feltűnő. egy normális póló, vagy szép top, ami neked mondjuk derékig ér, nekem a fenekem alá, tehát összenyom. ha felveszel egy szoknyát, neked térdig ér, nekem sipcsontig. egy nadrág, ami neked pont jó, nekem 20 cm-t kell vágatni belőle, de elveszti a fazonját, pl egy trapéznadrág, ezáltal mindenben esetlenül nézek ki. tetézi, hogy 34-es lábam van, egy szandál, amit te megveszel 3-4 000-t, nekem speciális boltban 12-nél kezdődik. például: [link]

szerintem ez elég indok, amiért legalább 10 cm-t írigyelek a magasaktól. plusz készülök az esküvőmre, nem találok ruhát, mert ami tetszik, nem tudom felvenni, mert szintén elveszti a fazonját. ha felhajtatom az alját, a rózsa, ami csípő magasságában van, olyan, mintha a térdemnél lenne. a buszon gáz, ha jelezni kell, és kérni kell a boltban a vajat. ... sorolhatnám még

2011. jún. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!