Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van ez? . Mitévő legyek?

Miért van ez? . Mitévő legyek?

Figyelt kérdés
Leszögezem nem vagyok irigy a testvéremre de túl sokat enged meg magának . Én ezért amit ő csinál olyan pofont kaptam volna hogy a fal adja a másikat . Amúgy féltestvérem 10 év korkülönbség van köztünk ami azért elég sok. Szóval ő kijelenti hogy ő nem eszik levest de nekem akkor is meg kell ennem ha nem esik jól pedig már csak pár kanállal van benne öcsém bele se szagol a levesbe de neki nem kell. Mivel féltestvérem nem velünk él épp ezért mindent elvisz tőlünk ma is kitalálta hogy ő elvisz 2 pecát az akváriumot . Neki minden kell de csak addig míg meg nem kapja . Ez mind a másik öcsém cucca ( de Ő meghalt egy balesetbe). Ja és az én cuccaimat is elhordja meg se kérdezi hogy elviheti e csak viszi pl cdt is becsomagolt egy újságpapírba és mondta hogy elviszi ha nem nézem meg mi van benne elvitte volna . Ja és ha vlmit kölcsönkér nem hozza vissza. Régebben többször is ideütött . Csúnyán beszél . Apával úgy beszél mint a kutyával . Lop, hazudik . Próbáltam hogy beszélek vele nem akartam rögtön árulkodni de ha szólok apának neki ad igazat emiatt a nyáron majdnem megpofozott.
2011. jún. 12. 18:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Sajnálom ezt a helyzetet, de ne foglalkozz vele.Nem tudsz olyat tenni, ami által "megnevelődik", te nem tudsz rá hatni, aki meg tudna, arra te nem tudsz.de van rá oka.Azt írtad elvesztettétek a testvéred.A legőszintébb részvétem.lehet hogy ez átalakította édesapádban az érzéseket, nem akar olyan kemény lenni a gyerekeivel, nyílván megtörte.Ha elhúnyt öcséd cuccaitól tárvol akarod tartani, azt vidd át magadhoz, ezek neked emlékek.

kisöcséd a legrosszabb korban van.Ha 18-20 lesz, addigra lehet más irányban halad, és jó kapcsolatotok lehet, de lehet hogy egy életre eltávolodtok.Akkor meg azért nem baj, mert nem együtt éltek, sosem voltatok összenőve.ha ennyire zavar, amikor ott van, akkor kerüld ki ha ott van, ne foglalkozz vele.Tudom, hogy ettől nem lettél oosabb, de sajnos sok mindent nem tudsz tenni.Kitartást!

2011. jún. 12. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
köszönöm .A másik öcsém cuccait feltétlen átviszem magamhoz .Próbálok minél kevesebbet beszélni a kisebbel .Hamarosan elköltözök úgy is.
2011. jún. 12. 18:34
 3/15 anonim ***** válasza:

:(((

Előző vagyok, tényleg nagyon sajánlom a helyzeted.Épp elég trauma érhetett.Nagyon szép jövőt kivánok, és sok kitartást.

2011. jún. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
köszönöm .Az a baj hogy meg se próbálnak megérteni ha beszélek róla .Szemét hisztis ... vagyok ha próbálom elmondani hogy megkéne nevelni őt .Ja és öcsém haláláról se beszélünk .
2011. jún. 12. 18:57
 5/15 anonim ***** válasza:
Az utóbbi viszont nagy baj.Nagyon nagy.A szüleidnél ez nyílván valami önvédelmi mechanizmus lehet.De ezt nem cipelheted egy életen át, feldolgozatlanul.Tudom a férfiaknál máshogy megy a "lelkizés", leginkább sehogy, de akkor is, már az sokat segítene, ha egy barátoddal fognátok egy üveg italt, és közölnéd, hogy most végig fog hallgatni.Nem kell mondania semmit, nem kell megvigasztalnia.Csak hallgasson meg.vagy ha úgy érzed, hogy inkább szakember kell, akkor minden városban, ahol van kórház be lehet jelentkezni ingyenes pszihológushoz.Ha nem oldozod fel magadban a traumát-mert nem tudod egyedül, ezt nem is lehet-akkor az durvább lelki folyamatokhoz fog vezetni.Nem tudom mikor történt, de mindegy is, ezt nem lehet elfelejteni.Ráadásul a tesód biztos a "szövetségesed" volt, és gondolom, hogy most olyan magányt érzel, amit nem ért meg senki a környezetedben.A szüleidet ne hibáztasd, bele se merek gondolni, hogy ők mit érezhetnek, de a magad érdekében valamit tenned kell, amivel ezt a dühöt kitombolod, kisírod magadból.Muszáj kitörnie belőled ennek az egész őrületnek.Nyílván a kistesód tetteire most fokozottan érzékeny vagy.Basszus, hogy ilyen fiatalokat hogy éget meg az élet.DE!!!Te élsz, és nagyon boldog leszel!Elköltözöl hamarosan, munkát keresel, társra találsz, még több barátot szerzel.Ismeretlenül is nagyon drukkolok neked, vigyázz nagyon magadra!
2011. jún. 12. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Miért ne hibáztassam ? minden miattuk van az is hogy a kisöcsém mindent megenged magának és az is hogy nem beszélünk a másik öcsémről .Mindenkinek jobb volna ha beszélnénk róla de ők még erre se képesek .
2011. jún. 12. 22:12
 7/15 anonim ***** válasza:

Hogy dühös vagy, azt teljesen megértem.

És nem is osztogathatok ismeretlenül tanácsot.De abban biztos vagyok, hogy azt a veszteséget amit egy szülő érez, azt nem értheti meg senki.Annak, hogy nem beszélnek, oka van.Csak így tudják valószínűleg túlélni.Ha szembe néznének vele, valószínűleg felfognák, hogy tényleg meghalt.Nem azért nem beszélnek, mert nem szertték eléggé, pont ellenkezőleg, ezt nem fogják soha feldolgozni.Épp eleget szenvedtek.Ez nem jelenti azt, hogy te nem, de csak ha saját gyereked lesz, akkor értheted meg, amikor még az első lépteit is óvod, nem hogy egy balesettől.Nem biztos, hogy nem magukat hibáztatják.Ha pedig így van, akkor mégjobban összeomlanának.Ellenben te nem élhetsz így.Beszélned kell róla, csak sajnos nem nekik.

2011. jún. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
És kivel beszéljem meg nincsenek barátaim most is idegeneknek mesélek arról amit a családdal kéne megbeszélni (normálisan)
2011. jún. 12. 22:32
 9/15 anonim ***** válasza:

Nincsenek barátaid?Hát az hogy lehet?

Hogy idegen vagyok...hát oké, igaz de ezt ne bánd.Ha a szomszéd lennék, akkor nem mondanál semmit.

Barátok kellenek.Most jó nagy változás jön az életedbe, el fogsz költözni, akkor igenis szerezz.Szegénykém, az öcséd valószínűleg a barátod is lehetett egyben.Nem nyílsz meg, vagy csak egyszerűen nem vagy társasági ember?Mi az igazi ok?

2011. jún. 12. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Azért mert szorongó zárkózott típus vagyok amúgy is de apám is rátett egy lapáttal ha igazam volt is megvert kiabált és mert ha beszélek mindig azt figyelem mikor röhögnek ki .
2011. jún. 12. 23:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!