Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyszerűen nem tudom mitévő...

Egyszerűen nem tudom mitévő legyek?

Figyelt kérdés

Nőgyógyászati problémáim miatt ha babát szeretnék lombikprogramra szorulok. Van egy párom 3 éve, ő ezt tudja, megérti, így is akarja a kapcsolatot. Tavaly már majdnem el tudtuk kezdeni, de újra műteni kellett (engem) ezért talán most ősszel vághatnánk bele. Viszont a kapcsolatunk totál káosz. Minden nap összeveszünk valamin, valami apróságon, de én már nem érzek iránta szinte semmit. Sőt, van hogy kifejezetten idegesít. Mivel vele már megvvannak a vizsgálataink engem pedig sürget az idő (mert ha nem leszek mihamarabb terhes újabb műtétek elé nézek) néha arra gondolok, hogy benyelem a problémákat és leélem így az életem. Csak ha belegondolok, hogy ha lesz gyerek, akkor milyen lesz az életem, akkor eléggé elkeseredek és fel szeretném adni ezt a kapcsolatot, de a fenti okok miatt mégsem merem/tudom.

Mivel a szex nekem fájdalmas, már semmi intimitás nincs közöttünk. Idén egyszer voltunk együtt, de mondjuk nekem ez nem gond, de nyilván egy férfi ezt nem nagyon bírja... Az összebújás még csak-csak hiányozna (ja, mert az sincs) de mivel többet idegesít és veszekszünk ezért azt sem igénylem annyira.

Ja, és a ma reggel. Este osztálytalálkozóm lesz vidéken, amit nagyon várok. Úgy jöttem el otthonról, hogy összevesztünk (szokás szerint) végigbőgtem az utat egy apróságon.

Én már nem is tudom, hogy a hormonok miatt van-e ez és ha sikerülne a baba, akkor minden jóra fordulna-e... de én addig tönkre megyek és az ézréseim is totál elmúlnak...

Szerintetek mit tegyek?!


2011. szept. 2. 08:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
ha így érzel,ne vágj bele...gondolj a boldogságodra...mert a mostani pároddal nem leszel boldog soha...egy gyerek nem változtatja meg teljesen az életet.
2011. szept. 2. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
77%

Ha ez a helyzet szakíts és vállald be egyedül a gyereket. Persze, ha jó az anyagi helyzeted.

Látszik, hogy nagyon vágysz egy babára, de arra a pasira nincs szükséged. Ez pedig megoldható.

2011. szept. 2. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hány éves vagy, de ha még van időd, akkor nem szabadna belevágni így a babavárásba, mert a terhesség ideje alatt ugyancsak nagy türelemre lenne szükség a párod részéről, főleg, hogy még az is lehet, veszélyeztetett terhes leszel abból kiindulva, amit leírtál.

Így nem lehet egy kapcsolatot egy életen át, de még öt évre sem fenntartani. Szerintem valahogy le kellene zárnotok a kapcsolatotokat, valószínű mindketten így gondoljátok. Ez minden, csak nem boldog együttlét.

Annak alapján, amit leírtál, én így gondolom. Természetesen nem vagyok a helyedben, így az én véleményem csak egy a sok közül, ráadásul úgy, hogy nem is ismerlek titeket.

2011. szept. 2. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindkettőtöknek türelmesebbnek kellene lennie a másikhoz! Először is beszélgessetek egymással nyugodtan, hogy vajon miért is veszekedtek ennyit mostanában! Lehet, hogy a párod feszült a munkája miatt, te pedig a baba miatt! Természetes, hogy ilyenkor nem vagytok a legjobb formában! Nekünk is szokott olyan lenni, hogy mikor mindketten feszültek vagyunk, akkor rengeteget veszekszünk egymással! Ilyenkor nem bírjuk elviselni egymást! Aztán mikor jól kiveszekedtünk magunkat, mikor mindketten megnyugszunk, akkor megint minden idilli! Szerintem menjetek el sétálni, mozduljatok ki otthonról, és legyetek türelmesebbek egymással! Ha egy babát vállaltok, akkor mindenképpen tűrni kell, mert a gyerekre nincs jó hatással, ha a szülők állandóan veszekednek!!!!

Sok sikert! :)

2011. szept. 2. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd abba vele! Ha összejönne a baba, még több szenvedés elé néznél. Mit is akarsz/vársz egy részedről érzelem nélküli kapcsolattól?
2011. szept. 2. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Fejezzétek be a babára való görcsölést. Esetleg talán még sikerülne is teherbeesned, de a kapcsolatotad teljesen tönkretetted addigra.

VAlószínüleg te már csak ezzel foglalkozol, akettőtök kapcsolata már régen nincs sehol.

Próbáld azt megmenteni.Több értelme van mint esetleg a babát szülni idegbetegen, egyedül.

2011. szept. 2. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

A problémákat meg kell oldani, nem pedig elfutni előlük!!!! Nem minden esetben a szakítás a megoldás!!!!

Azt írtad, hogy NAGYON RITKÁN szeretkeztek! Ezt a párod elfogadja, és nem piszkál miatta, tehát SZERET, és melletted van! Szerintetek hány férfi lenne ilyen toleráns? Beszélgessetek sokat egymással! Legyetek türelmesek egymáshoz!!!!!

2011. szept. 2. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat! :)

33 éves vagyok,

a baba nem jön össze természetes úton, mert már nincs petevezetékem :( elég sokmindenen mentem keresztül nőgyógyászatilag. ezért is gondolom, hogy hormonilag, idegileg vannak gondjaim és velem sem egyszerű...

2011. szept. 2. 08:47
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Beszéljétek meg a problémákat a pároddal, mi a te elvárásod, mi az ö elvárása. Ne rohanj fejjel a falnak !!!!!!!! Minden kapcsolatban vannak súrlódások. Menjetek el együtt kirándulni, lazuljatok el. Aztán ha már sinen lesznek a dolgok utána vágjatok bele a babaprojektbe. Sok szerencsét nektek =)
2011. szept. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Csicsike78 ***** válasza:

Szerintem szereted még!

különben nem sírtál volna a veszekedés miatt...


egy időre legyetek külön... gondoljátok át...!

2011. szept. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!