Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy a párom...

Mit tegyek, hogy a párom lánya (egy kicsit) megszeressen?

Figyelt kérdés

1 éve vagyok együtt a párommal,de a lányával csak most ismerkedtem meg,pár hónapja.

A lány 11 éves,okos,de engem nem nagyon kedvel...

Múltkor pl. mentünk az étterembe és a kislány megkérdezi a páromtól,hogy nekem muszáj-e mennem meg hogy én miért vagyok mindig itthon,amikor Ő is itt van.

Az anyukája rengeteget szokott szidni otthon(a kislány előtt is),mert a volt férjével még együtt voltak,amikor én elkezdtem a férfival randizni...

A nő gyűlöl engem,nem is köszön,régebben még leveleket is hagyott a postaládánkban,névtelenül,persze.

Nem tudom,hogy miket mondhat rólam a lánynak,mert a lány olyanokat mond nekem,hogy ha idősebb leszek,akkor az apukája úgy is dobni fog egy fiatalabbért,meg hogy én csak a pénze miatt vagyok az apjával...Biztos,hogy otthon hallja ezeket,mert máshol nem nagyon mondanának ilyet neki.

Ha próbálok vele beszélgetni,akkor azt mondja,hogy most fáradt,majd máskor vagy elkezd zenét hallgatni.


Mit tegyek?


21n


2011. jún. 13. 14:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
79%

Úristen, 21 éves vagy?!


Nem csodálom, hogy nem szeret. Konkrétan a csaj nővére lehetnél....

2011. jún. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem ne erőltesd semmiképp! Hagyj neki időt, hogy elfogadjon, "nem járj a nyakára"!

És nézd meg az Édesek és mostohák című filmet. :)

2011. jún. 13. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon fiatal vagy, ráadásul az ő szemében mindenképpen te vagy az oka, hogy tönkrement az élete, hiszen egy gyereknek a szülei válása konkrétan ezt jelenti. Az, hogy az anyja ellened hangolja a nőt minősíti, de még jobban megnehezíti a jó kapcsolat kialakítását.

Egyébként elvált szülők gyerekeként mondom neked, hogy nem kell, hogy szeressétek egymást, csak a tiszteletet adjátok meg a másiknak. Ezt a 11 éves gyereknek épp olyan joga van elvárni, mint neked. Az apja segítsen a helyzetben, magyarázza meg a gyereknek, hogy nélküled is válás lett volna.

2011. jún. 13. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Nem akarok bántó lenni,de mégis mit vársz?Ha a kislány helyében lennél,te talán másképpen viselkednél??? Abban,hogy a szülei szétmentek nyilván te is szerepet játszottál.Az nem mentség,hogy nem volt már igazi a kapcsolatuk,mivel hullámvölgyek mindenhol adódnak és ezen az érintett felek keresztül tudnak lendülni.Az én édesapám életébe is belecsöppent egy nő,pont mikor anyuval hullámvölgyben voltak.Apu befolyásolható volt ,elköltözött a nőhöz.Én 9 év alatt 2 x találkoztam a nővel,elfogadtam apu döntését,de a nő nem érdekel.
2011. jún. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

" Az apja segítsen a helyzetben, magyarázza meg a gyereknek, hogy nélküled is válás lett volna."


Ami egyáltalán nem biztos. Persze, akár füllenthet is a gyereknek, de ezt egy gyerek jobban érzi mint egy felnőtt.


A kérdezőnek: Természetesen otthon hallja ezeket, de nincs mit csodálkozni ha már akkor elkezdtél vele 'randizgatni' mikor még együtt volt a család.

Sok mindent megtehetsz ebben a helyzetben, de azt nem hogy fújsz a volt feleségre, nagyobb toleranciát neki és akkor talán idővel müködni fog a dolog.

A gyermekkel pedig hagyd hogy menjen magától a dolog, ne eröltess semmit, mert csak kárt okozol.

2011. jún. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
73%
A kislany tudja az igazat, es csak hangosan gondolkodik. Nem mond olyan hulyeseget. Mibol gondolod hogy egy kicsit kell hogy megszeressen?
2011. jún. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Semmit. Ne eröltesd magad a kislányra, úgy is te leszel/vagy/voltál a bűnbak mindenben.

Esetleg 10 év múlva másként fogja látni a dolgokat, de addig hagyjad.

Ha lehet, hagyd az apukájával kettesben, néha-néha szervezzetek közös programot, de csak akkor,ha ő is akarja.

Érthető azok után, hogy szétment a családja, hogy nem igazán kedvel téged. És az anyukája sem...


Üdv!

2011. jún. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 9 éves koromban váltak el a szüleim egy huszonegynéhány éves lányka miatt. Anyukám a ránk való tekintettel nem akarta ellenünk hangolni se apát se a feleségét, bár meglehetősen gyűlölte a nőt, mivel ő viszont ezerrel azon volt, hogy elmarja tőlünk az apánkat. Persze esetedben nem ez van, de én úgyis pontosan tudtam, hogy mi a nagy helyzet, hogy senki nem mondott semmi csúnyát a másikra. Attól még, hogy gyerek voltam, nem voltam hülye. Valszeg az anyja nélkül is tudná, hogy mi a helyzet.

A másik, hogy ne érezd szükségét, hogy barátkozzatok. Én például kifejezetten hálás lettem volna, ha nem kell azzal a nővel smúzolni, csak mindenki tudomásul veszi, hogy van egy ilyen szitu és kész.

20L

2011. jún. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
57%
hány éves a pasid?
2011. jún. 13. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
79%
Ne erőltesd. Egyrészt 21 vagy, alig idősebb nála. Másrészt még akkor kezdtél el kavarni apucival mikor anyucival együtt voltak. Még szép, hogy szúrja a kislány szemét, egy 11 éves is levágja már nem kell neki ezt elmagyarázni. De valószínű, hogy az anyuka is szid ami jogos, bár nem a gyereknek kéne mondania.
2011. jún. 13. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!