Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sátorozás vagy lakókocsi első...

Sátorozás vagy lakókocsi első nyaraláskor?

Figyelt kérdés

Barátommal sátorozni mennénk külföldre. egyikőnk sem volt még sátorozni, de én sztem írtó jó buli, ő viszont aggódik mit fogunk enni(itthon jól főzök), mi van ha beázunk, stb...

Az emberek nem mennének sátorozni, ha nem lenne jó. Konkrét előnyöket tudtok mondani, mivel győzzem meg, hogy nincs mitől tartania?


2011. jún. 14. 19:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
23%
Én voltam már sátorozni nem egyszer. Csak azért nem mondom, hogy nem mennék mégegyszer mert nem vagyok kényes. De kb borzasztó volt. Este majd'meg fagytam pedig nyár volt. Meg is fáztam. És kemény, és kényelmetlen. A kaja viszont a legkevesebb. Vagy visztek, vagy vesztek. 21/L
2011. jún. 14. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
23%
Amúgy az emberek nem azért sátoroznak mert annyira jó, hanem mert nincs szállásra pénzük, vagy pedig muszáj mert nincs más választásuk (mint pl a fesztiválokon).
2011. jún. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
23%

én megértem a barátod


múltkor mi is láttunk tök jó áron sátrat és minden hozzávalót


aztán gyorsan el is vetettük az ötletet,nekem felfázbna a vesém,a gyógyszer drágább lenne mint 1 hét 5csillagos szállodában

és bemásznak a pókok,bogarak,kényelmetlen,fujj


vannak olcsó szállások,inkább azt

2011. jún. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%

Mi is első nyaralásunkon sátorozni voltunk.

Bográcsban főztünk (paprikás krumpli, gulyás leves, lecsó, csirke paprikás stb), nyárson sütöttünk (hagyma, bacon, kenyér szalonna, kolbász, krumpli). Vittünk konzerves májkrémeket, szendvicskrémeket... A kaja miatt ne aggódjatok.


Szerintem a beázástól se kell tartani hiszen a sátorra rá kell húzni egy ilyen védő fóliát aminek nem tudom a pontos nevét, de megvéd az esőtől. Mi nagyon élveztük, nagyon nagy buli volt. :) Viszont a fürdéssel voltak problémák az elején. Később már esténként bográcsban melegítettük a vizet a fürdéshez, és még ezzel se volt probléma. Melegvizes zuhany volt. :)

2011. jún. 14. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
79%

ma 19:34 vagyok


Nekünk nem volt kényelmetlen, felfújható matracon aludtunk;


[link]


Éjjel melegítő alsóba, pólóba, pulcsiba aludtunk. Egy pokróccal és egy sima takaróval takaróztunk. Amikor fáztunk akkor összebújtunk. :) Szóval nekem semmilyen negatív tapasztalatom nincs ezzel kapcsolatban. Pénzük lett volna szállásra, de szerettük volna ezt is kipróbálni. Idén is megyünk, már alig várom. :)

2011. jún. 14. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
76%

Én pedig kisgyermekkorom óta sátorozom, és szerintem nagyon jó buli.

Külön hangulata van, és nagyon sok élmény ér, amikre későb nevetve fogsz elviselni.


A beázásra kell legjobban odafigyelni.

Két rétegű sátor kell, vagy olyan, ami biztos nem ázik be, mert van rajta egy olyan réteg.

De ha mégsem vagytok biztosak a vízállóságában, szerkesszetek fölé kocsiletakaró ponyvából egy második réteget.

Fontos, hogy a két réteg ne érjen egymáshoz, illetve hogy az egyrétegűnél, a cuccok ne érjenek a sátorhoz.(Mert ott akkor beázhat). Így 90%-hogy nem fogtok nagyon beázni. Egy kisebb beázás, mikor csak egy helyen lesz nedves mondjuk valami az ne olyan vészes.

25 év sátorozás alatt nekünk csak egy kisebb beázásunk volt.


Egyébként a beázásnál észrevennéd rögtön, hogy vizes leszel, így nem áznál azért el.


A hidegről meg annyit, hogy én azt tapasztaltam, hogy ugyanolyan hőmérsékleten, épp a fűtetlen kő, vagy faházban fáztunk jobban, mert a sátrat jobban be lehet lehellni.


Inkább a meleg a problémásabb, a nagy nyári melegbe olyan meleg van bent, hogy szinte fullaszt a levegő.


A bogaraktól meg igazán nem kell félni.


Én szeretek sátorozni, de nem biztos, hogy neked is bejönne.


Az tény hogy vannak kényelmetlen dolgok, pl. ha eső után megmerülsz a sárban, mikor kilépsz a sátorból. De ez hozzá tartozik.

2011. jún. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az elviselni emlékezni akart volna lenni.
2011. jún. 14. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
76%
Első vagyok. Nekem az is hozzátartozik, hogy mi kb egy 3-4 ezer forintos sátorral voltunk.
2011. jún. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
50%
Én nem tudom milyen sátorral mentünk, nem volt valami hű de jó, a szomszédtól kértük kölcsön, a lényeg az volt, hogy 2 személyes legyen. :D
2011. jún. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A sátrazás jó,de maximum 2-3 napig buli,utána már kényelmetlen,hideg,nomád és az ember másra sem vágyik mint egy normális ágyra :D

Nekem a kedvencem a kis faházak,apartmanok.Ezek kényelmesek,de önellátók,más a hangulata mint egy szállodának (az is jó egyébként) vagy egy sátrazásnak (ami szintén jó) ,és kevésbé nomád:D:D

2011. jún. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!