Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennék is meg nem is, tanácsta...

Mennék is meg nem is, tanácstalan vagyok. Mit tennétek?

Figyelt kérdés

A férjemmel 3 éve házasodtunk össze, jött a gazdasági válság, és csak tengődünk azóta. Egyik rokonom üres lakásában élünk, így csak rezsit fizetünk. A férjemnek 2 éve csak alkalmi munkái vannak néha napján, pedig mindent elvállalna. Az én állásom biztos, bár 93 000 keresek, úgy, hogy a diplomámmal helyezkedtem el.


A férjem már egy éve hajtogatja, hogy menjünk külföldre, de én félek belevágni. Tudom, hogy ki kell mennünk, mert itt sose jutunk semmire, de az a problémám, hogy bármilyen kicsit is keresek,imádom a hivatásom, és szeretnék még 1-2 évig ezzel foglalkozni. Meg félek, hogy mi lesz, ha nem találunk kint tartós munkát, haza kell jönnünk, és akkor végképp végünk, mert itt utána nem fogok én sem munkát találni. A másik probléma az, hogy a férjem külföldi állampolgár, és csak akkor kap vízumot, ha nekem már van az adott országba munkahelyem. Egyedül nem mehet ki előre. Nem tudom mit tegyek. Tudom, hogy valószínűleg menni kellene, de valamiért még sem akarok...


2011. jún. 14. 22:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én mennék.. kockáztass:)
2011. jún. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A diplomáddal nem tudsz külföldön elhelyezkedni? Eleve többet keresnél, mintha kimennél gyári munkásnak vagy szobalánynak, vagy mit tudom én még minek szoktak kimenni. És akkor foglalkozhatnál továbbra is azzal, amit szeretsz. Nézz utána, hogy a célországban milyen feltételekkel dolgozhatsz a szakmádban, aztán próba szerencse, küldj el pár helyre önéletrajzokat, nézd meg, mit reagálnak rá.
2011. jún. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nehéz ennyi info alapján bármit is tanácsolni.De ha haszontalannak érzi magát,arra komolyan rámehet a házasságotok. nem szabad, hogy ffiként ne kapjon egy lehetőséget.Nem tudnál fizetés nélküli szabira menni? akár 3 hóra? Addigra legalizálnád az ő helyzetét, és ha ott munkát kap, te eldöntheted, végleg feladod-e az állásodat-esetleg kérsz még fél évet.
2011. jún. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
2011. jún. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Tanár vagyok, tehát a diplomám külföldön semmit se ér. Ha külföldön nem lesz tartós állásom, itthon másik tanári állást nem találok. A munkát se illene otthagynom tanév közben, mert nem nagyon akadna másik tanár, kiszúrnék a kollégákkal és a gyerekekkel is. Meg egy kicsit szeretnék még tanítani, mert imádom. Ehhez jön még az is, hogy a suli nagyon rendes volt, mert még utolsó évesként vettek fel, és azóta náluk vagyok. Most is engem tartottak meg, ilyen szakos, régebben itt tanító kollégát épp most küldenek el. Nem érezném fair-nek itt hagyni őket, de a pénz nagy úr. Nagy rossz.
2011. jún. 14. 22:22
 6/12 A kérdező kommentje:

22:16

Nem is kell két haza, egy kellene, ahol a drága politikusok gondoskodnak rólad, nem sanyargatnak. És nem kell elmenned azért, hogy megélhess.

2011. jún. 14. 22:24
 7/12 anonim ***** válasza:
Ja, így már értem... Hát tanárként tényleg nem könnyű. De azért tudtommal nem is lehetetlen. Bár persze te gondolom jobban tudod, hogy mit lehet, mit nem, de ha "végzettség nélkül" mész ki külföldre dolgozni, hát akkor végül is lehet, hogy többet fogsz keresni, de nem olyan sokkal, hogy annyival jobb legyen. Ha még egy-két évig tanítani szeretnél, akkor esetleg mellette próbálj valami szakmát tanulni, amivel kint is tudnál dolgozni. Akkor már jobban megérné a dolog.
2011. jún. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, nyári szünet van. Legalább is erre utal hogy mindenhol évzáró van. Pl. az általánosban. A gimiben leérettségiztek. Nem értem, mi akadályoz meg, hogy kimenj 2 hétre.pl.érdeklődni.
2011. jún. 14. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

22:24, kérdező.


Nem kell elmenni.

A szüleim is ebben az országban tanítottak közel 40 évet. Régen se volt jobb a helyzet, most sem leányálom, de szerényen meg lehet élni.

Az mindenképp tiszteletreméltó, ahogy a hivatásodról beszélsz.

Dönts úgy, hogy ne bánd meg később.

2011. jún. 14. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Persze nyári szünet van, de hiába a kb egy hónap szabadság, sajnos nincs pénzem, hogy akár 2 hétre is kimenjek.


A fizetésből el tudnánk éldegélni, ha a férjemnek is lenne munkája, de semmi esély rá. Meg azért egy saját kis lakást csak szeretnék, de erre ebben a helyzetben semmi kilátás. Én csak arra vágynék, hogy a számlák és a kaja kifizetés után maradna egy kis pénzem, hogy a kínaiban 3000 ft-ért eladó vacak farmerért sem kelljen spórolni valamin. Meg esetleg egy hét nyaralásra eljussunk, nem lenne fontos minden évben.

2011. jún. 15. 06:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!