Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennék is meg nem is, tanácsta...

Mennék is meg nem is, tanácstalan vagyok. Mit tennétek?

Figyelt kérdés

A férjemmel 3 éve házasodtunk össze, jött a gazdasági válság, és csak tengődünk azóta. Egyik rokonom üres lakásában élünk, így csak rezsit fizetünk. A férjemnek 2 éve csak alkalmi munkái vannak néha napján, pedig mindent elvállalna. Az én állásom biztos, bár 93 000 keresek, úgy, hogy a diplomámmal helyezkedtem el.


A férjem már egy éve hajtogatja, hogy menjünk külföldre, de én félek belevágni. Tudom, hogy ki kell mennünk, mert itt sose jutunk semmire, de az a problémám, hogy bármilyen kicsit is keresek,imádom a hivatásom, és szeretnék még 1-2 évig ezzel foglalkozni. Meg félek, hogy mi lesz, ha nem találunk kint tartós munkát, haza kell jönnünk, és akkor végképp végünk, mert itt utána nem fogok én sem munkát találni. A másik probléma az, hogy a férjem külföldi állampolgár, és csak akkor kap vízumot, ha nekem már van az adott országba munkahelyem. Egyedül nem mehet ki előre. Nem tudom mit tegyek. Tudom, hogy valószínűleg menni kellene, de valamiért még sem akarok...


2011. jún. 14. 22:10
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Megértelek, én is hasonló helyzetben vagyok, ami az anyagiakat illeti. Én mindenképp külföldre megyek, csak még egyelőre tanulom a szakmámat. De nem sok esély van rá, hogy itthon állást kapjak vele, vagy ha kapok is, kb. 70-80 ezer forint körül lehet vele keresni. Kint meg több, mint a tízszeresét. Hát nagyon nem mindegy. Nekem szerencsém van, a célország nyelvét jól beszélem, a diplomámat ott is elfogadják, a két ország követelményei között nincs túl nagy differencia az adott szakmában, szóval engem nem igazán tart vissza semmi.

Különben a szüleim gyógypedagógusok, anyukám nézegette, hogy Angliában ő mennyit keresne. Csak hát ugye ő sem tudna kimenni, nem is beszél angolul, meg azért majdnem ötven évesen ő már nem hagyna itt mindent. De mindig mondogatja, hogy teljesen megérti, hogy én kimegyek, ha fiatal lenne, ő sem maradna itt.

2011. jún. 15. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Megkérdezhetem, te minek tanulsz? ÉS hová szeretnél kimenni?

Mi Angliával szemezünk, mivel angolul majdnem anyanyelvi szinten beszélünk. Csak ugye az én végzettségem ott nem sokat ér. De mondjuk ez nem számít, mert szívesen tanulok, ha odakerül a sor.

2011. jún. 15. 18:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!