Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Keresnem kell munkát mert ez...

Keresnem kell munkát mert ez így nem megy. Egyedül vagyunk, így sosem lesz életünk?

Figyelt kérdés

Anyu egyedül nevel minket,szinte alig van pénzünk. Szűkösen jövünk ki mindig hónap végére,kaja alig van itthon. Ruhát nem is tudunk venni,volt hogy a tesóm kinőtt cipőben járt suliba. Csekkeket mindig arrébb toljuk,és csak nő az adósság. Ha valaki beteg a családban,gyógyszert nem tudunk venni. Ha táborozik pl.tesóm osztálya,ő nem tud menni. Anyu egész nap dolgozik (a fizetése még így sem elég). Érettségivel nem talál normálisan fizető munkát,főleg hogy már 30-40 év közötti.


16 éves vagyok,elvileg mehetnék tescoba,mekibe dolgozni 6-8 órát suli idő alatt nem? Mellette délutáni suliba járnék (ahogy anyu is ezt tette régen). Lehetséges így? Anyunak már felhoztam ezt a témát,s nem akarja hogy dolgozó diák legyen belőlem,de észre kell vennie hogy más lehetőség nincs.


2011. jún. 15. 18:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Van valami rendes tanárod? Osztályfőnök pl? Kérdezd meg tőle, van-e valami ösztöndíj v. egyéb támogatás, amit igényelhetsz/megpályázhatsz.
2011. jún. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Egy rendes tanárom sincs :) Már rég kértem volna segítséget az ofőmtől ha normális lenne.
2011. jún. 15. 18:41
 3/14 anonim ***** válasza:
75%

Talán nem látod a különbséget, de manj dolgozni suli UTÁN. Reggel ugyanis jobban fog az agyad, ha akkor suliban vagy és figyelsz, megragad az anyag. az általad leírt munkákat délután is tudod végezni. Így ugyanoda jössz ki anyagilag, csak jobban haladsz a tanulással.

Ha anyukád nagyon nem akarja engedni, akkor csak heti egy-két napot vállalj négy órában, az majdnem olyan, mintha különórára járnál. És az a pénz is sokat számít.

Egyébként nincs szükséged szülői engedélyre, hogy dolgozhass, viszont mindenképpen hallgasd meg, ait anyukád mond. Mert abban nagyon igaza van, hogy ezek az adósságok, amikből pár év alatt ki lehet lábalni, nem érnek annyit, hogy esetleg elszúrd miattuk az életed.

2011. jún. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
75%

Teljesen jó a gondolkodásod, felfogásod.

Suli mellett tudsz dolgozni pl. mekiben is napi 4 órát.

De nem kötelező mindennap.

Anyud valószínüleg egyedül szeretné a problémát megoldani, de befogja látni, hogy ez sajnos így nem megy. Neki a legfontosabb az, hogy ti tanuljatok rendesen.

Jelentkezz diákszövetkezetekben, Mekibe szinte mindig keresnek embereket. Nyárra szerintem simán bevállalhatod és anyudnak se lesz kifogása.

Kössetek kompromisszumot! :]]

2011. jún. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
89%

Választ nem tudok, de minden elismerésem a tiéd, hogy 16 évesen részt akarsz vállalni a családfenntartásban.

Naponta irkálnak ide olyan fiatalok, akiknek a legnagyobb gondjuk, hogy hogyan pumpolhatnák a szüleiket, és hogyan menekülhetnének el mielőbb ebből a szörnyű országból.

Szóval mély meghajlás előtted...


(40/F)

2011. jún. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
75%
Én diákszövetkezeten keresztül dolgoztam tescoba éjjeli árufeltőltőként ( mert az kicsit többet fizet és kevesebb a customer) dehát azt nem ajánlom, mármint igy suli mellett, én hétvégenként dolgoztam. Ajánlom inkább, hogyha jársz elitebb környéken, szórólapozz takarítás címén 1000ft/óráért. Dobd be postaládákba.
2011. jún. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem nagyon bölcsen és nagylelkűen gondolkodsz. Most mindenki azzal fog jönni, h tanulj, mert csak úgy érsz el valamit. Én viszont azt mondom, h dolgozz és szabadidődben tanulj, mert akkor több mindent érsz el. Én Nagy-Britanniában élek és azt látom, h itt bevett szokás, h 16 évesen otthagyják az iskolát, elmennek főállásba, mellette meg megszereznek egy képesítést. Senki nem rokkant még bele ebbe. A páromnak is így lett főiskolai végzettsége, pedig volt, h heti 40-50 órát is dolgozott egy áruházban. Remélem, h meg tudod fűzni anyukádat, mert szerintem nem egy rossz dolog.

Én már sajnálom, h 23 éves koromig tanultam és csak kicsit dolgoztam azalatt.

2011. jún. 15. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a biztatást! Megpróbálom megbeszélni anyuval a munkát,legalább hogy suli mellett dolgozhassak. Barátnőm dolgozott már suli mellet heti 20 órát mekiben,kibírta.

És igen,anyu sajnos olyan hogy egyedül akarja eltartani a családot,ami csak kisebb-nagyobb kudarccal sikerül.


Elmentem kb. 2 héttel ezelőtt egy diákszövetkezethez hogy szeretnék szeptembertől dolgozni suli mellett,mondták hogy nincs hely,telítve vannak. Adataimat elkérték,azt is mondták hogy majd hívnak ha lesz valami,de nyárra ne is reménykedjek hogy kapok munkát!:( Hát próbálkozok még..


Még várom a válaszokat,tapasztalatokat,és köszönöm az eddigieket is!

2011. jún. 15. 18:53
 9/14 anonim ***** válasza:
Tiszteletre melto felnotes gondolkodasod van,sajnos nem Magyar orszagon elek .en is Nagy -Britanniabol irok.tudom hogy ezzel most nem sokat segitek.de en tudnak neked melot.bebi sitert keresek eppen .a kislanyom melle.de te sajnos tul fiatal vagy es hat ott a suli is.de nagyon remelem hogy helyre jottok,es okosan dontesz.
2011. jún. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

A heti 20 óra pl. mekiben szerintem vállalható, végülis ha csak 5 napra számolom, az napi 4 óra.

De a nappali középiskolát ha lehet ne hagyd ott, estin/levelezőn annyira nem jó ám.

Én főállás mellett csinálom az egyetemet, nem éppen pihentető párosítás, főleg így vizsgaidőszakban.


Mást nem nagyon tudnék hozzáfűzni, kitartást kívánok neked.


25F

2011. jún. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!