Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy menthetném meg a kapcsola...

Hogy menthetném meg a kapcsolatunkat?

Figyelt kérdés
150 ezer forinttal többet keresek a páromnál. ez komoly problémát jelent, mert ezt nehezen fogadja el.. zavarja, hogy férfi létére nem ő hoz haza több pénzt..és nem is engedi, hogy anyagilag segítsek rajta viszont az "zavarja" (nem mondja, de érzem) ha költekezek. Semmi sem jó neki..én többet járnék vacsorázni, de nem mehetünk mert neki spórolnia kell, azt pedig nem engedi, hogy én fizessek...Sok vitánk van emiatt.
2011. jún. 15. 23:46
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Sértett büszkeségre nincs tapasz.


Ha nem tudjátok ezt megbeszélni (próbáltad?), akkor nem lesz rá megoldás.

Önbizalom hiány is van ebben a dologban sajna.


Én pl szintén kevesebbet keresek mint az asszony (kb 30ezerrel) de különösképp az se zavarna, ha 1 millióval keresne többet.

2011. jún. 15. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy kapcsolatom azért ment tönkre, mert a srác nem tudta elfogadni, hogy főiskolára járok, ő meg szakmunkást végzett.

Igenám, de nekem olyan családi hátterem van, hogy "ha nincs diplomád, nem vagy ember", apámnak öt, anyámnak három van. Mindenben támogattak, hogy meglegyen.

Viszont neki rosszabbak voltak a körülményei, így korán dolgoznia kellett. De mindig is csodáltam, hogy milyen munkabírása van, én szó szerint a felétől kidőltem volna.

Arról meg egyikünk se tehetett, hogy hol dobta le a gólya.

Egyszóval én felnéztem rá, hogy honnan indult és hova jutott, mert nekem könnyű volt, hogy a fenekem alá toltak mindent.

Őt viszont zavarta, hogy képzettebb leszek nála és lelépett.

Halál komolyan mondom, akkoriban azon keseregtem, hogy miért nem vagyok kicsit butább.



Aztán találkoztam a férjemmel, akinek szinte hajszálpontosan hasonló életútja volt, mint a fent említett srácnak. de!! ő büszke volt, hogy diplomám lesz, sőt, közel 40 évesen beirakozott egyetemre (érettségit munka mellett, 28 évesen szerezte meg).

Mondta, hogy ha valaha én keresnék többet, akkor ő csak örülne, hogy több pénzünk van (jelenleg ő sokkal jobban keres). Tőlem nem sajnálja, de ha épp nincs a kártyáján pénz, simán leszalad az enyémmel vásárolni. Így nincs enyém-tiéd, én beledobom a közösbe az összes pénzemet, aztán kiveszek belőle, amennyi éppen kell.

Pl. ami helyzeti előnyöm, hogy jó nyelvérzékem van és könnyen, gyorsan tanulok nyelveket. Emiatt sok külföldi utazásra van lehetőségem, sok a külföldi barát.

Ő nem beszél nyelveket, de nem rám fújt, hanem szépen leültetett, hogy tanítsam meg angolul. Még alig kezdte el, de utána héberül akar megtanulni.

És ez nagyon tetszik, hogy nem magát alacsonyítja le, hanem kihívásnak, új feladatnak veszi és lelkesen csinálja.

Én meg késő huszonévesen tőle tanultam meg főzni, mert az egyik végzettsége szakács, nekem meg a zacskós leves jelentette a gasztronómia csúcsát addig. Most épp autót szerelni tanít, mert olyan végzettsége van, én meg hülye vagyok hozzá.

2011. jún. 16. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy ő titkon gyűjt valamire, vágyik valamire(pl autó, bútorok, másik ház, lakás, stb...) és azt látja, Téged a pénz nem érdekel, szórnád mindenfélére.

Én is ilyen vagyok, hogy nagyon megnézem, mi mennyibe kerül, és mit kapok érte. Sajna manapság iparággá fejlődött a pénzzel rendelkezők lehúzása, lehet, a párod is ezt látja. Ez bosszantó tényleg.

Meg ebben az országban elég érdekes módon alakulnaka fizetések, emlékszem anno, Svájcban egy kétkezi munkás, aki az út mellett törte az utat, szinte 5x többet keresett, mint akár egy bankár. Miért? Mert ők úgy érezték, gondolták teljesen jogosan, hogy az egészség tönkretételét a munkáért nem lehet kellőképp megfizetni.

2011. jún. 16. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!