Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hazugság és hazugság között...

Hazugság és hazugság között van különbség?

Figyelt kérdés
Úgy értem a jó szándékú "hazugság", ami megbocsájtható simán, és egy rosszindulatú hazugság, pl. egy megcsalás között? Vagy bármi más hazugság, a lényeg, hogy rosszat akarsz az illetőnek?
2011. jún. 16. 12:07
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:

Pl. én meg akartam felelni a barátomnak (bizonytalan vagyok magammal kapcsolatban, nem tudom elhinni hogy szerethető vagyok, kisebb nagyobb önbizalomhiányban "szenvedek"), ezért mindig tanácsokat kértem mástól, hogy ilyen olyan helyzetben mit csináljak.. vagyis nem mindig azt tettem, csináltam amit tettem volna legszívesebben. De csak jót akartam, hogy ne veszítsem el őt.


Becsaptam őt szerintetek?

2011. jún. 16. 12:44
 12/28 anonim ***** válasza:
0%

"Másmilyen hazugság, ha a férj megdicséri a felesége süteményét, még ha nem is a legfinomabb, mert örömet akar neki okozni, és más, ha becsapja, hogy minden rendben, pedig titokban a kolléganőjét húzogatja. Legalábbis én első esetben nem lennék mérges a páromra, sőt meghatna, hogy inkább bezabálja a szutyok sütimet, hogy örömet okozzon"


Én pl. haragudnék, hogy nem képes megmondani, hogy sz*r az a nyomorul sütemény, ergo nem tudok rajta javítani, a képembe hazudja, hogy finom, és ha rájövök még rosszul is érzem magam, hogy miattam ette meg azt a borzalmat! Nemár! Az is zavarna, hogy nem tart annyira normális lénynek, hogy megmondja az igazat egy sütiről. Még egy sütiről sem lehet?! Akkor mi van még?!

2011. jún. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%
Ha a füllentéseket, kegyes hazugságokat is annak vesszük, akkor sztem azért bizonyos esetekben a sima füllentésből, ha jót akarsz a másiknak, semmi baj nem származik... pl. ha elmész szülinapi ajéndékot venni anyukádnak, és előtte rákérdez, hogy hova mész, és mondasz vmi random helyet, az azért nem ugyanaz, mintha vki megcsalja a mmásikat pl, aztán letagadja.
2011. jún. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:

Ennek mi köze a hazugsághoz?


Amúgy itt több fogalom is bele lett keverve a hazugság témakörébe. Diplomácia például.

Mi van, ha valaki nem mond ki/el valamit?


Mi van akkor, ha kérvényt kell írni egyetemen/hivatalban, hogy egy komoly ügyben előrébb juss?

Én bizony amikor vizsgaidőpontot kellett kiíratni, beleírtam a kérvénybe, hogy az éhhalál szélén állok, nem tudom fizetni a sulit (dehogynem), a munkahelyemről meg kirúgnak, ha nincs meg határidőre a diplomám (vállalkozó vagyok, magamat nem rúgom ki). Sőt, már sírtam is a dékánnak.

Megkaptam a plusz vizsgaidőpontot. Ha őszinte vagyok, egy évvel el lennék csúszva, mert a ráépülések miatt automatikusan tolódott volna még öt másik vizsgám.

Ilyenkor is érdemes őszintének lenni? Ezzel kit bántok meg? A dékán ezen fog álmatlan éjszakáin rágódni, hogy mi van, ha nem mondtam neki igazat?

2011. jún. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:

"mindig tanácsokat kértem mástól, hogy ilyen olyan helyzetben mit csináljak.. vagyis nem mindig azt tettem, csináltam amit tettem volna legszívesebben."


Nem önmagad adtad. Bizonyos szinten hazugság. Kb. annyira, mint mikor egy férfi udvarol egy nőnek, előadja magát olyannak, amilyen soha nem volt és nem is lesz, aztán csak pislog, mikor a nő kiadja az útját, mert valójában nem az az ember, akinek megismerte.

2011. jún. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
Én írtam a sütis példát. Érdekes a reakciótok, ezek szerint csak én szoktam mindig másképp csinálni ugyanazt a sütit :D Sosem lett még két ugyanolyan. Volt olyan, hogy picit több sütőport tettem bele vagy picit jobban megégett, mint kellett volna, és én éreztem benne, de a párom jóízűen megette. Nem tudtam eldönteni, hogy csak tetteti, hogy ízlik neki, vagy nem akar megbántani. Mindenesetre nem haragudtam meg rá, hiszen nincs két ugyanolyan sütim :D Nálunk nincs olyan, hogy szex-elvonás, a "durci" is csak akkor következik be, ha csúnyábban szól, mint kellene, de kb. 10 perc alatt kiengesztel.
2011. jún. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:
Azért ő tudta hogy nincs sok önbizalmam, és hogy fiúk terén hogy is mondjam... 0 tapasztalat. Mindig tudta mikor vagyok igazán ÉN és mikor csinálom azt, amit tanácsoltak. Hozzáteszem, hogy nem viselkedési formát tanácsoltak (pl legyek nagymenő, mosolyogjak mindig, mondjak vicceket, stb., hanem cselekedetet (pl. mondjam neki hogy menjen csak el nyugodtan a haverjaival sörözni, kapcsolódjon ki, ilyenek). Nem tudom érthető e. :)
2011. jún. 16. 13:45
 18/28 anonim ***** válasza:
Érthető. Hát, akkor én is hazudni fogok, mert én pl. most tanulom hogy ne legyek hisztisliba :D Remélhetőleg nem hazugság lesz, hanem ez lesz a valódi önmagam :)
2011. jún. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint én hazudtam neki? :/
2011. jún. 16. 17:51
 20/28 anonim ***** válasza:

Nem. Tanácsot megfogadni nem hazugság, hacsak nem ellenkezik a természeteddel teljes mértékben.

De ezt neked kell tudni. Hazugságnak érzed azt amit csinálsz, vagy tanulási folyamatnak?

2011. jún. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!