Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Komolyan nem értem már anyut,...

Komolyan nem értem már anyut, kezdek megőrülni! Segítség?

Figyelt kérdés

Tettem már fel kérdést a családunkkal kapcsolatban.

A helyzet az hogy egyedül nevel engem és a tesóimat anyu,normális munkája nem nagyon van. Az érettségije következő évben lesz meg (régen ő is dolgozott,ott kellett hagynia a sulit) Mindig is sz*r életünk volt,valaki vagy valami mindig tönkretette. Segítségünk nem sok van,csak a mamám (őt is havonta 1x látjuk).

Egy kis panel lakásban lakunk 5-en,már rég kinőttük... sokan vagyunk egy szobában,sok a veszekedés emiatt stb. Nem szeretünk itt lakni.

Kb 2 éve tervezzük azt hogy kertes házba költözünk,csak hát közben elváltak szüleim,nem lett belőle semmi.

Vidéki házra lenne pénzünk ami innen kb 40 km-re lenne,ott laknak mamámék is.


Anyunak többször is felvetettem ezt az ötletet,van hogy lehurrog,van hogy "támogatja".

Én mindig mondom neki hogy Pesten se talál jobb munkát,hiába van több,nem egy harmincas frissen érettségizett nőnek fogják odaadni. 1 éve keresgél,de semmi. Én középiskolás diákként sem találok diákmunkát...


Szerintetek van lehetősége anyunak itt Pesten normális munkát szereznie? Mivel gyerekeket nevelt,így kb 8-9 évig volt otthon... a régi munkahelyét feladta.

Vidéken könnyebb lenne a gyerekekkel? Ott több segítségünk lenne (nem anyagi). Segítsetek... :(


2011. jún. 16. 21:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
75%
Vidéken jobb életetek lenne, mint a fővárosban, egy nyugis környéken meg lehet jól élni, Azért közép dunántúlon vannak olyan munkalehetőségek aminek anyukád megfelelne és szerintem tudná is csinálni. Diák munkából is van folyamatosan lehetőség főleg a nagy árúházakba. Tehát nem reménytelen csak jó helyre kell kerülnötök.
2011. jún. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Igen.vidéken tényleg jobb lenne.ha hajlandó gyárban is dolgozni akkor fejér megyében,Móron.Győr megyében,Győrben stb akad munkahely.és ere felénk egész jó áron vannak eladó hàzak.a miénk (nem reklámozás céljábol csak h értsd.) pl 3 szobás,alápincézett,padlástér beépithető stb.igaz be kell fejezni(pucolás egyéb),de 3,5 millióért adnánk el,tehàt ez azért erre olcsó,de kisebbek vannak még olcsóbban.

Valahogy csak meg tudtok egyezni anyuddal,mert nagyon nehéz eltartani 5 főt ilyen össze-vissza munkával.

Sok sikert!

2011. jún. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Vidéken szerintem még annyira sincs munka mint Pesten! Én is vidéki vagyok és 11 éve járok fel Pestre dolgozni!
2011. jún. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
nah,jó.én vidéki vagyok.és elhúznék innen a búsba....mert semmi nincs ami van is az ablakban....pest vagy dunántúl...alföld fele semmiképpen sem!!
2011. jún. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Igen,sokkal olcsóbbak a házak. Mi is ezt beszéltük anyuval,csak ugye a munka. Az a baj hogy itt Pesten sem talál rendes melót... akkor mi az ami ide köt minket? Se munka,se rokonok se semmi. Kinőttük a lakást,szeretnénk egy kis életteret.


Amúgy Győr meg ilyen helyeken nem gondolkodunk,az már messzebb lenne. Budapest-Szolnok vonalon gondolkodunk inkább.

2011. jún. 16. 21:34
 6/14 anonim ***** válasza:

Nnnakérem.Megértem,hogy nehéz helyzetben vagytok.Én is nyakig ülök a szószban,ezért gőzerővel dolgozok azon,hogy kitörjek.Nagyon fontos az,hogy mindannyian higgadtak legyetek,amikor erről beszéltek.Szépen,lépésről-lépésre lehet haladni ezügyben.Anyukád nem hülye meg semmiféle dilije nincs,csak gondolj bele a helyzetébe.Mindegy,mit éltél meg eddig,meg,hogy Neked mennyire volt sz@r,de soha,soha nem tapasztaltál még akkora terhet,amit a gyermekeit egyedül nevelő szülő a nyakába vesz.Óriási.És ezt meg kell tisztelni.Nehéz dolog ez,ami energiát vesz ki belőle és ezért olyan,amilyen.Ő nem ugrálhat csak úgy ide-oda ahogyan kedve szottyan.

Valószínűleg azért nem juttok egyről a kettőre,mert túl hamar szeretnél pontot tenni a végére.Lassan,megfontoltan kell ezt letárgyalni.Egyáltalán nem biztos,hogy az a kézenfekvő,amit Te akarsz.És,ha elégedetlen vagy a válasszal,akkor kösd föl a gatyát,és tegyél azért,hogy jobb legyen.Meglátod majd,hogy ez nem egyszerű.

Légy üdvözölve a világban!

2011. jún. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

hát ha ez a vágyad, úgy érzed ott jobb életetek lenne, akkor nosza, menj fel expresszre vagy más oldalra ahol állásokat hírdetnek. csinálj anyudnak egy önéletrajzot és küldd el a nevében pár olyan munkára ami tetszene neki vagy ami egyáltalán van.

ha visszajeleznek, mondd meg anyudnak, hogy találtál munkát, költözhettek :)

2011. jún. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Csak előtte ne feledd kiszámolni a városba bejárás költségeit!
2011. jún. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Na igen,az a másik fele hogy neki a bérlet 40 ezer ft! De azt is kiokoskodhatnánk.. ha eddig tudtuk fizetni az apámra kaját,bérletet stb.
2011. jún. 16. 22:16
 10/14 A kérdező kommentje:
De igen utolsó,ez jó ötlet. Volt hogy már mutogattam neki házakat+munkát is néztem neki,kevés sikerrel.
2011. jún. 16. 22:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!