Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Istenlába férjem eléggé...

Istenlába férjem eléggé ijesztő tüneteket produkál. Mintha kezdene megőrülni. Ne nevessetek ki, komolyan aggódom érte. Egyfajta szenvedélybetegség lehet ez nála. Mivel segíthetnék rajta? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Bár mindig pörgősebb ember volt az átlagnál, világ életében reggeltől-estig keményen dolgozott. Pihenés szinte csak az éjszakai alvás volt. Most mégis,Szóval.Elkezdett egy eléggé extrém sportot..a siklóernyőzést,mégpedig a hátimotoros fajtáját.Egyedül, semmi tanfolyam, autodidakta módon.Eddig szép eredményeket ért el.pár hónap alatt gyakorlatilag repülni tud.Ám mióta ez sikerült teljesen más ember lett.Nem érdekli semmi,de komolyan semmi.Sem a gyerekei(korábban imádta őket)sem a munkája(már ott tart,hogy amit eddig felépitett egzisztenciát,most kezd összeomlani)hogy kedv nélkül indul el dolgozni is,pedig tényleg imádta a munkáját(vállalkozó)amikor az idő,vagy más miatt nem tud délután repülni akkor szinte maga alá kerül.depressziósnak tünik,életuntnak...próbálok vele beszélni de nem megy,legalábbis eddig nem sikerült.Ráadásul valamelyik nap kisebb baleset is érte a gépet,hála az égnek neki nem lett baja,de ki tudja mit hibázik el legközelebb?Nagyon aggódom érte!Egyre kevesebb a munkája is, a tartalékainkat kezdjük felélni,mégsem érdekli más csak a repülés.Persze értem én,hogy egy gyerekkori álom beteljesülése ilyen euforikus állapotot idézhet elő,de ez már jóval több annál szerintem.Kérlek benneteket segitsetek!!Hogyan lehetne észhez téríteni?Szerintetek is betegség ez?
2009. szept. 13. 16:14
 1/6 A kérdező kommentje:
egyébként a kora szerintem lényeges.47 éves!Elnézést a fogalmazási hibákért siettem..segitsetek, szakemberek véleményét is szívesen fogadnám.
2009. szept. 13. 16:16
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is szenvedélybetegség, van olyan is, hogy adrenalinfüggőség, és pszichiáter nélkül nem hiszem, hogy ki tud lábalni belőle. Olyan, mint az alkoholizmus, veszélyes, és saját maga nem ismeri fel a betegséget. A rokonokkal, barátokkal folyamatosan próbáljátok rábírni, hogy menjen psziciáterhez, hátha a sok noszogatás hatására esetleg rááll. Én még még azt is mondanám neki, hogy ha nem tartja magát betegnek, akkor semmi rizikója nincs, hogy elmenjen orvoshoz, hiszen akkor még papírja is lenne róla, de titeket megnyugtatna. Ha már egyszer sikerül egy jó orvoshoz elcipelni, akkor a folytatás már az orvos dolga. Gondolom, hogy valamitől menekül, a hétköznapi életben nem tudja magát kiteljesíteni. De ha sehogy nem sikerül orvoshoz juttatni, akkor legalább szakszerű oktatásra kéne elküldeni, hogy az életveszélyes helyzetek kezelését megtanítsák neki.
2009. szept. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Azt gondolom, ez már valóban egy betegség, hiszen minden más - amit régebben szeretett - rovására is ezt műveli. Nem hinném, hogy el lehetne tiltani tőle. Megoldásnak azt tartanám, ha sikerülne e sporton belüli munkát végeznie. Így a munkája a hobbyja is lenne egyuttal. Esetleg vállalkozói formációban is. És persze kössön egy komoly balesetbiztositást minden eshetőségre felkészülve.
2009. szept. 13. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kapuzárási pánik lehet. Érdemes lenne elmenni pszichologushoz. Talán tud segíteni.
2009. szept. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kéne "autodidakta módon" tanulnia siklóernyőzni... persze, hogy az alapokra ráérez, de kihagy olyan dolgokat, mint pl. mi a teendő, ha összecsuklik az ernyő, amit tanfolyamon tanítanak, és amire nem érezhet rá...
2009. okt. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mi történt azóta az ürgével? :D
2022. jan. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!