Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apám kezd megörülni, nem...

Apám kezd megörülni, nem akarom végig nézni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Édesapám apja,vagyis az én nagyapám is vénségére megbolondult,a mamát bántotta,főleg szóval,meg kikészült az idegrendszere,voltak hülye dolgai.pl.éjszaka 2-kor felkeltette a családot,hogy pakolják át a szobát,meg kutya táljából etette apáékat.Lényegtelen.Most hogy öregszik apám,kezd ő is meghülyülni.Engem leginkább az zavar,hogy anyámat ez kezdi kikészíteni idegileg.Én ezt nem akarom végig nézni.Fél év múlva leszek 18.Addig nem költözhetek el,de nem is akarok lelépni.Viszont végig nézni se akarom.Amúgy annyira nem durva a helyzet,csak kezdetleges még.Szeretném megoldani valahogy,de nem tudom,hogy hogyan.

17/L


2011. szept. 20. 18:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

van munkahelye? iszik? nem kötelező neki is megőrülni, mert a családban volt már ilyen. Mit szeret csinálni?

és van-e ideje azt csinálni? olvasni szokott? Tud-e néha egyedül lenni, pihenni, vagy mindig haptákba kell lennie?

Tudsz néha beszélgetni, lazán, barátságosan vele? mi bánjta a lelkét?

2011. szept. 20. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Persze van munkahelye,nem iszik,csak hétvégenként,akkor se sokat.A munkahelye nem a legjobb,a kollégái eléggé kikészítik őt.Szabadideje nincs túl sok sajnos,kikapcsólodni se szokott,neki az a kikapcsolódás,ha itthon van,zenét hallgat,tv-zik.Kb.ennyi.Hát a beszélgetések eléggé hiányoznak sajnos,de próbálok rajta változtatni.
2011. szept. 20. 18:12
 3/9 anonim ***** válasza:
Ezen a problémán sajnos csak maga apád tud segiteni,ha akar!Eljár orvoshoz,kezelteti magát egészségesen él. Ha ö maga nem látja be hogy beteg és problémái vannak,te sajnos nem sokat tudsz tenni,azon kivül hogy beszélsz vele,hogy orvoshoz menjen.
2011. szept. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Magyarország még mindig itt tart, h egy korban előrébb haladó ember megőrül. NEM, nem megőrül, hanem DEMENCIÁJA lesz. Ezek a tünetek, amiket nagyapádról írtál nagyon egyeznek az általam gondozottakéval.
2011. szept. 20. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ott a pont.
2011. szept. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

a nagypapaval a gond- nem kell neki is utánozni

próbáljátok meg, hogy tudjon pihenni -ha nagyon stresszes a munkhely. És igen - néha csak úgy, lazán beszélgetni, zenét hallgatni együtt - lehet, hogy nincs is semmi baj,csak hogy hiányzik ez.

2011. szept. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Drágám, ezt DEMENCIÁNAK hívják, ami borzalmas állapot, és őszintén sajnálom édesapád, amiért ilyen a lánya, mint te! Én a föld alá süllyednék, ha egyszerűen őrültnek titulálnám őt.


Ja, még mielőtt nekem esnél, pontosan tudom, min mész keresztül, mert nagyapám is Alzheimeres volt. Utálkozás, meg gúnyolódás helyett inkább segíteni kéne apudnak, nem gondolod?


De jobb is, ha elmész, jobban jár vele.

2011. szept. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

előző ne bélyegezd meg az apát, en olvass rá betegségeket - a nagypapáról írta a kórost.

Egy orvos sem mond diagnózist csak hosszú vizsgálat után -itt a fórumozók bezzeg mindent azonnal tudnak, diagnosztizálnak, gyógyszereznek.

2011. szept. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

+"Utálkozás, meg gúnyolódás" -ról nem volt itt szó. segítséget kér egy lány, aki nem érzi jól magát és fél, hogy valami hasonló kezd kialakulni.


Kérdező: nem. Az előzőkben írt gondolataimat gondold át.

2011. szept. 20. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!