Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnénk ez esetben?...

Mit tehetnénk ez esetben? Anyósom és a pénz. (többi lent)

Figyelt kérdés

Szóval, az az igazság, hogy most épül a közös otthonunk a férjemmel. Eddig egy kis panelban laktunk (ami szintén saját volt) de eladtuk, hogy annak az árát is hozzáadhassuk az építkezés költségeihez.

Így ugyebár két lehetőségünk volt, vagy anyukámékhoz költözünk, vagy a párom szüleihez arra a fél évre, mire befejeződik az építkezés.

Anyósom ajánlgatta, hogy költözzünk hozzájuk, ő nagyon szívesen lát. Azt is mondta, hogy tudja, most nagyon szükségünk van minden egyes forintra, így Ő azzal szeretne minket segíteni, hogy válasszunk: vagy a rezsibe fizetünk bele, vagy a mi álljuk a kajánkat teljes mértékben. Ez a két összeg közel ugyan annyi.

Mi azt választottuk, hogy vesszük magunknak a kaját, hisz úgyis mi tudjuk, mit szeretnénk, meg én akkor megfőzök minden nap.

Ez így is ment kb 2 hónapig. Azóta az anyósom rendszerint emlegeti a rezsit, ha épp olyan kedve van. Pl ha összeveszik a férjemmel. Nekem mondja mindig, hogy milyen drága a víz, a villany, de mi nem tudhatjuk, hisz mi csak élünk náluk, mint marci a hevesen. Ilyenkor én mindig mondom neki, hogy akkor belefizetünk a rezsibe is, erre ő : "jajj nem azért mondom, hogy fizessetek, tudom, hogy félre kell raknotok a pénzt"

Ez nagyon rosszul szokott esni, ugyanis Ő ajánlotta fel ezt a lehetőséget, viszont rendszerint az arcunkba is vágja. Ha pedig felajánlom, hogy inkább akkor belefizetünk a rezsibe is, akkor azt nem fogadja el, és még ő van megsértve.

Már azon is gondolkoztam, hogy odaadom neki visszamenőleg az összes havi rezsi felét és legyen vele boldog... csak végre hagyja már abba ezt a viselkedést. Nagyon megalázó, amikor így beszél velem..

Mit tegyek? A férjem csak annyit mond, hogy ne foglalkozzak vele, és hogy ha nem fogadja el, akkor ne is prédikáljon... Viszont engem mégis bánt a dolog.


2011. jún. 17. 10:52
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Ja, és azért nem anyukámékhoz költöztünk, mert a férjem úgy nem tudna bejárni a munkahelyére.
2011. jún. 17. 10:53
 2/17 anonim ***** válasza:
34%
Hajlamosak "irigykedni" a szülők, anyósok, apósok. Ez van. Ne foglalkozz vele, ha megbeszéltétek, és ezek után is mondja, hogy így ok, akkor legyen így ok.
2011. jún. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
49%
Próbáld elengedni a füled mellett. tudom, hogy idegesít, de lehet, hogy ezer más baja van az anyósnak csak rajtatok veri el a port. Ha más probléma nincs, akkor ezt meg engedd el e füled mellett. Esetleg néhány csekket fizess be te magadtól. Ne is szólj neki róla.
2011. jún. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Ha nem fizeted ki, folyton fel fogja emlegetni.

Majd ha külön mentek, akkor jön az a szöveg, hogy milyen könnyen voltatok, meg neki köszönhetitek, hogy itt tartotok. Én azt mondom, fizesd ki, talán akkor békén hagy.

Tudom milyen megalázó, és mennyire rosszul esik, mert én is voltam hasonló helyzetben. :(

2011. jún. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
49%
nyilván szeretné ha nem pazarolnátok a vizet, áramot stb. és azért neki is ki kell fizetni a nyugdíjból... de ha csak akkor mondogatja, mikor összeveszik a fiával (férjeddel), akkor nem kell komolyan venni... manapság nehéz kiigazodni az időseken:)
2011. jún. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
49%
igaza van a férjednek, ha nem fogadja el akkor ne is magyarázzon
2011. jún. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Én is azt tenném, hogy kiszámolnám visszamenőleg a rezsi/fő összegét, elétenném és otthagynám. És innentől is fizetném a rezsi/fő összeget.
2011. jún. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Hát... Kerüld az anyóst, mint a forró kását, ne adj neki lehetőséget, hogy elkezdjen beszélni... Nagyon rossz lehet, nem irigyellek titeket.

Ne add neki oda visszamenőleg a pénzt. Nektek sokkal jobban kell, mint neki, és ezt legbelül szerintem ő is tudja.

2011. jún. 17. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Akkor azt mondjátok, hogy fizessek be néhány csekket?

Azt viszont nem tudom hogyan... Nekik nem jön csekk, mindent a számlájukról vonnak... :( Csak a mi telefonszámlánk jön csekken, de azt magunk fizetjük.

2011. jún. 17. 11:01
 10/17 anonim ***** válasza:

Nehéz helyzet...először is,HA egyébként normális az anyós(merthogy ilyen is van :)) Leülnék vele beszélni.Hiszen ő ajánlotta fel a lehetőséget,ő mondta,h válasszatok.

Ezt nyugodt,normális hangnemben el lehet neki mondani.


Ha nem normális: akkor fogd be a szád,húzd össze magad amíg kell aztán húzzatok onnan:)


Viccet félretéve:

Nehéz helyzet tényleg,de az alapján amit mondtál,csak a "normális" verzió jöhet be,szerintem.Bár ugye nem az én anyósom,nem tudom.Egy próbát megér.Valamint,nem tudom hogy őnáluk mi a szokás,de pl lehet az is a baja,h ők még a kádban is inkább tusolnak,h spóroljanak,míg ti nem.


ÉS HA NORMÁLIS a viszony,akkor mindenképpen beszélj vele! Nekem sajnos se anyummal,se az eddigi anyósaimmal nem volt jó a viszonyom.Cserébe a mostani egy angyal:) Úgyhogy ilyen esetben igen is tessék számítani rá,és alkalmazkodni. :)


Lehurrogás jöhet,nyilván ennyi info alapján nem lehet rendes véleményt mondani-.-

2011. jún. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!