Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnénk ez esetben?...

Mit tehetnénk ez esetben? Anyósom és a pénz. (többi lent)

Figyelt kérdés

Szóval, az az igazság, hogy most épül a közös otthonunk a férjemmel. Eddig egy kis panelban laktunk (ami szintén saját volt) de eladtuk, hogy annak az árát is hozzáadhassuk az építkezés költségeihez.

Így ugyebár két lehetőségünk volt, vagy anyukámékhoz költözünk, vagy a párom szüleihez arra a fél évre, mire befejeződik az építkezés.

Anyósom ajánlgatta, hogy költözzünk hozzájuk, ő nagyon szívesen lát. Azt is mondta, hogy tudja, most nagyon szükségünk van minden egyes forintra, így Ő azzal szeretne minket segíteni, hogy válasszunk: vagy a rezsibe fizetünk bele, vagy a mi álljuk a kajánkat teljes mértékben. Ez a két összeg közel ugyan annyi.

Mi azt választottuk, hogy vesszük magunknak a kaját, hisz úgyis mi tudjuk, mit szeretnénk, meg én akkor megfőzök minden nap.

Ez így is ment kb 2 hónapig. Azóta az anyósom rendszerint emlegeti a rezsit, ha épp olyan kedve van. Pl ha összeveszik a férjemmel. Nekem mondja mindig, hogy milyen drága a víz, a villany, de mi nem tudhatjuk, hisz mi csak élünk náluk, mint marci a hevesen. Ilyenkor én mindig mondom neki, hogy akkor belefizetünk a rezsibe is, erre ő : "jajj nem azért mondom, hogy fizessetek, tudom, hogy félre kell raknotok a pénzt"

Ez nagyon rosszul szokott esni, ugyanis Ő ajánlotta fel ezt a lehetőséget, viszont rendszerint az arcunkba is vágja. Ha pedig felajánlom, hogy inkább akkor belefizetünk a rezsibe is, akkor azt nem fogadja el, és még ő van megsértve.

Már azon is gondolkoztam, hogy odaadom neki visszamenőleg az összes havi rezsi felét és legyen vele boldog... csak végre hagyja már abba ezt a viselkedést. Nagyon megalázó, amikor így beszél velem..

Mit tegyek? A férjem csak annyit mond, hogy ne foglalkozzak vele, és hogy ha nem fogadja el, akkor ne is prédikáljon... Viszont engem mégis bánt a dolog.


2011. jún. 17. 10:52
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Most jöttrá mennyivel többet fizet,mint előtte. Mert csak az ő energiájával sütöl-főzöl,mosogatsz.És az építkezés sem halad olyan gyorsan mint gondolta.
2011. jún. 17. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Sajnos már próbáltam vele megbeszélni normális hangnemben. Olyankor úgy tesz, mintha Ő soha nem emlegetné fel a rezsit.

Hú, hát azt hiszem nem használunk több vizet, mint ők :) Mi inkább zuhanyzunk..ők fürdenek.

Habár, a mi szobánkban van egy elég nagy Tv, amit még nemrég vettünk ( 5 hónapja)... tudom, hogy az zavarja. Azt gondolja, hogy borzasztó sokat fogyaszt, mert nagy. Egyébként, én ezt sem hiszem, szerintem az ő tv-je fogyaszt többet, mert régi. De ki tudja.

Nem is ez a lényeg, hanem az, hogy nem mondja a szemembe, csak célozgat rá. Viszont ennek ellenére sem hagyja, hogy mi fizessük pl a villanyszámla felét.

2011. jún. 17. 11:07
 13/17 A kérdező kommentje:

Egyébként pont olyan gyorsan halad, mint amiről szó volt. :) Hála az égnek.

Azt nem értem, hogy ha most jött rá, hogy mégse annyi a rezsi, mint amennyire gondolt, akkor miért hagyja így utólag, hogy beleszálljunk...?

2011. jún. 17. 11:09
 14/17 A kérdező kommentje:
*miért nem hagyja
2011. jún. 17. 11:10
 15/17 anonim ***** válasza:
Férjednek van igaza...Ne foglalkozz vele.
2011. jún. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

A normálisan beszélős-tusolást emlegetős vagyok:)


Ez csak egy példa volt,ismerve az idősebbeket,ilyen is szúrhatja a szemüket.Mellékesen megjegyzem,h adott esetben jogos lehet.


És bocs,hogy nem tudtam segíteni :)

2011. jún. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

:) De, nagyon is sokat segítettél!:) Illetve mindenki másnak köszönöm a tanácsot!

Csak tudjátok, olyan rosszul érzem magam itt. Legszívesebben haza mennék anyuékhoz, de nem tehetem, mert vizsgaidőszakom van. A férjem olyan könnyen elengedi a füle mellett ezeket, és azt mondja, hogy túlreagálom ezt az egészet, és nem kéne ennyi energiát pazarolnom erre. S tökéletesen igaza van! De egyszerűen annyira nehéz elengedni a fülem mellett.. Néha olyan jó lenne kiadni a dühömet, és jól megmondogatni neki a magamét... Na mindegy... Valahogy még kibírom ezt a néhány hónapot. :)

2011. jún. 17. 12:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!