Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit kéne tennem? Apám mindig...

Kevin42 kérdése:

Mit kéne tennem? Apám mindig iszik és a őrületbe kerget!

Figyelt kérdés
Édesanyámmal egy éve külön költöztek. Apámmal lakom mert édesanyám sokat dolgozik plusz Ö is iszik, és soha nem volt egy anya típus. Apum 24/18 órába dolgozik. Amikor melózik minden tök jó, tudom csinálni a dolgaimat, mindent eltudok intézni.Amikor otthon van mindig megiszik 1-2 üveg bort/pezsgőt és utána tönkreteszi az egész napomat. Annyiszor próbáltam már vele beszélni, de amikor józan mindig azt mondja h ajj hagyjam már ezt a hülyeséget ő nem alkoholista, meg nem fog inni stb. Egyébként rendszerető, precíz ember, csak amikor iszik akkor bennem is megvan az a hév amit nem tudok magamba tartani elkezdek vele összeszólalkozni és balhé lesz.(ma eldobta a távirányítómat felém, de mivel az ajtót találta el letörött belőle a szegély) Múltkor berúgta a szobám üveges ajtaját mert Én bezártam, mondván nem vagyok rá kíváncsi. Másnap ment el az orvoshoz és szedték ki belőle az üvegdarabokat... 15 éves fiú vagyok, 4,7-es átlaggal zártam az évet. Én is rendszerető vagyok mindig kész a leckém stb.. Folyton káromkodik meg hülye dolgokat vág a fejemhez, meg az édesanyja fejéhez, aki mindig támogatta, de ő is besokallt és nem kíváncsi rá. Én sokat vagyok mamával de az sem megoldás hogy odaköltözöm, főleg mert van egy kutyám akit nem merek neki itthon hagyni, de itthon alapszempontból jobb a kutyának.A kutya azért is lett az Én részemről, hogy legalább majd eljárunk sétálni stb, de az se segít mert van h részegen viszi le ha Én épp nem figyelek, vagy nem vagyok otthon, és megaláz mások előtt .Ma úgy volt elmegyünk edzőterembe, hogy vmit legalább elkezdjek a nyáron, de hát sikerült a mai napot is elintéznie, egyedül meg nem merek nekikezdeni. Unom már hogy minden otthon töltött napja erről szól és hogy rettegve kell elmennem, hazajönnöm. Mitévő legyek?
2011. jún. 17. 16:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Anyukádhoz nem mehetnél lakni? Vagy bármilyen másik rokonhoz/ismerőshöz? Ennél bármi jobb lenne. Azt is megértem, ha nem akarnád apukádat magára hagyni, de ha egyedül marad, talán észhez tér, és rájön, hogy végleg elveszíthet téged. Amíg ő nem látja be, hogy alkoholista, nem tehetsz érte semmit, sajnos.

21L

2011. jún. 17. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Pont ilyen helyzetben voltam ennyi idősen, mint Te, az én anyukám sem anya-típus. Én egy idő után odaköltöztem a mamámékhoz, mert nem bírtam elviselni apámat, akkor már dolgozni sem volt hajlandó (sokáig rengeteget dolgozott). Nem volt egyszerű menet, mert a mamáméknál a nagy korkülönbség miatt volt rossz, de amint leérettségiztem elköltöztem. Fel a fejjel! Sajnos ezen nem nagyon lehet segíteni addig, amíg be nem vallja magának apukád, hogy alkoholista. Apum 4 éve nem iszik.

A kutyát nem tudod magaddal vinni vagy esetleg egy barátodnak odaadni?

2011. jún. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Hogyan szokott le apukád az ivászatról? Az a helyzet hogy a kutyám a mindenem és nem szívesen rángatnám el a megszokott helyéről, mert neki jó itt, és helyileg nekem is jó itt. Anyumnál nincs két ágy, mamámnál meg szintén nem lenne olyan kényelmes főleg kutyával nem. Szívesen vagyok apummal amikor nem iszik mert akkor ügye normális.
2011. jún. 17. 20:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!