Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Felrobbanok, egyszerűen nem...

Felrobbanok, egyszerűen nem bírom tovább idegekkel. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Azt hagyjuk, h itt vagyok lassan 19 évesen és még abszolút nem volt semmi szerelmi életem. Tényleg ez legyen a legnagyobb problémám, de az már k.rv@ra idegesít, h ha nem is mondják ki nyíltan sokan utalnak erre elég rendesen, még a r.hadt családom is. Szval idén nyáron leszek 19 éves, de még mindig suliba járok, mert én hülye b.rom se.gfejáll.t öt évfolyamos gimibe jelentkeztem. de nem bírtam végig csinálni az előző sulimat(több egészségügyi probléma miatt, egyszerűen szinte tönkre vágtak). Most átíratkoztam egy másik suliba, de velem 1, másfél évvel fiatalabbakkal járok egy osztályba. Hát mit ne mondjak az én korosztályom se százas, de úgy veszem észre a szint egyre lejebb csúszik. Hülye b.rom állatok(tisztelet annak a kb 5 kivételnek) ezenkívül úgy kezelnek abban a suliba, mintha nem is oda való lennék, mintha más bolygóról jöttem vna. De ez még semmi, a stressz itt is csak jön és csak jön, komolyan mondom rosszabb, mint az előző sulimba. Tiszta iged vagyok, esténkét alig alszom, szorongok, félek, egy trampli balf.sznak érzem magam. A családomról ne beszéljünk, ők azt gondolják, h mi egy példás család vagyunk, pedig egy nagy LÓF.SZT. NEEEEM, EGY CSALÁD NEM ILYEN, OTT NEM OKOZNAK MÉG TÖBB STRESSZET A MÁSIKNAK, OTT TÁMOGATJÁK A SZÜLŐK A GYEREKEIKET, HA LEGALÁBB MÁR MEGCSINÁLTÁK ŐKET. Egyszerűen azt érzem, h megőrültem, h soha nem leszek normális és, h legyen már vége ennek a kib.szott életnek, mert nem bírok folyamatosan jó pofát vágni hozzá.

Barátaim csak érdekbarátok, rokonokhoz sem tudok menni, sehonnan nem tudok kérni semmilyen segítséget. Mit tegyek 18/L


2011. máj. 12. 15:00
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
75%

Ugyan miért kellene, hogy 19 évesen szerelmi életed legyen? (és nem, a dugás nem számít szerelemnek, hiába divatos manapság). Majd lesz, ha lesz, azokat, akik erre utalnak, küldd el melegebb éghajlatra, ezen ne stresszeld magad.

Egyszerűen vigyorogj rájuk, azzal nem fognak tudni mit kezdeni, és megunják.

2011. máj. 12. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
87%

Azért a stílusodat válogasd meg, kisasszony.


Szóval mi is a probléma a családoddal?

2011. máj. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
82%
Talán ha kicsit finomodna a stílusod, nem rettegne tőled mindenki.. :-S
2011. máj. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
89%

Először is nyugodj le. Ha kell, csinálj 100 felülést, vagy fusd körbe a házat...mert ebből a szóáradatból nem derül ki, hogy tulképp mi a bajod.

Mindenkit ér stressz, ma már senkinek sem könnyű. De ha már 18 évesen így kiakadsz, mi lesz később?!

2011. máj. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
89%
Akkor most mondd el szépen, mi a baj. Azon kívül, hogy utálod az egész világot.
2011. máj. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Elsőként szokj le a káromkodásról, tanulj meg fogalmazni, ha ennyire azt akarod hogy komolyan vegyenek és figyeljenek rád.

Másodszor: a te életed, a te dolgod helyrehozni. Mindenki hibás, az új osztálytársak, akiket utálsz, a szüleid, akiket utálsz, az ismerőseid, akiket utálsz, a rokonok, akiket utálsz.... hát tudod lehet, hogy nem velük van a baj.


Harmadszor: neked még sejtelmed sincs arról, mi is az stressz. De komolyan. Egy hetet kéne velem cserélned, a harmadik éjjel már ott lógnál a gerendán, mert nem bírnád a kiképzést.


A felnőtté válás része az, hogy megtanulod kezelni a konfliktusokat, tenni tudsz azért, hogy jobb legyen a helyzeted, iránytani tudod az eseményeket, nem csak megtörténnek veled, és vállalod a felelősséget, nem folyton hárítasz másokra.


Negyedszer: némi önismereti tréning, esetleg ilyen témájú könyvek olvasgatása sokat segíthet rajtad.

A feszültséget pedig nem gyűjteni kell, hanem levezetni.

2011. máj. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Kb egy 12 éves tini szintjén vagy..
2011. máj. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Talán ha nem lenne ilyen alpári a stílusod, nem csak érdekbarátaid lennének. Próbálj te is másképp állni hozzájuk, hidd el változni fog a helyzet. Ne sajnáltasd magad és háborogj a világ ellen és egyből lesznek emberek, akik szeretnek a társaségodban lenni. Így bevallom, ahogy elképzellek, én se szivesen barátkoznék veled. Légy vidám, optimista, jókedvű, és más lesz midnen. Nem a suli hibája, én 4 külömböző osztályba, aztán egyetemre jártam, aztán most mesterire és midnenhol jól kijöttem a többséggel és sok barátom volt, akikel most is tartom a kapcsolatot. Próbálj változtatni a hozzáállásodon és minden sokkal jobb lesz!

23/L

2011. máj. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

A stílusom másokkal szemben nem ilyen, ott kénytelen vagyok összeszedni magam és jó

kislánynak mutatni magam. De most már kész nem bírom tovább. mi baj lenne a családommal egyetlen szó a felszínesség. Mindenki úgy tesz, mintha törődne a másikkal, közben meg a háta közepére sem kívánja. Csak azt nem értem, h akk minek kelletünk mi a tesómmal. Mindenki telesen meg van keseredve, ennek semmi értelme

A szerelmi életről meg annyit, ha írtam, h ez legyen a legnagyobb gondom, ez már tényleg annyira mellékes, csak mielőtt kérdeztétek vna , h "És a barátod, szerelmed támogatására nem számíthatsz?"

2011. máj. 12. 15:11
 10/21 A kérdező kommentje:
Most le lehet oltani, h egy 12 éves szintjén vagyok stb, de ettől jobb lesz?
2011. máj. 12. 15:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!