Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megmenthető még ez a házasság?

Megmenthető még ez a házasság?

Figyelt kérdés

próbálom a lényeget összefoglalni:


5 éve ismerem a férjemet és úgy érzem, hogy nem tudom már szeretni. A férjem teljesen elhanyagolja magát, elhízott, krákog, abszolút nem vonzó és sármos már számomra. Szóval nálunk pont fordított a helyzet: nem a nő hanyagolta el magát a házasság után, hanem a pasi.


Jó, sosem volt nádszál karcsú, de én imádtam a széles vállát, a férfias megjelenését. Azóta magára kapott minimum 30 kilót, tiszta vastag lila repedéses, striás a bőre, löttyedt a hasa, dohányzik, mindig büdös, zabál, hát mit mondjak, szexuálisan nem egy vonzó jelenség. Úgy érzem már egyáltalán nem vonz,mint férfi, sőt...

Régen is dohányzott és szerette a hasát az igaz, de eljárt sportolni, focizni, mióta gyerekünk van nem jár el, mondván, hogy ki van merülve, nincs rá kedve és ereje sem már.


Persze ezen kívül mindenben tökéletes: jó férj, imád engem, nem csavarog, kiváló apuka, a gyerekünk a mindene neki, dolgozik, nem iszik, nem haverozik, szóval mindenben tökéletes lenne amúgy, egy nagyon jó lelkű emberről van szó.


A hízás azonban nem csak esztétikai probléma, hanem egészségügyi is, rengeteg betegsége van már és én egyszerűen gyűlölöm, amikor 32 éves létére krákog, köhög, marokszámra szedi a gyógyszereket erra-arra, légzési problémái vannak stb. stb. Olyan mintha egy vén tatával élnék, nulla erőnléte és kondíciója van. Irtózom a gondolattól is, hogy egyszer ott hal meg az ágyban mellettem. És ez most nem vicc.


Minden nap erről beszélünk már 1 éve, állandóak a veszekedések emiatt. Én is és a család is kértük már szép szóval és kevésbé szép szóval is, hogy vigyázzon magára, fogyjon le egy kicsit, menjen el kivizsgálásokra, de mindhiába... Hallani sem akar ilyesmiről, minden segítséget elutasít és azt mondja, hogy fogadjam el őt így ahogy van, punktum,ő a jelenlegi életmódján nem változtat. Én már MINDENT megpróbáltam, azt hittem, hogy a gyerekünk majd felnyitja a szemét, de nem, ugyanúgy nem figyel magára és az egészség mellett már a házasságunk is romokban, én már esküszöm, hogy undorodom tőle:(


Elválni nem szeretnék mert ott a gyerek, illetve ezen kívül mindenben nagyon jó férj és apa, de úgy érzem én ezt már nem bírom sokáig:((


Van remény, mit csináljak?


2011. jún. 18. 09:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Azt mondtad már neki, hogy elhagyod, ha nem él egészségesebben, vagy ezt sem veszi komolyan?
2011. jún. 18. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Kétlem,hogy a gyereknek az lenne az érdeke,hogy benne maradj ebben a házasságban és ezt a példát lássa nap mint nap az apjától. Hogy azt lássa milyen felelőtlen, hogy normális így élni. Hogy a veszekedés legyen a normális.

Add be a válópert. Vagy mondd meg,hogy beadod. Ha erre sem tér észre,akkor én válnék. Neked is van egy életed és jogod van boldogan leélni. Ahogy a gyereknek is.

2011. jún. 18. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Már "az elválok" fenyegetőzésen rég túl vagyunk. kiabálás, veszekedés, fenyegetések, majd bocsánatot kér, mindent megígér és aztán minden marad a régi:(


gondoltam, hogy elköltözöm egy pár hétre, de a 6 hónapos gyermeket nem akarom ilyen macerának kitenni, biztosan nagyon megviselné:(

2011. jún. 18. 09:10
 4/14 A kérdező kommentje:

a szexuális életünk rendszeres, és nem csak a külső számít, hanem elsősorban az EGÉSZSÉGI állapota. Az megint más, hogy ha mondjuk egy betegség vagy önhibáján kívül lenne ilyen, de nem, egyszerűen csak lusta és önző,csak az számít, hogy ő jól érezze magát.


Nem szeretném ha a gyermekünk pár évesen árva lenne és ilyen "példa" állna előtte mint amilyet jelenleg az apja "tanít" neki.

2011. jún. 18. 09:16
 5/14 A kérdező kommentje:
Ja és kedves utolsó, hát arra én kíváncsi lennék, hogy ha mondjuk Te elvennél egy bombázót és pár év múlva egy 100 kilós, narancs bőrös, zsíros hajú, köpködő nő válna belőle, Te mennyire vonzódnál hozzá szexuálisan????
2011. jún. 18. 09:18
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Jól értem te most szültél neki gyereket? Elkövetted a legnagyobb hibát amit lehet, azt hitted,hogy a gyerektől megváltozik? Ne haragudj, de te is felelőtlen vagy.

Ne haragudj,de akkor kellett volna behúzni a féket amikor ez elkezdődött. és nem lefeküdni valakivel akit undorítónak definiálsz.

2011. jún. 18. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

"mindenben tökéletes: jó férj, imád engem, nem csavarog, kiváló apuka"


nem. nem menthető meg ez a házasság sakítsál vele az a legjobb majd ha egyedül vagy rájöszz h mennyit ér egy jó férj meg egy kiváló apuka.

2011. jún. 18. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Az a gond (szerintem), hogy a férjed ezt nem veszi komolyan.

Kezdjétek kis lépésekkel: vedd el a cigijét, ne vihessen magával pénzt melóba, hogy ne is tudjon venni, és csomagolj neki diétás kaját.

Mivel gondolom, azt eszi, amit főzöl, olyan és annyi ételt szedj neki, ami nem hízlal.

A férfiak szerencsére hamarabb fogynak, alakulnak.

Ha bármelyik nagymamával meg lehet beszélni, hetente háromszor hagyjátok rá a picit, és együtt menjetek sportolni, olyasmit választva, amit a pénztárcátok is megenged nektek. Most ugye én írhatom a kondibérletet, ha kettőt nem tudtok megvenni, meg az uszodát, stb, ha más nincs, sétáljatok nagyot. Futni nem tudom, jó ötlet lenne-e egy túlsúlyos dohányosnak.

Mondd meg neki, hogy ezt vagy végigcsinálja veled három hónapig, vagy fel is út, le is út.

Ha így sem kapja össze magát,akkor nem az a gond, hogy igénytelen, hanem hogy nem szeret.

Könnyű mondogatni, hogy válni kell, de kisgyerekkel ezt nem olyan könnyű meg is csinálni, és ő akkor is a férjed, ha meghízott. (De mennyire férj az, aki nem szeret?)

2011. jún. 18. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

09:21-es válaszolónak


Már terhes voltam amikor elindul a lavina, addig is voltak jelek, hogy valami megváltozott de nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget. Hogy felszedett pár kilót, hogy kicsit másmilyen lett. Úgy gondoltam biztosan átmeneti, hiszen mindenkinél vannak jobb-rosszabb periódusok, amikor felszed egy kicsit, majd leadja, amikor abbahagyja a sportot, de majd újrakezdi. A terhesség és napi 12 óra munka mellett nem igazán vettem észre a jeleket.


Szerettem őt és szeretem most is, csak FÉLTEM és igen, szexuálisan nem vonzó már számomra, de szeretném,ha ez visszafordítható lenne.

2011. jún. 18. 09:26
 10/14 A kérdező kommentje:

Kedves 9:26-os


Már azon is túl vagyunk, hogy főzök neki. Igen én itthon MINDIG egészséges ételt készítek, de vagy nem eszik belőle egyáltalán, vagy ha megeszi akkor még eszik hozzá rengeteg kenyeret és akkor máris oda a fitness ebédnek. Vagy napközben eszi a lángost, gyorst, nem tudok a nyomába lenni mindig. Hiába veszem el a pénzt, a bankkártyája nála van, azt meg csak nem vehetem el, nem is engedné mert férfiúi hiúságát amúgy is sérti, hogy irányítani akarom.


A közös sportoláson is túl vagyunk már. Még terhes voltam amikor eljártunk EGYÜTT fitnesz terembe, de a tartósan az sem ment sokáig mert én aztán a terhesség vége felé meg szülés után nem mehettem és így ő sem ment. Uszodába ha járunk akkor ő a gyógyvízben ücsörög, esze ágában sincs úszni, ott az uszoda kellős közepén meg nem akarok cirkuszt csinálni, az hogy nézne már ki?


Én most itthon tornázom, ő nem hajlandó semmire. Hogy őszinte legyek, én még 2,5-3 óránként szoptatok, ellátom a gyereket és a háztartás, főzök, nincs sem időm sem kedvem még után edzőteremben menni. Amikor a pici alszik én itthon tornázom dvd-re

2011. jún. 18. 09:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!