Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Megmenthető ez a házasság?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megmenthető ez a házasság? Bőv. Lent

Figyelt kérdés

Férjem 31,én 24éves vagyok.3éve házasok és 8 éve vagyunk együtt.Van egy 2 éves fiúnk.A férjem nagyon nehéz eset.Konkrétan a családja ötűült hogy valaki elkötelezte magát mellette.Én nagyon szeretnem.Máskülönben nem szültem volna neki babát.A családomat kiakasztja,a nővérem nem bírja elviselni és mindezt azért mert annyira különbözik tőlünk.Nálunk a pénz nem olyan központi téma mint náluk.Ott mindig arra lyukad ki a téma mi mennyibe kerűl,mi olcsóbb pedig van ám pénzük mi meg pont nem ezt tartjuk fontosnak.Az a családjába a fő mottó hogy jó barátság alapja a pontos elszámolás.de mi könyörgöm egy család vagyunk.És mikor a párom vissza ad 100ft-ot a nővéremnek már ezzel a mondattal tudom mindjárt robban.

Vita vita hátán és még csak megsem tudom védeni a párom mert én is úgy gondolom mint a családom.Nagyon szeretem mert jó ember és jó apa de már kiborit és nem tudom erről leszoktatni.Persze sok más probléma is van de annyira különbözünk és erre azóta jöttem rá mióta össze házasodtunk.Mi csináljak még,hogy nem legyen kinlódás egy családi program anyuékka?(Apu meg az öcsém múltkor lezsidózták persze nem az.Értitek ez mennyire gáz?Mikor ő nincs ott észre sem veszi senki bezzeg az öcsém meg a nővérem párját azt hiányolják.


2011. júl. 30. 16:47
 1/3 anonim ***** válasza:
Tényleg kellemetlen, de ezek rögzült dolgok, változni már nem fog. Ettől persze még nem dől be egy házasság. :)
2011. júl. 30. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szia.Én nem értem,miért baj az, ha pontosan elszámol pl a nővéreddel.Szerintem így a normális.Ezen nem kéne úgy kiakadni.Az más kérdés,ha pl veled is ezt csinálja,az már gáz.De amit leírtál az nem.
2011. júl. 30. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Pedig ez még mindig jobb, mintha a családodtól nyúlna le, kérne kölcsön pénzt. Szerintem is jó, ha külön tartják a pénzügyeket a tágabb családban, sok vitát lehet ezzel megelőzni. Nem kell minden pénzügyi döntésnek közösnek lennie, csak azért, mert te hozzámentél egy férfihoz, ő nem lesz a testvéred és a szüleid párja.

Szerintem ő így próbálja függetlenül tartani magát a családodtól, így nem szólhatnak bele az életetekbe, mert nincsenek oda-vissza tartozások.

Gondolom a családod sem örülne, ha sose adná meg a tartozását, vagy kölcsön kérne csak arra hivatkozva, hogy ő általad már a család tagja.

A nővéred valószínűleg szóvá tenné, ha a párod nem adná vissza azt a 100 forintot.

Ő csak téged szeret, veled osztja meg az életét, nem a családoddal. Ha a pénzügyeitek összefolynának, az alkalmat adna a családodnak az életetekbe való beleszólásra. Szerintem ő ezt így láthatja.

Amúgy az, hogy valaki takarékos vagy könnyelműbben bánik a pénzzel, az családi hagyomány, nem lehet rajta változtatni, se te se ő nem fog megváltozni.

2011. júl. 30. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!