Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miert nez mindig egy 39 eves...

Miert nez mindig egy 39 eves csalados ember?

Figyelt kérdés

Regi törtenet, kb. 12 evesen elsö latasra szerelem volt a reszemröl (bar nem elsö szerelem). Lelki rokonsagot ereztem, mintha regota ismernenk egymast, hirtelen mindent tudtam rola, olyan közel all hozzam, igy tudnam körülirni... Megis, batortalan voltam, keves önbizalom, szerintem emiatt nem alakult ki köztünk akkoriban semmi. Informacioim szerint 18 evesen megismert egy lanyt, mi pedig azota nem "talalkoztunk", ez a lany 3 honap mulva terhes lett, es felesegül vette, majd ezidaig több gyerekük is született, akik mar (majdnem) felnöttek. Idealis csaladnak tünik, es boldogan elnek (?), ha...

Tehat sosem ismertem meg. Emiatt valoszinüleg hozzakepzel az ember lanya valotlan, neki idealis tulajdonsagokat is (?), ezert nagyon nehezen "felejtettem el". Majdnem 30 eves koromig ö volt a szivem legmelyen, majd megismertem a ferjemet, akivel teljesen mas alapokon nyugszik a kapcsolatunk. Ekkortol lezartnak tekintettem azt az elsö latasra dolgot, megha nem is tudtam az erzeseimet lefagyasztani. Persze neha igy is almodoztam rola, de egyre ritkabban, mert törekszem teljes eletet elni, es az almokat a valosagban megelni egy valosagos szemellyel, a ferjemmel. Azt gondoltam, az elsö latasra szerelmem mast valasztott, ö azzal el, en a ferjemmel, es kesz. Fokozatosan erröl probaltam magam meggyözni, hiszen minden jel (=az, hogy nem volt jel) erre utalt... legalabbis a közelmultig.

A ferjem nem ez az "egö szerelem", racionalisabb, aminek az is lehet az oka, hogy ö ugye nem platoi szerelem. Egyszer kivancsisagbol megneztem egy par-horoszkopos oldalon (percre pontos születesi adatokkal) a ferjemmel kapcsolatomat. Magam is meglepödtem, hogy eszerint inkabb munkatarsakkent nagyon jol kijövünk es segitjük egymast, nagyon jo penzügyi projektet csinalhatnank..stb, de partnerkent egy kivülröl jonak latszo, valojaban azonban nagyon megterhelö kapcsolat lehetseges csak. Sajnos ez sok szempontbol igaznak tünik, es a reszletesen leirt nehezsegek is (amire most nem terek ki), sajnos hihetetlen telitalatok sorozata. Viszont szerintem sok ilyen kapcsolat van, es feladatok is mindenhol vannak. Vannak közös es ellentetes tulajdonsagaink, vannak vitaink, amit törekszem bekesen megoldani, es öt is erre ösztönzöm, igy egyengetjük jo iranyba a kapcsolatunkat.

Bar nincs összehasonlitasi alapom, szerintem jonak mondhato a kapcsolatunk az alapjan, hogy szerintem sok ilyen van. Eddig egy tünderi gyermekünk született. A regi baratnöiröl nem szivesen vagy nem akar beszelni, azzal a kifogassal, hogy ö sem kerdezget a multrol, igy nem kerdezte - igy nem beszeltem neki erröl az elsö latasra szerelemröl sem.

Amikor a regi lakohelyemre megyünk, gyakran jarunk egy etterembe, ami a ferjemnek szimpatikus, es sajnos csak oda akar menni. Pont oda! Ugyanis itt, nemreg, 37 evesen ujra megpillantottam - öt, itt dolgozik! Ujra a lelki rokonsag erzes, ujra a regi pillantas. Ahogy 18 eves korunkig, allandoan csak "szemeztünk", most is ezt teszi. Nem kerdez, nem keres. Nemreg teljesen megdöbbentem, hogy egy hasonlo ezoterikus könyvet olvasott, ami engem is erdekel! Ugyanis ismeretsegi körömben is alig vannak hasonlo erdeklödesüek, es sajnos a ferjemtöl is nagyon tavol all, es teljesen megdöbbentem, hogy akkor ezt megsem "csak hozzakepzeltem"? Talan megis olyan közel all hozzam a tulajdonsagaiban is, amilyennek kepzelem???

Ahogy en utana tudok nezni a közössegi forumokon, hogy mi van vele, szerintem ö is rolam, es ha akar, akar ott is kereshet. Itt lattam a csaladjat, es boldog csaladnak tünik, gyerekei is, es mintha minden rendben lenne a felesegevel kapcsolataban is, mar amennyire ez leszürhetö. (Erdekes meg, hogy a felesege sok mindenben hozzam hasonlo karakterünek tünik.)

Csak azt nem ertem, ha minden rendben, akkor miert nez? De nem keres, sehol! Persze elöfordulhat, hogy nem tudja a ferjezett nevemet, de azert eleg furcsa, hogy ennek nem lehet utanajarni valahogy a regi iskolatarsaktol, ha annyira erdekelnem? (Pl. egy közös ismerösünk egy hozza közeli üzletben dolgozik, igaz, ö meg nagyon "pletykas".)

Mivel törekszem lezartnak tekinteni ezt a dolgot, hiszen mi ertelme, ha nem akar semmit (?), en sosem nezem. De hihetetlenül felkavar a vislekedese, a tekintete! Ujra elülteti bennem a gondolatot, hogy talan megis közös jövöt akar velem? Megkerdezni nem merem, hiszen "nem ismerjük egymast", es hogy nez ki, hogy a ferjemmel megyek, rola erdeklödök? (Egyedül sosem mennek, es nincs is mas dolgom, amiert a regi lakhelyemre menjek csak ugy.) Szerintem en nem adom jelet az erdeklödesemnek, tehat hogyan is erdeklödjek felöle ugy, hogy nem erdeklödöm felöle, csak megis megkerdezem...? Csak ö nez, de akkor miert nem erdeklödik felölem?

Csupa kerdöjel.

Mi lehet az oka, miert nez?

Elnezest, hogy hosszu lett.


2011. jún. 18. 21:19
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
én általában azért szoktam nézni mert van szemem. ha valaki megbámul visszabámulok. lehet ő is ugyanezt csinálja. lesed mikor néz rád erre elkezd bámulni h miért nézed vagy h meddig mered nézni.
2011. jún. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Talàn azért néz, mert ismeros vagy neki, de nem tudja, hogy ki vagy.Ebbol nem kell problémàt csinalni, és talàn csalàdi bajok is elofordulhatnak.
2011. jún. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Mert férfi...és sztem a legsunyibb fajta. Volt szerencsém az ilyenhez, majd erőt vett magán és kezdeményezett. De bár ne tette volna. Semmi értelme ennek az egésznek valljuk be, hiszen mindketten foglaltak vagytok. Próbáld elfelejteni, a tekintetét pedig elkerülni.
2011. jún. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Nagyon egyszerű a helyzet, nem vagy maradéktalanul boldog és álmokba menekülsz. Nem igazi szerelemből mentél férjhez és valószínűleg - ahogy te is írod - partnerként tekintesz csak a férjedre és bár próbálod élni az általad elképzelt minta életet, de valójában nem vagy boldog.


Viszont, mint írtad annak a férfinek már több gyereke van, házas, szóval ez a hajó már elment.


Valószínűleg egyáltalán nem néz rád másképp mint a többi vendégre, vagy egyszerűen csak ismerős vagy neki valahonnan, de nem tud hova tenni. Ne bolygasd a múltat, mert nagyon sok életet tehetsz tönkre!

2011. jún. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Nem igy. Irok egy peldat. Utoljara neki hattal ültem, ö meg kiült az egyik asztalhoz, es felreerthetetlenül felem forditva a szeket, figyelt. Tehat mar azelött forditotta felem a szeket, megdöbbentem, amikor felalltam. Vecere mentem, vissza, es vegig ereztem magamon a tekintetet. Neha arra pillantottam, es valoban nezett, nemcsak kepzeltem.

Arra mindig figyel, hogy a ferjem ne vegye eszre.

2011. jún. 18. 21:32
 6/17 anonim ***** válasza:

Azért néz, mert nem tudja, hogy TE mit nézel rajta.


Az egész problémád tipikusan az, hogy ha valakinek jól megy, akkor keres magának valamit, ami miatt kesereghet.


A férjeddel jól meg vagytok - erre egy horoszkóp alapján elkezdesz konfliktusokat keresni, és aki keres, az talál, mégha mondvacsináltakat is.

Van egy gyereketek, de rá nem gondolsz, csak a kamaszkori ábrándodra - aki régen sem akart töled semmit és most sem, söt valószinüleg nem ismer meg téged.

GOndolom, amikor bementek az étterembe, attól kezdve nézed állandóan, ö meg nem tud hová tenni, esetleg hizeleg neki, hogy valakinek ennyire tetszik, de semmi több.


Nem ártana, ha végre felnönél, és nem álomvilágban keresnéd a boldogságot, és a meglévöt meg nem veszed észre.

2011. jún. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
ez egy érdekes történet és én a választ nem tudom,hogy miért néz,de az érdekelne,hogy ha felkeresne és beszélgetnétek,majd találkozásra hivna...találkoznál vele?El tudnád képzelni az életedet vele?Elhagyni a férjed érte?
2011. jún. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Elöször is köszönöm, hogy vegigolvastatok, tenyleg nagyon hosszu lett.

Eszem agaban sincs senkinek az eletet tönretenni. Akkor sem kavartam, amikor terhes lett az a csaj, elfogadtam, hogy az Ö (=a fiu) valasztasa, ö döntese, akkor most miert tennem?

Letisztaztam magamban, hogy akkor ez a mult, ennek vege, ujra felbukkant "veletlenül", es hat nez, bamul, le sem veszi rolam a szemet.

Miert? El nem tudom kepzelni, miert nez ilyen egy ferfi csak ugy valakit, ha nem akar töle semmit? Ha akar,m akkor meg miert nem keresi valahol?

Jo lenne egy ferfi velemenyet is olvasni, hogy ö milyen esetben tenne ezt?

2011. jún. 18. 21:39
 9/17 A kérdező kommentje:

21.35:

Kerdesedire: termeszetesen amiota a ferjemet megismertem, nem is gondolkodtam azon, hogy az eletemet a szemezös fiuval elkepzeljem, hiszen nem is "talalkoztunk", azt hittem, neki is valahol a multjaban vagyok, ha egyaltalan valahol... Erre csak azt tudom irni, ahhoz ismernem kene, hogy tudjam, el tudom-e kepzelni vele az eletemet vagy nem.

Hogy talalkoznek-e vele? Erröl a lelki rokonsag erzesröl szivesen elbeszelgetnek vele HA nyitott ra egyaltalan (a ferjemmel pl. ilyesmiröl nem lehetne beszelni), hogy hogyan elte meg a multban, amit en igy...stb.

A ferjemet a jelenlegi allas szerint miert is hagynam el?


A ferjemhez szerelemböl mentem hozza egyebkent, es nemcsak egyszer voltam szerelmes egyebkent a ferjem elött. Ugyanis a fenti fiu ota kb. 12 ev eltellett, mig a ferjemet megismertem. A ferjemmel ez egy mas szerelem, es sokkal melyebb, mint az addigi kapcsolataim. De arra epült, hogy azt az elözöt magamban lezartam. Es akkor ujra talalkozaskor ugyanugy viselkedik, megpedig rendszeresen, ezt nem ertem, de legalabb jo lenne tudni: miert?

2011. jún. 18. 21:56
 10/17 A kérdező kommentje:

Többször voltam szerelmes. Volt az "elsö szerelem", annak mindent atfogo romantikajaval. Öt megismertem, es meg az elsö puszi elött rajöttünk, hogy masfele visznek az utjaink, es ma, amikor talalkozunk, köszönünk es normalisan viselkedünk egymassal, neha beszelünk par szot.

Aztan volt a fenti fiu, akivel nem ismerkedtünk meg, tehat tulajdonkeppen fogalmam sincs, hogy ö engem hova sorol? Erzett-e egyaltalan akkor valamit? Milyen ember, mi lett volna ha...? Es mit akar most?

Nehez volt ugy lezarni, hogy ezeket nem tudom, de megis, mint irtam, hamar megnösült, es ezt magamban ugy rendeztem le, ahogy irtatok: ez a hajo elment, tehat mashogy döntött, es innentöl mindegy, mi lett volna, ha...stb. Mashogy döntött, ez a fontos, ezert törekedtem "elfelejteni".

Ezutan kb 12 evig voltak kevesbe es jobban felkavaro kapcsolataim, mindenfele. De ehhez a lezaratlan abrandhoz "titokban", az almaimban gyakran visszatertem. Inkabb akkor, amikor megszakadt egy kapcsolatom, vagy vigasztaltam magam, ha valami nem volt rendben, vagy csak elgondolkodtam, milyen lenne vele ,HA ö is közös jövöt akarna velem... De nem törtent semmi, nem keresett es megcsak nem is "talalkoztunk".

Mar regota (a hazassagkötese ota, tehat kb. 12 eve) nem talalkoztunk, amikor ferjhez mentem. A ferjem mas volt, mint a többi megismert volt szerelmem, minden szempontbol ugy ereztem, megerkeztem, es igen, vele el tudnam kepzelni az eletemet. Az elejen persze, mint minden szerelmes, rozsaszin szemüvegen at talan jobbnak tünt minden, majd kialakult az, ami most van. Mint minden kapcsolatban, a ferjemmel vannak közös es egymassal ellentetes vonasaink is, es vannak feladataink, amit reszemröl törekszem megoldani.


Eszembe sem jutott, hogy ez elöfordulhat, hogy a platoi szerelmem valaha az eletben ujra igy fog velem viselkedni! Azt hittem, eszre sem vesz majd, es nekem meg nem tul jo az arcmemoriam, talan meg sem ismerem majd. De nem, felreerthetetlenül ö az.

Ennyi az eddigi eletem, ilyen egyszerü.

2011. jún. 18. 22:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!