Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Titeket is csesztetnek szüleit...

Titeket is csesztetnek szüleitek a gépezés miatt?

Figyelt kérdés

Pedig nem is egy 13-15 éves pattanásos Call of kutyaf.szát toló gyerek vagyok. Nem is szoktam már játszani, most már csak netezek. 19 éves vagyok, 4-5-ös tanulmányokkal, barátnőmmel pedig csomószor el szoktunk menni lógni valamerre (bár szüleim ezt is keveslik, de akkor meg félek, hogy a barátnőm agyára fogok menni).


De viszont (nyugi, mielőtt a gyakorikérdések grammarnáci trolljai megjegyeznék, tudom, hogy magyar mondatot nem szoktunk ezzel kezdeni), szüleimnek már problémájuk van, ha késő délutántól késő estig gépezek, neten olvasok dolgokat és youtube-ozok. Persze, régen eljártam haverokkal inni, de amióta volt ez mononukleózisom, a "haverok" pedig már érdekbarátok lettek, akik engem vérig oltva töltötték ki frusztrációjukat, azóta már azt se csinálom.


Ezt csak így leírtam, nem kell rá reagálni, ez nem az a "vernek a szüleim, mit csináljak?"-kérdés. Viszont tőletek kérdezem : mennyire szoktak ti szüleitek beszólni abba, hogy ti mennyit gépeztek vagy sem?


2011. jún. 19. 15:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
38%
Azért trollkodok, nem azért, mert -de- vel kezdted, hanem mert a -de- és a -viszont- egy jelentésű, így nem használatos együtt.
2011. jún. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Igen,eleget mondják,hogy menjek már ki!Pedig meg se buktam,segítek is nekik,abban,amit kérnek.Egyszerűen nem értem,mi a bajuk ezzel.Főleg anyumnak.De apámnak is ugyanúgy,aki pedig alkoholista.Július első heteire meg van a program,meg utána is.:DD

Koncertek,strandolás..stb.

De amúgy minden nyáron téma a gépezés.-.-

2011. jún. 19. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Én viszont most direkt így írtam, hogy "de viszont", hogy rajtad trollkodjak.
2011. jún. 19. 15:43
 4/12 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy a szüleidnek inkább az a baja, hogy mondjuk nem segítesz a házimunkában, vagy valami hasonló?

Mellesleg nem azzal van a baj, hogy de-vel nem kezdünk mondatot, hanem hogy azt nem mondjuk/írjuk hogy "de viszont", mert a de is meg a viszont is ugyanazt jelenti ;)

2011. jún. 19. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

ÉN nem sozktam sokat gépzeni, reggel hattól tízig megcsinálok itthon midnent, felmosok, borsót fejtek, elmosogatok stb. Utána elmegyek a páromhoz (másik város)

VAgy ő jön. Ha viszont nem találkozunk msnen szoktunk beszélni délután és ezért mindig megszól. Szerintem azért, mert ő egyáltalán nem gépezik és nem érti hogy mi az értelme:)

2011. jún. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
De viszont,megjegyzem itt olyasmi mintha szóban beszélgetnénk,és hát nem mindig nyelvtanilag helyesen szoktunk.Ezt nem is várhatják el,nem vagyunk Dr Grétsy László tanítványai.De másban jók vagyunk.
2011. jún. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
75%

A válasz írója 84%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 15:41

De viszont ha nyelvész szakra járnál, tudnád, hogy nincs a de viszonttal semmi baj. A nyelvhelyesség nagyon relatív dolog. :)


És hogy a kérdésre is válaszoljak: nekem nem szólnak semmit érte, holott mostanában van úgy, hogy 12 órát is ücsörgök a gép előtt - igaz, nem egyfolytában. És ettől marad időm segíteni, a barátaimra és a tanulásra meg a sportra is.

2011. jún. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
61%

Hogy normális választ is kapj: egy darabig csesztettek, igen. Aztán kijelentettem, hogy informatikus leszek, ha tetszik, ha nem, párszor rajtakaptak, hogy a gépen ökörködés helyett prohardvert olvasok, vagy tanulok, azóta békén hagynak vele, mióta meg elköltöztem, végképp nem szólnak bele

L/19

2011. jún. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nos uram/hölgyem, a házimunkával kapcsolatban leszögezném, hogy a szobámat szoktam rendszeresen porszívózni és takarítani, ha pedig szólnak, hogy kell segítség, akkor szívesen ugrok. Ha nem szólnak, akkor én se csinálok semmit, nézőpont kérdése, de ilyen esetben lusta dög vagyok. :D
2011. jún. 19. 15:59
 10/12 A kérdező kommentje:
Jé, L/19, én is informatikusnak készülök és majd programozni is neki állok tanulni (C++ be kezdtem, de az alapokon túl már túl bonyolult, úgyhogy lehet nekikezdek a Pascalnak gyakorlásként. Kiskoromban Basic-el machináltam). Valaki ezen az oldalon le is oltott, hogy négyes matekkal ne akarjak gazdaságinformatikus lenni, de nyári és sulis szorgalommal mindent meg lehet oldani.:D
2011. jún. 19. 16:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!